Vánoční dárek, Leafs vyhráli podruhé v řadě

Toronto Maple Leafs dali fanouškům vánoční dárek a po výhře 4-1 na ledě Arizony si připsali dvě výhry v řadě. Centr Auston Matthews si při svém prvním zápase v místě, kde vyrůstal připsal jednu asistenci. Dvě branky vstřelil Leo Komarov a brankář Frederik Andersen pochytal ve druhém zápase ve dvou dnech 31 z 32 střel.

Už na začátku zápasu poslal Toronto do vedení Connor Brown, který prostřelil domácího brankáře z pravé strany, 1-0 Leafs. Právě u branky Connora Browna si Matthews připsal svou asistenci.

V první minutě druhé třetiny tečoval Leo Komarov střelu Jakea Gardinera v přesilové hře a Leafs vedli 2-0.

Frederika Andersena připravil o čisté konto ve druhém zápase v řadě útočník Shane Doan, který v poslední minutě druhé třetiny snížil na 1-2. Pro Doana, který byl dětským idolem Austona Matthewse, to byla jubilejní 400. branka v kariéře v jubilejném 1500. zápase kariéry, kterou celou strávil v organizaci Arizony. Doan hrál už v týmu původního Winnipegu Jets, který se před sezonou 1996-97 přestěhoval z Kanady právě do Arizony.

Před úvodním vhazováním se Matthews s Doanem pozdravili ve středovém kruhu.

„Je to neuvěřitelný úspěch. Přeju mu to, ale stejně tak jsem rád, že jsme vyhráli. Bylo by pěkné, kdybych při jeho brance nebyl na ledě. On byl prostě úžasný … a to nejen jako hokejista v tomto týmu, ale vůbec v celé komunitě,“ řekl Auston Matthews po zápase.

Maple Leafs si ale druhou výhru v řadě nenechali vzít.

V sedmé minutě třetí třetiny se dostal do rychlého brejku Leo Komarov a střelou mezi betony vstřelil svou druhou branku, 3-1 Maple Leafs.

Necelých devět minut před koncem třetí třetiny jistil výhru po dalším rychlém brejku Willy Nylander, 4-1.

„Přijít sem a hrát v místě, kde jsem vyrůstal byl výjimečný moment. Dva body a výhra jsou tak trochu třešničkou na dortu,“ řekl Matthews po zápase.

Toronto vyhrálo vůbec poprvé v letošní sezoně dva zápasy ve dvou dnech.