Leafs otočili zápas s Buffalem

Toronto Maple Leafs přežili v úterý večer nevydařenou první třetinu zápasu s Buffalem Sabres. Po ztrátě obránce Morgana Riellyho Leafs třemi brankami ve druhé třetině vymazali dvoubrankovou ztrátu z první části a dovedli zápas k výhře 4-3.

„Věděli jsme, že je možné to otočit. Dvoubrankové vedení není nijak velké a zjevně se nám povedlo ve druhé třetině skvěle odpovědět,“ řekl po zápase obránce Jake Gardiner, který odehrál na ledě téměř 30 minut.

Všechny čtyři útoky se dokázaly střelecky prosadit a Maple Leafs se podařilo poprvé v letošní sezoně vyhrát zápas, ve kterém prohráli první třetinu.

Už v sedmé minutě přišli Maple Leafs o svého nejlepšího obránce Morgana Riellyho, který se zranil po souboji s útočníkem Buffala Williamem Carrierem. Podle televizních záběrů si Rielly mohl poranit pravé koleno. Po pádu na led Rielly odešel nakrátko do kabiny. Po chvíli se vrátil a vyzkoušel si ještě jedno střídání, po kterém ale odešel rovnou do kabiny a do zápasu se už nevrátil.

Navíc od 11. minuty Maple Leafs prohrávali po chybné rozehrávce Frederika Andersena, kterou potrestal střelou do branky Kyle Okposo.

Kouč Mike Babcock si vyžádal přezkoumání videa, jestli se nejednalo o nedovolené bránění brankáře, ale video rozhodčí branku uznal.

Dvě a půl minuty před koncem první třetiny byl blízko k vyrovnání Zach Hyman, ale jeho střela se pouze otřela o levou tyčku soupeřovy branky.

Naopak Sabres se ještě jednou v první třetině radovali ze vstřelené branky. Půl minuty před první sirénou prostřelil Andersena střelou z vrcholu kruhu Evander Kane a Sabres vedli 2-0.

Jenže od začátku druhé třetiny bylo všechno jinak. Maple Leafs začali více bruslit a podařilo se jim skóre zápasu otočit na svou stranu.

Toronto vrátila do hry teč Lea Komarova v první minutě druhé třetiny. Nazem Kadri zavezl kotouč do pásma, nahodil ho směrem na branku Sabres a Leo Komarov ho na brankovišti tečoval do sítě, 1-2.

Minutu a půl před polovinou zápasu bylo vyrovnáno po střele Matta Martina z rohu kluziště, po které Lehnerovi propadl kotouč mezi betony a dokutálel se za brankovou čáru, 2-2. Pro Martina to byla teprve třetí branka v letošní sezoně ačkoliv on samozřejmě není v Torontu od toho, aby střílel branky.

Za půl minuty po vyrovnání se dostali Sabres do přečíslení dvou na jednoho, ale Ryan OReilly nedokázal zpracovat skákající kotouč a Frederik Andersen si s jeho šancí poradil.

Nedáš, dostaneš praví staré hokejové přísloví.

15 vteřin před polovinou zápasu Maple Leafs poprvé v zápase vedli. O třetí branku Toronta se postaral tentokrát útok Austona Matthewse. Zach Hyman si dojel v rohu kluziště nahozený kotouč Romana Poláka a po spolupráci s Connorem Brownem našel mezi kruhy Matthewse, který střelou zápěstím trefil přesně pravý růžek branky Buffala, 3-2 Maple Leafs.

Po třetí inkasované brance se kouč Buffala Dan Bylsma rozhodl vystřídat své brankáře a Robin Lehner to nesl opravdu velmi nelibě.

Dvojka Anders Nilsson držel své spoluhráče téměř do koncovky zápasu. Jenže do konce třetí třetiny chybělo něco málo přes sedm minut a za držení si šel sednout na trestnou lavici Zach Bogosian.

Maple Leafs hráli první přesilovou hru v zápase a James van Riemsdyk ukázal jak fantastické má zápěstí, 4-2 Maple Leafs.

Další ze svých gólových přihrávek si připsal Mitch Marner. V posledních čtyřech zápasech to byla už sedmá asistence Mitche Marnera a pro Toronto to byla 10. využitá přesilovka v posledních šesti zápasech.

Ještě ale nebyl konec a Sabres dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny snížili na 3-4 zásluhou Carriera, který za záda Andersena sklepl ze vzduchu přihrávku Zemguse Girgensonse.

Dramatickou koncovku, během které se Buffalo snažilo hrou bez brankáře o vyrovnání Maple Leafs tentokrát zvládli a výhru 4-3 si vzít nenechali.

Výhrou Maple Leafs stáhli v tabulce Atlantické divize náskok Bostonu Bruins na pouhý jeden bod. Toronto má ovšem pět zápasů k dobru.