Maple Leafs si poradili také s Ottawou

Toronto Maple Leafs vyhráli v sobotu večer na ledě Ottawy Senators 4-2 a dotáhli se bodově na svého soupeře v tabulce Atlantické divize. Dvěma brankami pomohl Torontu k výhře Nazem Kadri. Trefil se také Tyler Bozak a své 23. narozeniny oslavil brankou ve druhém zápase v řadě Connor Brown.

Nový brankář Maple Leafs Curtis McElhinney pochytal ve svém prvním zápase v dresu Maple Leafs 35 ze 37 střel a byl vyhlášený první hvězdou zápasu.

Maple Leafs vyhráli po osmé v posledních deseti zápasech (8-1-1) a po páteční výhře 4-2 na ledě Rangers podruhé v řadě.

„Cítil jsem se dobře po příchodu do nového týmu a myslím si, že nejdůležitější je vykročit správnou nohou,“ řekl po svém prvním zápase za Toronto Curtis McElhinney.

V první třetině byla Ottawa střelecky aktivnější, ale Maple Leafs odcházeli do šatny s jednobrankovým vedení. V polovině sedmé minuty první třetiny využil Nazem Kadri přesilovou hru a Leafs vedli 1-0.

Náskok navýšil zkraje druhé třetiny Tyler Bozak, který využil chybné rozehrávky domácích, 2-0 Leafs.

Ještě do konce druhé třetiny ale Ottawa skóre srovnala.

V polovině zápasu snížil Dion Phaneuf, jehož střela mimo se odrazila od obránce Jakea Gardinera do branky, 1-2.

Necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny vyrovnal Kyle Turris z rychlého brejku domácích, 2-2.

Toronto rozhodlo o své výhře dvěma brankami zkraje třetí třetiny. Po vyhraném vhazování v útočném pásmu se trefil Nazem Kadri a stejným způsobem také Connor Brown.

V závěru zápasu Ottawě nepomohla ani hra bez brankáře a Maple Leafs tak mohou slavit další výhru venku.