Leafs prohráli třetí zápas v řadě

Toronto prohrálo ve čtvrtek na ledě St. Louis Blues 1-5. Poprvé v sezoně tak Maple Leafs prohráli tři zápasy v základní hrací době v řadě.

Jediným střelcem Maple Leafs se stal v 15. minutě zápasu Mitch Marner, který si v prostoru před brankovištěm zpracoval odražený kotouč od bruslí Tylera Bozaka a střelou mezi chrániče prostřelil domácího brankáře Jakea Allena.

Leafs vedli na konci první třetiny 1-0 a zdálo se, že začátek zápasu Torontu vyšel.

Ale ještě v první třetině St. Louis vyrovnali po obrovské chybě Leafs v obranném pásmu. Dvě minuty před první sirénou prohrál vhazování v obranném pásmu Ben Smith. Ten následně uvolnil obrovský prostor pro bývalého hráče Toronta Alexandera Steena k tomu, aby si vyměnil kotouč s obráncem Kevine Shattenkirkem na modré čáře a střelou zápěstím z vrcholu kruhu prostřelil Frederika Andersena.

O prohře Toronta rozhodly tři inkasované branky ve druhé třetině.

Na přelomu sedmé a osmé minuty se v rozmezí 35 vteřin trefil Paul Stastny a Vladimir Tarasenko.

Leafs nejprve chybovali při rozehrávce ve vlastní třetině. Následně ztratil kotouč v rohu kluziště obránce Roman Polák. Ten místo toho, aby se pokusil vyhodit kotouč z pásma po mantinelu se rozhodl otočit se s kotoučem směrem k vlastní brance. Útočník David Perron ho ale přitlačil na mantinel. Ke kotouči se dostal střelec první domácí branky Alex Steen, který mohl snadno přihrát Stastnymu a ten rychlou střelou nedal Andersenovi žádnou šanci.

Už za půl minuty se v pásmu Toronta uvolnil přes Morgana Riellyho střelec Vladimir Tarasenko a střelou zápěstím na Andersenovu lapačku přidal třetí branku St. Louis.

Krátce po polovině zápasu využil první přesilovou hru St. Louis Colton Parayko, který opět střelou zápěstím z levé strany prostřelil Andersena na bližší tyčku, 1-4.

Při čtvrté domácí brance chyboval tentokrát Connor Brown, který se od Parayka nesmyslně odpoutal a vyrazil proti obránci Pietrangelovi na modré čáře. Ten toho využil a našel úplně volného Parayka.

Kromě špatné hry v obranném pásmu nefungovala ani největší zbraň Maple Leafs v zápasech venku v letošní sezoně. A sice přesilové hry. Leafs hráli přesilovou hru na konci první třetiny, která se přenesla také do prvních 19-ti vteřin ve druhé třetině. Za necelou minutu následovala další přesilová hra, ze které ovšem Leafs vůbec nic nevytěžili.

Za stavu 1-1 možná rozhodující okamžik v zápase. Nedlouho poté vstřelili Blues dvě branky v řadě…

„Myslím si, že jsme měli dobrých 10 minut v první třetině. Potom byli prostě lepší než my. Byli rychlejší a odhodlanější. Lépe využívali své šance, předčili nás a my nebyli dost dobří. Neměli jsme dost hráčů, kteří by byli dost dobří. Výsledkem je, že se nám nic nedařilo,“ hodnotil zápas kouč Mike Babcock.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *