Ani padesát střel Maple Leafs nepomohlo k výhře

Toronto Maple Leafs v nedělním zápase doslova zasypali brankáře Colorada Avalanche více než padesáti střelami, ale pouze jedna z nich si našla cestu do branky. Maple Leafs tak pošesté v letošní sezoně prohráli druhý ze dvou zápasů v řadě.

V zápase hrály klíčovou roli přesilové hry. Navzdory obrovské střelecké převaze Maple Leafs využili pouze jedinou přesilovku ze šesti zatímco Avalanche využili dvě ze čtyř přesilovek.

První přesilovou hru hráli Maple Leafs už ve druhé minutě, ale ani jednou branku Colorada neohrozili.

Asi největší šanci Toronta v první třetině nevyužil Nikita Soshnikov, který měl před sebou v polovině šesté minuty odkrytou branku, ale brankář Semyon Varlamov jeho střelu backhandem vyrazil z brankové čáry. Ve 12. minutě střílel u pravé tyčky Auston Matthews, který se dostal ještě k jedné střele po objetí branky.

Ve 13. minutě musel být pozorný v brance Toronta Antoine Bibeau, který si poradil se skákavým kotoučem po teči Matta Duchenea. Pro Bibeaua to byl vůbec první zápas NHL v jeho kariéře a nevedl si vůbec špatně. Zápas dokončil s 26 zásahy z 28 střel.

„Cítil jsem se opravdu dobře. Myslel jsem, že budu více nervózní. Myslím, že jsem byl opravdu dobře připravený na tento zápas. Celý týden jsem dobře trénoval. Kluci mi v šatně pomohl cítit se dobře a já jsem se cítil opravdu dobře jakmile zápas začal,“ hodnotil svůj první zápas v NHL Bibeau.

Necelé čtyři minuty před první přestávkou hráli Maple Leafs druhou přesilovou hru a hned po vhazování střílel William Nylander. Pro Toronto to byla už 20. střela v první třetině. To bylo dvakrát tolik, co brankář Colorada Semyon Varlamov dokázal zastavit v sobotním zápase Avalanche na ledě Montrealu, kde ze 16-ti střel šestkrát inkasoval.

Celkem si Maple Leafs v první třetině připsali 21 střel.

Jenže Torontu to nebylo nic platné a po první třetině prohrávalo 0-1. Minutu a devět vteřin před první přestávkou využil přesilovku Colorada Mikko Rantanen.

Ve druhé třetině Colorado hru vyrovnalo a bylo střelecky aktivnější, ale přes šance na obou stranách zůstal stav stále 0-1.

Hned na začátku třetí třetině měli Maple Leafs další příležitost k přesilové hře, ale Varlamov stále odolával.

V polovině sedmé minuty třetí třetiny byl za podražení vyloučen James van Riemsdyk a Nathan MacKinnon po krásné individuální akci zvýšil na 2-0.

Hned po brance hrálo Colorado další přesilovou hru faul vysokou holí Leo Komarova, ale oslabení tentokrát Leafs ubránili.

Tři minuty před koncem třetí třetiny hráli Maple Leafs přesilovou hru 5 na 3 a kouč Mike Babcock se rozhodl znásobit ještě početní výhodu odvoláním brankáře. Tento tah si Maple Leafs vyplatil. Střelou z pravého kruhu se prosadil Jake Gardiner, který tak snížil na 1-2.

Leafs se snažili o vyrovnání hrou bez brankáře a vytvořili si opravdu velký tlak v pásmu Colorada, ale všechny naděje na vyrovnání ukončil střelou do prázdné branky Blake Comeau.