Leafs hrají s Coloradem. Do branky se postaví poprvé Antoine Bibeau

Dnes večer: Avalanche (10-15-1) proti Maple Leafs (11-10-5)
Posledních 10 zápasů: Colorado 3-6-1; Toronto 4-4-2

Toronto hrají dnes večer první vzájemný zápas v letošní sezoně s Coloradem Avalanche. V loňské sezoně vyhrálo Toronto oba dva vzájemné zápasy. Na domácím ledě 5-1 a v Coloradu 7-4.

Poprvé v kariéře se do branky Maple Leafs postaví Antoine Bibeau, nedávno povolaný z AHL. V dresu Marlies má Bibeau v letošní sezoně bilanci 6-5-3 s více než 90% úspěšností zásahů. Dvaadvacetiletého brankáře si Maple Leafs vybrali v šestém kole draftu 2013.

„Prostě jít a hrát,“ řekl Bibeauovi v neděli ráno kouč Mike Babcock. „Vždycky tam jsou nervy, stejně jako u kteréhokoliv jiného hráče, který dostane příležitost. S tím se musíte poprat a být tím, kdo jste.“

Pro Bibeaua to bude zkouška porvat se o místo dvojky za Frederikem Andersenem. Původně měl tento post obsadit Jhonas Enroth, ale tomu se ve čtyřech zápasech příliš nedařilo a Maple Leafs ho tak poslali do AHL. Místo něho byl povolaný právě Bibeau.

Zkušební kontrakt pro AHL podepsal Karri Ramo, který má ve dvou zápasech bilanci 0-2-0, průměr 3,6 inkasované branky a úspěšnost zásahů 87,9%… což není dobré.

Enroth naopak v sobotu pochytal 24 z 27 střel Hartfordu a pomohl Marlies k výhře 5-3.

Maple Leafs se ovšem můžou spolehnout na Frederika Andersena. Ten v sobotu večer pochytal 32 z 33 střel Bostonu a pomohl Torontu ukončit třízápasovou sérii proher. Pro Toronto to byla teprve třetí výhra venku v letošní sezoně.

Na domácím ledě s Maple Leafs daří o něco více (8-4-0).

Jenže Torontu se vůbec nedaří ve druhém ze dvou zápasů ve dvou dnech v řadě. V letošní sezoně hráli Leafs už pětkrát dva zápasy ve dvou dnech a pokaždé ve druhém zápase prohráli.

„Uvidíme, jestli můžeme být profesionály v našem přístupu v péči o puk a ve hře bez něj,“ řekl Mike Babcock.

Avalanche

Colorado utrpělo v sobotu večer opravdu zdrcující prohru 1-10 na ledě Montrealu Canadiens. Už po necelých devíti minutách Avalanche prohrávali 0-5. První třetina skončila nakonec 1-6. O jedinou branku Colorada v celém zápase se postaral 13 vteřin před koncem první třetiny Blake Comeau.

Do branky Colorada se na začátku zápasu postavil Calvin Pickard, ale po třetí inkasované branky z 10-ti střel ho vystřídal Semyon Varlamov. Ten v brance vydržel pouze do konce druhé třetiny. Varlamov inkasoval celkem šest branek ze 16-ti střel a před třetí třetinou ho vystřídal opět Pickard, který už zápas dochytal.

V posledních osmi zápasech má Colorado bilanci 1-6-1. Jedinou výhru Colorado zaznamenalo ve čtvrtek na ledě Bostonu (4-2).

V sestavě bude chybět obránce Erik Johnson, který si minulý víkend v zápase na ledě Dallasu Stars zlomil lýtkovou kost když blokoval jednu ze střel Dallasu ve druhé třetině.

Zápas začíná v 1 hodinu po půlnoci našeho času.