Leafs vyhráli velké představení na ledě Bostonu

Sobotní zápas mezi dvěma Original Six kluby na ledě Bostonu přinesl fantastické představení a výhru Maple Leafs 6-5. Ten zápas měl všechno. Gólové zvraty, coach’s challenge, výměnu brankařů, tvrdou bitku a dramatický konec. V důležitém souboji o místo v playoff Maple Leafs vyhráli brankou Jamese van Riemsdyka 1:36 před koncem třetí třetiny.

„Myslím si, že v momentech jako je tento musíte držet spolu jako tým a myslím si, že se nám to celý zápas dařilo. Hráli jsme tvrdě a opět jsme se dokázali vrátit, když se zápas nevyvíjel dobře a to bylo dobře,“ řekl po zápase James van Riemsdyk.

Jako první se v zápase brankově prosadili domácí Bruins. Už na začátku třetí minuty prostřelil český útočník David Pastrňák brankáře Frederika Andersena střelou pravé strany mezi betony. Expert stanice CBC a bývalý brankář NHL Kelly Hrudey spekuloval o druhé přestávce jestli za první brankou Bostonu stály nové zúžené kalhoty, které brankáři od včerejšího dne museli mít.

Ve 12. minutě první třetiny srovnal svou první brankou v zápase William Nylander na 1-1 po krásné akci Austona Matthewse a Nazema Kadriho.

V deváté minutě druhé třetiny využil chybné rozehrávky Bruins James van Riemsdyk, který úplně sám před brankovištěm vymíchal brankáře Bostonu, 2-1 Leafs.

Za 38 vteřin vedli Leafs o dvě branky. Přečíslení dvou na jednoho využil perfektní střelou podruhé v zápase William Nylander, 3-1 Leafs.

V polovině zápasu dovršil Nylander svůj první hattrick v NHL. Právě jeho zásluhou využili Maple Leafs jednu ze dvou přesilových her a v polovině zápasu vedli 4-1.

Jenže Bruins se nevzdali a dvěma brankami do konce druhé třetiny snížili na jednobrankový rozdíl. Krátce po třetí brance Nylandera se podruhé v zápase trefil také David Pastrňák. Čtyři minuty před druhou přestávkou využil po obrovském tlaku Bostonu přesilovou hru Torey Krug, 3-4.

Do poslední třetiny vstupovali Leafs po dvou inkasovaných brankách v řadě, kterými se Bruins dostali zpět do hry. Navíc v pěstním souboji dodal domácím hráčům energii Adam McQuaid, který tvrdým úderem srazil k ledu útočníka Maple Leafs Matta Martina. Ten se zastal hvězdy Toronta Austona Matthews, který se několik vteřin před tím stal obětí tvrdého hitu právě od McQuaida.

Bruins si vytvořili ve třetí třetině ohromný tlak a v polovině poslední části bylo srovnáno. Do prázdné branky dorážel volný kotouč Ryan Spooner, 4-4.

Frustrace fanoušků Maple Leafs narůstala. Stále ovšem ještě nebyl konec.

V průběhu poslední třetiny se Leafs jenom těžce dostávali z vlastního pásma.

Jenže necelých pět minut před koncem třetí třetiny poslal Toronto opět do vedení Connor Brown. Akci začal už brankář Frederik Andersen, který vyrazil kotouč až na modrou čáru a po rychlém přechodu do útoku zakončil Connor Brown snadnou střelou do odkryté branky, 5-4 Leafs.

Jenže za necelou minutu a půl poslali rozhodčí Toronto do čtyř a tři minuty před třetí sirénou srovnal v přesilové hře Patrice Bergeron na 5-5.

Drama stále nekončilo a emoce fanoušků Toronta dosahovaly vrcholu, když minutu a půl před koncem poslal JVR střelou z pravého kruhu kotouč na bližší tyčku, 6-5 Maple Leafs!