Leafs prohráli třetí zápas v řadě

Toronto prohrálo ve čtvrtek na ledě St. Louis Blues 1-5. Poprvé v sezoně tak Maple Leafs prohráli tři zápasy v základní hrací době v řadě.

Jediným střelcem Maple Leafs se stal v 15. minutě zápasu Mitch Marner, který si v prostoru před brankovištěm zpracoval odražený kotouč od bruslí Tylera Bozaka a střelou mezi chrániče prostřelil domácího brankáře Jakea Allena.

Leafs vedli na konci první třetiny 1-0 a zdálo se, že začátek zápasu Torontu vyšel.

Ale ještě v první třetině St. Louis vyrovnali po obrovské chybě Leafs v obranném pásmu. Dvě minuty před první sirénou prohrál vhazování v obranném pásmu Ben Smith. Ten následně uvolnil obrovský prostor pro bývalého hráče Toronta Alexandera Steena k tomu, aby si vyměnil kotouč s obráncem Kevine Shattenkirkem na modré čáře a střelou zápěstím z vrcholu kruhu prostřelil Frederika Andersena.

O prohře Toronta rozhodly tři inkasované branky ve druhé třetině.

Na přelomu sedmé a osmé minuty se v rozmezí 35 vteřin trefil Paul Stastny a Vladimir Tarasenko.

Leafs nejprve chybovali při rozehrávce ve vlastní třetině. Následně ztratil kotouč v rohu kluziště obránce Roman Polák. Ten místo toho, aby se pokusil vyhodit kotouč z pásma po mantinelu se rozhodl otočit se s kotoučem směrem k vlastní brance. Útočník David Perron ho ale přitlačil na mantinel. Ke kotouči se dostal střelec první domácí branky Alex Steen, který mohl snadno přihrát Stastnymu a ten rychlou střelou nedal Andersenovi žádnou šanci.

Už za půl minuty se v pásmu Toronta uvolnil přes Morgana Riellyho střelec Vladimir Tarasenko a střelou zápěstím na Andersenovu lapačku přidal třetí branku St. Louis.

Krátce po polovině zápasu využil první přesilovou hru St. Louis Colton Parayko, který opět střelou zápěstím z levé strany prostřelil Andersena na bližší tyčku, 1-4.

Při čtvrté domácí brance chyboval tentokrát Connor Brown, který se od Parayka nesmyslně odpoutal a vyrazil proti obránci Pietrangelovi na modré čáře. Ten toho využil a našel úplně volného Parayka.

Kromě špatné hry v obranném pásmu nefungovala ani největší zbraň Maple Leafs v zápasech venku v letošní sezoně. A sice přesilové hry. Leafs hráli přesilovou hru na konci první třetiny, která se přenesla také do prvních 19-ti vteřin ve druhé třetině. Za necelou minutu následovala další přesilová hra, ze které ovšem Leafs vůbec nic nevytěžili.

Za stavu 1-1 možná rozhodující okamžik v zápase. Nedlouho poté vstřelili Blues dvě branky v řadě…

„Myslím si, že jsme měli dobrých 10 minut v první třetině. Potom byli prostě lepší než my. Byli rychlejší a odhodlanější. Lépe využívali své šance, předčili nás a my nebyli dost dobří. Neměli jsme dost hráčů, kteří by byli dost dobří. Výsledkem je, že se nám nic nedařilo,“ hodnotil zápas kouč Mike Babcock.