Nepovedená první třetina vedla k prohře na ledě Dallasu

Toronto Maple Leafs inkasovali na ledě Dallasu Stars pět branek v první třetině a nakonec prohráli 3-6.

V prvním zápase po All-Star Game to nebyl pro žádného z hráčů Maple Leafs vydařený večer. Nepřesná a nedůsledná hra vedla brzy k brankám v síti Frederika Andersena.

V polovině páté minuty Maple Leafs prohrávali 0-2 a když si zkraje 12. minuty došel pro třetí branku Dallasu nehlídaný Lauri Korpikoski, rozhodl se kouč Mike Babcock pro výměnu brankařů. Andersena, který pochytal pět z osmi střel nahradil Curtis McElhinney.

Sedm minut před první přestávkou hráli Maple Leafs přesilovou hru a po povedené kombinaci Mitche Marnera a Jamese van Riemsdyka snížil Tyler Bozak na 1-3.

Jenže to byla labutí píseň Maple Leafs.

Čtyři minuty před koncem první třetiny vstřelil čtvrtou branku Dallasu Brett Ritchie a ještě v první dvacetiminutovce využil přesilovou hru Jamie Benn.

Maple Leafs poprvé od zápasu s Philadelphií Flyers 3. dubna 2009 odcházeli do šaten s pěti inkasovanými brankami v první třetině.

Od druhé třetiny bylo Toronto střelecky aktivnější. Celkem Maple Leafs za 40 minut přestříleli Dallas 29-8, ale stačilo to pouze na vstřelení dvou branek.

V páté minutě druhé třetiny snížil Nikita Soshnikov na 2-5 po přihrávce od Matta Martina.

Jenže už za tři a půl minuty přidal další branku Dallasu Jason Spezza po dalších zmatcích kolem brankoviště Toronta.

V polovině zápasu prostřelil domácího brankáře Kariho Lehtonena střelou z vrcholu kruhu Mitch Marner, který tak uzavřel skóre na konečných 3-6.

Mitch Marner možná jako jediný mohl být se svým výkonem spokojený. Za branku a asistenci si připsal dva body a s 41 body ve 48 zápasech je nyní nejproduktivnějším hráčem týmu. Jeho hra více než naplňuje očekávání fanoušků a také vedení týmu.

V Dallasu to nebyl to povedený zápas Toronta, ale zápasy půjdou nyní rychle za sebou a Maple Leafs proto musí rychle zapomenout a soustředit se na čtvrteční zápas na ledě St. Louis Blues.

„Trenéři, hráči, brankáři, všichni. Byli jsme špatní, takže rychle nastoupit do letadla a dáme se dohromady,“ řekl po zápase kouč Mike Babcock.

„Nevím, co to bylo. Byli jsme prostě trochu nemotorní a oni začali hodně zhurta,“ řekl po zápase Tyler Bozak. „Jsou dobrým týmem a musíme je ocenit. Využili většinu svých šancí zkraje zápasu a nechali nás tak za sebou.“