Leafs vyhráli na ledě New Jersey a vrací se do osmičky pro playoff!

Čtyřbrankovou první třetinou rozhodlo Toronto Maple Leafs v pátek večer o své výhře 4-2 na ledě New Jersey Devils. Domácí tým dvěma brankami v závěru pouze snížil na dvoubrankový rozdíl.

Maple Leafs vstřelili čtyři branky během necelých šesti minut. Na první střelu sice Toronto čekalo více než osm minut hry, ale z prvních pěti střel v zápase vstřelilo tři branky a na čtyři branky Torontu stačilo sedm střel.

V prvních 10-ti minutách zápasu si ani jeden tým nevytvořil žádnou výraznější šanci. Zkraje zápasu Leafs ubránili přesilovou hru soupeře po zbytečném faulu obránce Romana Poláka.

Naopak první přesilovou hru Toronta využil Nazem Kadri, který dorazil předchozí střelu Jamese van Riemsdyka, 1-0 Maple Leafs.

Druhou branku přidal ve 14. minutě Connor Brown, který v oslabení využil zaváhání brankáře Coryho Schneidera při rozehrávce, 2-0 Leafs. Brown vstřelil branku ve třetím zápase v řadě.

V 15. minutě vystřelil z modré čáry Jake Gardiner, kotouč se před brankáře Schneiderem odrazil od Zacha Hymana do vzduchu a přepadl za brankáře do brankoviště. Tam ho Auston Matthews tečoval a kotouč zapadl do branky, 3-0 Leafs.

Situaci nezvládl obránce Devils Kyle Quincey a vrhl se na Zacha Hymana. Za to dostal po právu dvouminutový trest. Brankář Cory Schneider přenechal po třetím inkasovaném gólu své místo v brance Keithu Kinkaidovi, ale ani on nevydržel s čistým kontem příliš dlouho.

Už za 35 vteřin ho překonal Tyler Bozak, který tak potrestal hrubost Kylea Quinceyho, 4-0 Leafs.

V první třetině se Leafs dařila hra v přesilových hrách ale také hra v oslabení. Výsledkem jsou dvě vstřelené branky v přesilovce, jedna v oslabení a tři ubráněné přesilovky soupeře.

Právě výborná hra speciálních formací a také zlepšená hra na ledě soupeřů pomohla Maple Leafs vrátit se do bojů o playoff. V posledních sedmi zápasech venku zaznamenali Leafs bilanci 6-0-1 se skóre 28-14. V přesilové hře mají Leafs v posledních sedmi zápasech venku více než 30% úspěšnost a úspěšnost v oslabení dosahuje téměř 96%.

V prvních 13-ti zápasech venku měli Leafs bilanci 2-6-5.

V dalším průběhu zápasu Toronto přenechalo Devils prakticky veškerou aktivitu v zápase. Devils ve druhé třetině přestříleli Toronto 11-5. Ve třetí třetině si Leafs nepřipsali dokonce ani jednu střelu.

Brankář Frederik Andersen dlouho odolával a držel čisté konto. Až tři a půl minuty před koncem třetí třetiny překonal brankáře Toronta P.A. Parenteau, který v přesilové hře dorazil střelu Damona Seversona od modré čáry, 1-4. Na konečných 2-4 upravil dvě a půl minuty před koncem Jon Merrill.

Andersen pochytal nakonec 30 ze 32 střel Devils.

Devils to v závěru zápasu ještě zkoušeli hrou bez brankáře, ale Maple Leafs si už výhru narozdíl od zápasu s Washingtonem vzít nenechali.

Ve svém 38. zápase si Maple Leafs připsali 44. bod a vyrovnali se tak Bostonu Bruins a Ottawě Senators. Díky menšímu počtu odehraných zápasů se Leafs posunuli před Boston na třetí místo v Atlantické divizi.

„Věděl jsem, že se budeme v průběhu sezony zlepšovat. Myslím si, že jsme to ukázali. Nikdy nevíte jestli postoupíte do playoff. Je tady hodně neznámých, ale kluci, které vedení přivedlo, odvádí opravdu dobrou práci a jsou klíčovými hráči. Nemůžeme se ale uspokojit. Musíme stále tlačit a snažit se stále zlepšovat, protože si myslím, že máme před sebou ještě dlouhou cestu vzhůru,“ řekl po zápase James van Riemsdyk.