Maple Leafs tentokrát na Rangers nestačili

Toronto Maple Leafs prohráli ve čtvrtek večer na domácím ledě s New Yorkem Rangers 5-2. Až moc byla v prvním zápase bez Riellyho znát jeho absence v sestavě. To, že Rielly chyběl se podepsalo na výkonu celého týmu.

Od začátku zápasu byli Rangers herně aktivnější, střelecky vyhráli první část 19-9, na branky 2-1 a velmi těžili z vyhraných vhazování.

V úvodu Maple Leafs ubránili přesilovou hru po faulu Connora Carricka, který se snažil zastavit Michaela Grabnera v samostatném úniku. V oslabení se dokonce dostal do zakončení v přečíslení dvou na jednoho Frederik Gauthier, ale svou šanci nevyužil.

Krátce po přesilovce se Rangers přece jenom radovali. Na konci šesté minuty si najel mezi kruhy obránce Brady Skjei a jeho střela těsně nad ledem skončila v síti, 0-1.

Inkasovaná branka na Maple zapůsobila a hráči Toronta začali hrát mnohem aktivněji.

Na konci osmé minuty si před Henrika Lundqvista nabruslil Auston Matthews, ale brankář Rangers jeho backhandovou kličku zastavil.

Za minutu kombinovali v útočném pásmu Nylander s Kadrim a Lundqvist Nylanderovu střelu opět vyrazil. Leo Komarov se už k dorážce nedostal.

V polovině první třetiny měl velmi dobré střídání čtvrtý útok Toronta a Rangers se v těchto momentech nedařila rozehrávka. Po zisku kotouče ve středním pásmu si najel z levého křídla do útočné třetiny Mitch Marner a jeho střela mířila jenom těsně vedle branky Rangers. Volný kotouč zastavil u pravého mantinelu James van Riemsdyk, poslal ho zpět na Marnera, který z rohu kluziště hledal spoluhráče před brankou. Tam se kotouč odrazil od brusle obránce Kevina Kleina a Tyler Bozak ho pohotově poslal do branky, 1-1.

Pro Toronto to byla už 50. branka v první třetině a Leafs jsou v tomto ohledu nejlepší z celé ligy. V loňské mizerné sezoně Toronto nastřílelo v prvních třetinách pouze 48 branek.

Sedm minut před koncem první třetiny zachytil Nazem Kadri před brankovištěm nebezpečnou přihrávku na Matse Zuccarella, který by tak střílel pravděpodobně do téměř odkryté branky.

Pět minut před koncem první třetiny dostali Rangers kotouč do branky Frederika Andersena po zmatcích kolem brankoviště. Jenže se zdálo, že útočník Rangers kotouč do branky kopl. Kouč Toronta Mike Babcock proto nechal situaci přezkoumat na videu, ale sudí branku Pavla Buchneviche uznali.

Za necelou minutu mířil opět do odkryté branky Toronta útočník Kevin Hayes, ale ležící Andersen v poslední chvíli jeho střelu zastavil.

Tři a půl minuty před první přestávkou hráli Leafs přesilovou hru, ale vůbec se jim nedařilo usadit se v pásmu Rangers. Naopak Grabner s Hayesem jeli ve dvou sami na brankáře Andersena, ale ten si s jejich nájezdem opět poradil.

Ve druhé třetině Rangers pokračovali ve své střelecké převaze, ale jejich náskok zůstal jednobrankový.

Krátce před polovinou zápasu mohlo být vyrovnáno, ale místo toho Rangers vedli o dvě branky.

Nejprve měl obrovskou příležitost na vyrovnání Mitch Marner, ale kotouč po jeho brejku jenom těsně minul levou tyčku branky Rangers.

A hned z protiútoku přidali Rangers třetí branku po střele J.T. Millera. Hráči Toronta si opět špatně pokryli soupeře ve vlastním pásmu a volný Miller prostřelil Andersena střelou z kruhu. Jeho střelu ještě nešťastně tečoval Matt Hunwick, kterému se kotouč otřel o helmu.

Krátce na to se Leafs museli bránit ve dvou oslabení v řadě.

V 12. minutě byl vyloučený Frank Corrado za hákování a hned zkraje oslabení musel Frederik Andersen zastavit střelu osamoceného Zuccarella z mezikruží.

Za pár vteřin se zjevil před brankou Rangers osamocený Leo Komarov, který se snažil prostrčit kotouč mezi betony Lundqvista, ale brankář Rangers dokázal puk včas zastavit.

Zbytek přesilovky Leafs bez problémů ubránili ale ve 15. minutě byl Frank Corrado opět vyloučený za sekání.

Deset vteřin před koncem přesilové hry Rangers skvěle napadal rozehrávku soupeře v jeho pásmu Zach Hyman. Obral o kotouč obránce Clendeninga, položil si Lundqvist na led a zavěsil, 2-3.

Ve třetí třetině se toho nejprve mnoho nedělo.

Už v polovině druhé minuty střílel z mezikruží Leo Komarov. Pár minut poté Leafs ubránili oslabení po vyloučení Matta Hunwicka.

Až sedm a půl minuty před koncem třetí třetiny střílel Marner a Lundqvistem vyražený kotouč se od van Riemsdyka se odrazil zpět do náruče brankáře Rangers.

Šest minut před třetí sirénou si Matt Martin došel v rohu kluziště pro faul Oscara Lindberga a Leafs hráli přesilovou hru. Jenže po jedné minutě ujel v oslabení Michael Grabner a z brejku překonal Frederika Andersena. Rangers vedli pět minut před koncem třetí třetiny 4-2.

Kouč Mike Babcock se ještě snažil zápas zdramatizoval a necelé tři a půl minuty před třetí sirénou odvolal brankáře Andersena z branky.

Riskantní krok Torontu ale nevyšel a bývalý hráč Maple Leafs Michael Grabner střelou do prázdné branky a svou druhou brankou v zápase uzavřel skóre na konečných 2-5.

Maple Leafs předvedli jeden z těch horších výkonů v letošní sezoně a prohráli po třech výhrách v řadě.

„Nemyslím si, že bychom dnes večer kvůli tomu, že nám chyběl Rielly dost nebojovali nebo že bychom se nestarali o kotouč. Nemyslím si, že by měl s tímhle cokoliv společného. Samozřejmě obrana měla dnes večer velké potíže a nehráli jsme příliš dobře,“ řekl po zápase kouč Mike Babcock.

„Myslím si, že dnes večer byl naším nejlepším útokem Gauthierova řada s Martinem a Soshnikovem,“ dodal Babcock.