Leafs prohráli podruhé se St. Louis

Opět výborný Frederik Andersen pomohl Maple Leafs ve čtvrtečním zápase se St. Louis Blues k zisku jednoho bodu za prohru 1-2 v prodloužení. Po čtyřech zápasech, ve kterých Andersenova úspěšnost zásahů nepřesáhla 88% pochytal tentokrát brankář Toronta 38 ze 40 střel a byl to on, kdo dovedl Maple Leafs k jednomu bodu.

Pro oba týmy to byla odveta za zápas z minulého týdne, ve kterém Leafs na ledě St. Louis prohráli 1-5.

St.Louis téměř 40 minut v zápase vedli po brance Patrika Berglunda z páté minuty první třetiny.

Ještě předtím ovšem v největší brankové příležitosti Toronta v první třetině trefil tyčku branky Jakea Allena obránce Connor Carrick, který střílel z pravého křídla.

Jenže St. Louis první třetinu herně zcela ovládli a přestříleli Toronto 17-4. Na začátku páté minuty Leafs ztratili kotouč ve vlastním pásmu a Blues se radovali po Berglundově střele z otočky. Kotouč proletěl těsně nad chráničem Andersena a zapadl k levé tyčce.

Minutu a půl před koncem první třetiny předvedl Frederik Andersen zákrok večera, při kterém v leže na brankovišti máchl svou lapačkou proti střele obránce Coltona Parayka.

Ve druhé třetině se Leafs sice svému soupeři střelecky vyrovnali (poměr střel byl 14-14), přesto si Blues vytvářeli herní převahu dominantní hrou u mantinelu a úspěšnějšími souboji o kotouč.

Jenže soustředěný Frederik Andersen držel spoluhráče ve hře a ti se mu odvděčili vyrovnávající brankou. Do konce druhé třetiny chybělo něco málo přes minutu hry a po vhazování v obranném pásmu založil Morgan Rielly rychlý protiútok. Ve středním pásmu předal kotouč Kadrimu, který se snažil natlačit se do brankoviště, ale nakonec zkusil své štěstí pouze střelou, kterou Allen pouze vyrazil. Volný kotouč si dobruslil Rielly a pohodlně ho poslal do odkryté branky, 1-1.

Tady se ukázalo, jak důležitý ve hře Toronta je Morgan Rielly. V klidu vyklidil obranné pásmo, ve středním pásmu přesně přihrál a podporou útočníků v útočné třetině vyrovnal.

V poslední části se Leafs konečně dostali k jedné ze svých největších zbraní v letošní sezoně. Na začátku deváté minuty byl za vysokou hůl vyloučený obránce Alex Pietrangelo ale z přesilové hry nakonec nic nebylo. Naopak potrestaný Pietrangelo se po svém návratu na led dostal do brejku, se kterým si naštěstí Frederik Andersen poradil.

Ke konci zápasu si Leafs vytvořili několik příležitostí rozhodnout. Osm a půl minuty před třetí sirénou tečoval Hunwickovu střelu Zach Hyman. A za půl minuty se uvolnil Mitch Marner, ale nezpracoval si skákavý kotouč.

Zápas dospěl za stavu 1-1 k prodloužení, které mělo rychlý konec. Už po 20-ti vteřinách rozhodl svou střelou zápěstím Vladimir Tarasenko, který na modré čáře obešel Leo Komarova a v obranném pásmu ho nezastavil ani Nazem Kadri s Riellym.

„Na začátku jsme prohráli příliš mnoho soubojů. Pak jsem víc a víc bojovali a myslím si, že se nám podařilo hodně věcí a hodně jsme se zlepšili. Mám rád takovéto zápasy jako byl tento místo desetibrankové přestřelky. Byl to skutečný hokejový zápas,“ řekl po zápas kouč Toronta Mike Babcock.