První nula Andersena. Leafs vyhráli v Coloradu

Toronto Maple Leafs vrátili Coloradu porážku z vlastního ledu a vyhráli na ledě Pepsi Centra 6-0. Brankář Frederik Andersen pochytal všech 38 střel Avalanche. Zaznamenal tak sedmou nulu ve své kariéře a první v dresu Maple Leafs. Dvě branky vstřelil Nazem Kadri.

Od začátku zápasu bylo Toronto lepším týmem a Leafs si vytvářeli nebezpečnější šance. Už v první minutě trefil Mitch Marner tyčku domácí branky. Na konci šesté minuty byl blízko brance opět Marner.

Na začátku osmé minuty se už Maple Leafs mohli radovat ze vstřelené branky. Auston Matthews předvedl výstavní návrat do obrany, obral o kotouč Gabriela Landeskoga a zavezl kotouč do útočné třetiny. Počkal si než mu Connor Brown postaví clonu a poté prostřelil domácího brankáře Semyona Varlamova, 1-0 Leafs.

Pro Matthewse to byla čtvrtá branka v posledních pěti zápasech a celkově 16. v letošní sezoně.

Krátce na to Leafs ubránili přesilovou hru soupeře 5 na 3 a několik minut poté využili svou vlastní přesilovku. Po krásné přihrávce Williama Nylandera se trefil střelou z prostoru mezi kruhy Connor Brown, 2-0 Leafs.

Necelé dvě minuty před koncem první třetiny vystřelil z modré čáry Roman Polák a po jemné Kadriho teči zapadl kotouč do branky, 3-0 Leafs.

Ve druhé třetině Leafs přidali další dvě krásné branky.

Nejprve ve druhé minutě připravili Frederik Gauthier s Nylanderem šanci pro Leo Komarova. Chvíli na to se domácí útočník Cody McLeod s Mattem Martinem rozhodli vyříkat si průběh zápasu v pěstním souboji a oba dva skončili na trestné lavici.

Na konci čtvrté minuty si šel sednout na trestnou lavici James van Riemsdyk, protože se rozhodčí domnívali, že JVR fauloval domácího Blakea Comeaua, který ale spadl svou vinou. Leafs oslabení v poklidu ubránili a jen co JVR naskočil zpět na led, sebral si odražený kotouč ve středním pásmu, nabruslil si útočné třetiny a střelou z vrcholu kruhu vymetl pavučinu v růžku domácí branky, 4-0 Leafs.

Pro van Riemsdyka to byl třístý bod v kariéře.

V deváté minutě dostal Frederik Gauthier přihrávku mezi kruhy od Mitche Marnera a střelou zápěstím poslal kotouč do stejného růžku jako před ním James van Riemsdyk, 5-0 Leafs. Ve svém devátém zápase v dresu Leafs tak jednička Toronta na draftu 2013 vstřelila svou první branku v NHL.

Pátou brankou Leafs vyhnali brankáře Semyona Varlamova na střídačku a na led šel Calvin Pickard.

Necelých sedm minut před koncem druhé třetiny dostalo Colorado podruhé v zápase příležitost k přesilové hře 5 na 3. Po hákování Morgana Riellyho byl za nadávky směrem k rozhodčímu, který ponechal nepotrestaný faul domácího hráče na Romana Poláka byl vyloučen Mitch Marner. Téměř minutu a půl dvojnásobné přesilovky Maple Leafs opět ubránili.

Toronto ubránilo v Coloradu celkem šest přesilovek soupeře.

Sedm minut před koncem třetí třetiny uzavřel skóre dorážkou v přesilové hře Nazem Kadri. Pro Toronto to byla druhá využitá přesilovka z pěti.

V závěru zápasu šlo už jenom o to, jestli se Leafs podaří udržet čisté konto Frederika Andersena.

„Vždy je zábava vychytat nulu, ale důležitější jsou výhry,“ glosoval své čisté konto Andersen. „Jsme šťastni, že jsme dnes získali dva body. Zkusme v tom pokračovat.“