Další kanadská bitva. Leafs hrají s Calgary

Dnes večer: Flames (24-22-3) proti Maple Leafs (21-14-9)
Posledních 10 zápasů: Calgary 4-5-1; Toronto 6-2-2

Toronto zakončí dnes večer čtyřzápasovou sérii na domácím ledě proti Calgary Flames. V prvním vzájemném zápase na ledě Calgary prohrálo Toronto na konci listopadu 0-3.

Toronto po třech výhrách v řadě a čtyřech v pěti zápasech prohrálo nyní dva zápasy v řadě. Minulý čtvrtek prohrálo Toronto 2-5 na domácím ledě s New Yorkem Rangers. V sobotu večer nestačil zlepšený výkon na víc než jeden bod za prohru 2-3 v nájezdech s Ottawou Senators.

Pro Maple Leafs to bude dnes večer čtvrtý zápas na domácím ledě v posledních sedmi dnech.

Do obrany se po 17-ti vynechaných zápasech vrátil obránce Martin Marinčin. Proti Ottawě odehrál slovenský bek 21:14 a podal velmi dobrý výkon. Připsal si dvě střely a +1 bod v hodnocení +/-.

Nepřímo se ovšem také podílel na vyrovnávací brance Ottawy, když soupeř využil přesilovou hru po jeho vyloučení necelé tři minuty před koncem třetí třetiny.

Pro Maple Leafs to byla frustrující prohra. Vyrovnání nešťastnou brankou 71 vteřin před koncem třetí třetiny a poté prohra šestých samostatných nájezdů ze sedmi v této sezoně.

„Nevím, možná ostatní brankáři jsou dobří. Možná nakonec nejsme tak dobří. Pracujeme na tom před každým zápasem. Je to něco, v čem se musíme zlepšit, protože ztrácíme body,“ řekl kouč o nájezdech.

Svou 12. branku v letošní sezoně vstřelil v sobotu večer Tyler Bozak, pro kterého to byla zároveň šestá branka a 11. bod v posledních 10-ti zápasech.

Do branky Toronta se dnes večer postaví opět Frederik Andersen, který v minulém vzájemném zápase pouze sledoval výkon svého tehdejšího náhradníka Jhonase Enrotha ze střídačky.

Hunwick-Polák

V sestavě bude ve třetím zápase v řadě chybět obránce Morgan Rielly. Ten sice dnes opět bruslil, ale stále není dostatečně fit, aby se mohl vrátit zpět do sestavy.

Flames

Maple Leafs nečeká dnes večer snadný zápas.

Calgary podlehli v minulém zápase na domácím ledě 3-7 Edmontonu Oilers a kouč Flames Glen Gulutzan řekl, že to bylo „trapné“.

„Nemluvil jsem s hráči po zápase. Ať už prohrajeme nebo vyhrajeme tak s nimi mluvím až druhý den. Ale určitě v trenérské místnosti byly emoce velmi vysoké,“ řekl Gulutzan po sobotním zápase.

Flames jsou stejně jako Maple Leafs prakticky na hraně postupu do playoff a dnešní zápas tak bude stejně jako sobotní Bitva o Ontario dalším soubojem dvou kanadských týmů, které se rvou o každý bod v tabulce.

Flames prohráli v letošní sezoně se svým rivalem v Bitvě o Albertu všechny čtyři zápase.

V sedmi zápasech v řadě inkasovalo Calgary vždy jako první tým a mají v těchto zápasech bilanci 2-4-1.

Mezi nejproduktivnější hráče svého týmu patří se 30-ti body útočník Matthew Tkachuk, který v loňské sezoně zářil společně s Mitchem Marnerem v Londonu Knights.

V brance Calgary se objeví Brian Elliott, který po svém přestupu ze St. Louis zatím nepodává takové výkony, jaké se od něj asi čekali a odehrál zatím o šest zápasů méně než další brankář Chad Johnson.

Úvodní vhazování v 1:30 našeho času.