Maple Leafs obrali o body Rangers

Toronto Maple Leafs předvedli v pátek večer výborný výkon na ledě New Yorku Rangers a vyhráli 4-2. Od začátku do konce hráli Maple Leafs velmi aktivně, využili dvě přesilové hry a ubránili šest oslabení. Jedině snad vysoký počet vyloučených hráčů může být jedinou kaňkou na včerejším zápase. Pro Toronto to byl první zápas po pětidenní přestávce.

Výborný výkon předvedl brankář Frederik Andersen, který pochytal 34 ze 36 střel Rangers. Svou devátou branku v sezoně vstřelil William Nylander. V přesilové hře se trefil James van Riemsdyk a obránce Connor Carrick. Svou čtvrtou branku v posledních pěti zápasech vstřelil útočník Connor Brown. Dvě asistence přidal do své sbírky Mitch Marner.

Pro Toronto byla včerejší výhra devátým zápasem venku v řadě, ve kterém si Maple Leafs připsali alespoň jeden bod. Od zápasu na ledě Vancouveru Canucks 3. prosince 2016 mají Maple Leafs v zápasech venku skvělou bilanci 7-0-2. V základní hrací době v zápase na ledě soupeře prohráli Maple Leafs naposledy 30. listopadu na ledě Calgary Flames.

„Myslím si, že prostě stavíme na tom, čeho jsme schopni,“ řekl po zápase Willy Nylander.

Jako první vyzkoušen Andersenovu pozornost na konci první minuty útočník Rangers Mats Zuccarello, ale Andersen si s jeho střelou z voleje poradil.

Maple Leafs vyzkoušeli postřel Henrika Lundqvista poprvé na začátku třetí minuty, kdy se pokoušel tečoval Tyler Bozak.

V páté minutě si Leafs vytvořili tlak v pásmu Rangers. Nejprve si těsně před Lundqvista najel Nylander, ale brankář Rangers jeho backhandovou kličku pokryl. Leafs si následně vytvořili několik střeleckých šancí, Rangers se nepodařilo vyhodit kotouč z pásma a další Nylanderova střela z pravého křídla už skončila v brance, 1-0 Leafs. Krásnou přihrávkou Nylandera uvolnil Nazem Kadri.

V sedmé minutě měli Leafs štěstí, když kotouč po jedné ze střel zůstal ležel v brankovišti přímo před brankářem Andersenem. Naštěstí se k němu nedostal žádný z domácích hráčů a Leafs dokázali kotouč v brankovišti ubránit.

Maple Leafs v první třetině ubránili dvě oslabení v řadě a na konci první třetiny svou druhou přesilovku v zápase využili.

Dvě a půl minuty před první přestávkou vybojovali Leafs kotouč u mantinelu, Mitch Marner našel chytrou přihrávkou volného Jamese van Riemsdyka, který poslal kotouč do branky, 2-0 Leafs.

Leafs odehráli opravdu velmi dobře první třetinu na ledě rychlých a hbitých Rangers.

Zkraje druhé třetiny pomohlo vyloučení Morgana Riellyho dostat se Rangers do tempa a po devíti minutách hry snížil na 1-2 Chris Kreider, který využil zmatků před brankoviště Toronta.

Krátce po první brance Rangers byl za zdržování hry vyloučený James van Riemsdyk a Derek Stepan trefil v přesilové hře tyčku Andersenovy branky.

Hned poté ujel do brejk v oslabení Zach Hyman ale svou šanci nevyužil.

Torontu pomohla šťastná branka Connora Browna jehož střelu šest a půl minuty před koncem druhé třetiny tečoval za Lundqvistova záda obránce Ryan McDonagh, 3-1 Maple Leafs.

Tři minuty před koncem druhé třetiny trefil břevno domácí branky Jake Gardiner

Deset vteřin před koncem druhé třetiny byl Jake Gardiner podruhé v zápase vyloučený. Toronto si přeneslo oslabení také do začátku třetí třetiny, ale Rangers se ani pátou přesilovou hru nepodařilo využít.

Naopak šest a půl minuty před koncem třetí třetiny Toronto využilo druhou ze čtyř přesilovek. Postaral se o to pohotovou dorážkou z brankoviště Connor Carrick, 4-1 Maple Leafs. Brankovou akci založil Mitch Marner přihrávkou na volného Bozaka jehož střelu Henrik Lundqvist pouze vyrazil přímo na hokejku Connora Carricka.

Čtyři minuty před koncem třetí třetiny byl potřetí v zápase vyloučení Jake Gardiner. Ale ani napošesté se Rangers v přesilové hře neradovali.

Až minutu a půl před koncem zápasu prostřelil Andersena J.T. Miller a snížil tak na 2-4.

Rangers zkoušeli v poslední minutě hru bez brankáře, ale k další brance to už nevedlo.

„Hráli všechny čtyři útoky. Naše přesilovka byla dobrá. Naše oslabení bylo opravdu dobré. A bylo dobré vidě Freddyho zpět. Je prostě důležité mít dobrého brankáře a to my máme,“ hodnotil zápas kouč Mike Babcock.

V sobotu večer se Maple Leafs pokusí bodově dotáhnout na svého provinčního rivala Ottawu Senators ve vzájemném zápase na jejich ledě.

3 thoughts on “Maple Leafs obrali o body Rangers

1. Byla vidět nucená pauza bez tréninku na obou týmech, hra se často přerušovala a bylo spoustu vyloučení. Ale dva body jsou dva body. Dnes prostě MUSÍME vyhrát. A nejlépe v základní hrací době.

2. Mě se líbilo jak jsme hráli. Myslím, že jsme to zvládli hodně dobře. Rangers hrají letos opravdu dobře, jsou rychlí jako my.

Dneska se těším na další super zápas. Poprvé bude chytat Mekeliny tak snad to zvládne

3. tak to vypadá nakonec, že Mekeliny chytat nebude. Prý má nějaké menší zranění a Leafs povolali Sparkse