Andersen a svatá trojice dovedli Leafs k výhře na Floridě

Brankář Frederik Andersen pochytal 45 ze 47 střel a Toronto Maple Leafs vyhráli na ledě Floridy Panthers 3-2 po samostatných nájezdech. Branku v základní hrací době vstřelil Auston Matthews, Willy Nylander a rozhodující nájezd využil Mitch Marner.

Pro Maple Leafs to je třetí výhra v řadě a čtvrtá v posledních pěti zápasech. Toronto se pomalu dotahuje na Boston Bruins, který má na třetím místě v Atlantické divizi náskok tří bodů, ale také o tři odehrané zápasy více.

Hned zkraje zápasu Maple Leafs ubránili dvě přesilové hry Panthers. Dvakrát v prvních osmi minutách hry byl potrestaný Frederik Gauthier.

V polovině první třetiny vstřelil první branku zápasu Auston Matthews, který opět těžil ze své fantastické hry před brankovištěm soupeře. Útočník Connor Brown dostal mezi kruhy přihrávku od Zacha Hymana. Brownova střela ovšem trefila Matthewse do nohy a Matthews odražený kotouč snadno zasunul za bezmocného Roberta Luonga, 1-0 Leafs.

Za půl minuty mohli Leafs přidat druhou branku, ale Mitch Marner z brejku Luonga nepřekonal. Také útok Austona Matthewse si vytvořil další šance, ale skóre zůstalo jednobrankové.

V polovině zápasu se zjevil před Luongem opět Mitch Marner, ale brankář Floridy si opět s jeho backhandovou střelou poradil. Marner byl s devíti střelami na branku Panthers nejčastějším střelcem Leafs v zápase, ale Luongo si se všemi jeho pokusy poradil.

Od začátku druhé třetiny se začalo více vylučovat a ke konci druhé třetiny měli Maple Leafs 1:50 dlouhou výhodu přesilové hry. Tu svým zkrátil James van Riemsdyk, ale dvě minuty před koncem druhé třetiny Leafs přesilovku 4 na 3 využili. První Nylanderova střela z levého kruhu byla ještě nepřesná. Za pár vteřin už ale Nylander mířil přesně na pravé Luongovo rameno a Leafs vedli 2-0.

Pro Nylandera to byl už 13. bod v přesilových hrách a je tak v přesilovce nejproduktivnějším hráčem Leafs.

Panthers se podařil nástup do třetí třetiny. Už po 29 vteřinách snížil Jonathan Marchessault a za dvě minuty po něm vyrovnal Vincent Trocheck.

Panthers byli ve třetí třetiny aktivnějším týmem a sedm minut před koncem třetí třetiny měli obrovskou příležitost otočit zápas na svou stranu. Obránce Jake Gardiner fauloval v samostatném úniku Denise Malgina a rozhodčí nařídil trestné střílení.

Jenže Leafs mají v brance Frederika Andersena a ten si s backhandovou kličkou Malgina snadno poradil.

V základní hrací době už branka nepadla a tak se hrálo prodloužení. Minutu a půl před koncem nastaveného času dostali Panthers trest za příliš mnoho hráčů na ledě a Leafs mohli rozhodnout v přesilové hře. Ale to se nestalo a tak přišly na řadu samostatné nájezdy.

V prvních dvou sériích ani jeden hráč neuspěl. Ve třetí sérii šel na řadu nejprve Nick Bjugstad, ale opravdu špatně provedl svou backhandovou kličku a jeho střela mířila mimo branku.

V posledním pokusu tak mohl rozhodnout Mitch Marner, který konečně střelou mezi betony procedil puk do branky a konečně tak překonal Roberta Luonga.

„Je to samozřejmě pěkný pocit tam jeden dostat. Snažil jsem se to tam dostat přes jeho hokejku. On tu střelu trochu zastavil, ale naštěstí byla dost skákavá a spadlo to tam. Od začátku jsem chtěl takhle střílet a naštěstí to tam spadlo,“ popsal svůj vítězný nájezd Mitch Marner.