Čtvrtá výhra Leafs v řadě

Toronto Maple Leafs vyhráli ve čtvrtek večer na ledě Tampy Bay Lightning 3-2 v prodloužení. Vítěznou brankou v prodloužení se o to postaral Nazem Kadri. Brankář Antoine Bibeau pochytal 25 z 27 střel a zaznamenal tak svou první výhru v NHL.

„Je to velmi výjimečné. Vždy jsem si myslel, že to bude výjimečné,“ řekl po svém prvním vyhraném zápase v NHL Bibeau.

Do první šance zápasu se dostal v páté minutě Leo Komarov, který střílel úplně osamocený z prostoru před brankovištěm, ale trefil přímo brankáře Andreie Vasilevskiyho.

Maple Leafs se následně bránili přesilové hře Tampy Bay, ve které Jonathan Drouin trefil tyčku Bibeauovy branky a po další střele netrefil z dorážky prázdnou branku Valtteri Filppula.

V polovině první třetiny hráli přesilovou hru Maple Leafs a po dorážce jenom těsně minul domácí branku Nazem Kadri.

V 15. minutě otevřel skóre zápasu útočník Auston Matthews, který prostřelil Vasilevskiyho střelou zápěstím z mezikruží, 1-0 Leafs. Pro Matthewse to byla už devátá úvodní branka v zápase a je tak v tomto ohledu nejlepší v celé NHL. V posledních pěti zápasech vstřelil Matthews čtyřikrát první branku v zápase.

Ani jednomu z týmů se nedařila hra v přesilových hrách a naopak často byl více nebezpečný soupeř v oslabení.

Na konci první třetiny si tak vytvořil šanci v oslabení Zach Hyman, který po objetí branky střílel přímo do brankáře.

Zkraje druhé třetiny hráli přesilovou hru Maple Leafs a do přečíslení dvou na jednoho se dostali hráči Tampy Bay. Brankář Antoine Bibeau si s jejich šancí poradil.

V polovině zápasu střílel od modré čáry obránce Nikita Zaitsev. Puk se odrazil od Jamese van Riemsdyka a do branky ho dorazil Tyler Bozak, 2-0 Leafs.

Netrvalo dlouho a domácí snížili. Ve 13. minutě si ve středním pásmu poradil se třemi hráči Toronta Jonathan Drouin, poslal puk na Briana Boylea a jeho střela z pravého kruhu nad lapačku skončila v síti, 1-2.

V polovině 18. minuty bylo vyrovnáno. Obránci Jake Gardiner a Connor Carrick ztratili kotouč u vlastní branky a jejich zaváhání potrestal český útočník Ondřej Palát, 2-2.

Na konci druhé třetiny hráli Leafs opět přesilovou hru a do dalšího přečíslení se dostal Ondřej Palát společně s Filppulou. Bibeau byl opět pozorný a střelu vyrazil.

Pět minut před koncem třetí třetiny trefil Ondřej Palát další tyčku. Navíc tři minuty před koncem třetí třetiny hrála Tampa Bay další přesilovou hru, ale Leafs tentokrát oslabení zvládli a zápas dospěl do prodloužení.

V něm si oba týmy připravili několik střeleckých příležitostí. Po dvou minutách hry byl za nedovolené bránění brankáře vyloučený Valtteri Filppula a Maple Leafs dostali příležitost rozhodnout v přesilové hře 4 na 3. Tu po několika šancích využil Nazem Kadri, který necelou minutu a půl před koncem prodloužení nadvakrát poslal kotouč do branky, 3-2 Maple Leafs.

„Dostali jsme dvouminutovou přesilovou hru a odvedli jsme velmi dobrou práci. Myslím si, že naše přesilové hry se nám občas moc nedařili, ale to jenom ukazuje charakter tohoto týmu, který si s tím dokáže poradit. Nebýt zbytečně frustrovaný a dostat se přes to,“ říkal po zápase Kadri.

Maple Leafs tak vyhráli čtvrtý zápas venku v řadě a poprvé od roku 2009 dva zápasy na Floridě v řadě s Tampou Bay a s Floridou.