Leafs hrají s Coyotes s Hollandem v sestavě

Dnes večer: Coyotes (10-14-5) proti Maple Leafs (11-11-6)
Posledních 10 zápasů: Arizona 3-4-3; Toronto 3-4-3

Toronto Maple Leafs nastoupí dnes večer ke třetímu zápasu na domácím ledě v řadě. Soupeřem Toronta bude v prvním vzájemném zápase v letošní sezoně Arizona Coyotes. V loňské sezoně Toronto oba vzájemné zápasy prohrálo, vždy o jednu branku.

Toronto nastoupí dnes večer ke třetímu z pěti zápasů na domácím ledě v řadě. Po dvou prohrách s Coloradem a se San Jose by Leafs rádi získali dva body. Celkem Maple Leafs prohráli pět z posledních šesti zápasů.

V úterním zápase se San Jose bylo Toronto osm minut od výhry, ale ztracené dvoubrankové vedení v posledních minutách připomnělo letošní potíže Maple Leafs udržet vedení ve třetí třetině a dovést zápas ke dvěma bodům.

Kouč Mike Babcock proto své hráče nabádá k tomu, držet soupeře ve třetí třetině pod tlakem a udržovat aktivitu kolem soupeřovy branky.

Sestava ani složení jednotlivých útoků se nebude lišit od předchozích zápasů. Hrát bude také Zach Hyman, který vynechal středeční trénink po náročném zápase se San Jose. Na marodce zůstává pouze obránce Martin Marinčin, který nedohrál zápas s Bostonem. V brance nastoupí jednička Frederik Andersen.

Coyotes

V sestavě Arizony se dnes večer do Toronta vrací útočník Peter Holland. Ještě před týdnem hráč Maple Leafs. Jenže v sestavě Toronta pro něj nebylo místo a tak jej Maple Leafs poslali za pytel puků do Arizony.

V úterním zápase Coyotes na ledě Detroitu se Holland představil poprvé v dresu nového týmu a uvedl se dvěma asistencemi, kterými pomohl k výhře Arizony 4-1.

Pro kojoty to byla teprve druhá výhra v posledních devíti zápasech. V sobotu vyhrála Arizona 4-1 na domácím ledě s Nashvillem. Pak ale následovala prohra 0-7 na ledě Pittsburghu Penguins.

Dnes večer čeká Arizonu třetí zápas ze čtyřzápasové série venku.

V sestavě bude chybět útočník Max Domi, který si minulý týden poranil ruku v zápase s Calgary a v pondělí musel podstoupit operaci. Otazník visí také nad obráncem Connorem Murphym, který se zranil v sobotním zápase s Nashvillem v horní části těla. Zkraje týdne měl podstoupit lékařské testy v Arizoně a následně se připojit zpět k týmu.

Nejproduktivnějším hráčem a současně také nejlepším střelcem Arizony je český útočník Radim Vrbata, který má na svém kontě 8 branek a 19 bodů. Průměrně si vede Martinu Hanzalovi, který se zatím šestkrát radoval ze vstřelené branky a má na svém kontě 10 bodů.