Bitva o playoff pokračuje. Leafs hrají s Islanders

Dnes večer: NY Islanders (25-19-10) proti Toronto (25-18-11)
Posledních 10 zápasů: Islanders 6-2-2; Maple Leafs 4-4-2

Toronto Maple Leafs hrají dnes večer třetí vzájemný zápas s NY Islanders v této sezoně. Toronto se pokusí svého dnešního soupeře poprvé v letošní sezoně porazit. Dva předchozí zápasy Leafs s Islanders prohráli. Minulý týden Maple Leafs prohráli na ledě Isles 5-6 v prodloužení. V bláznivém zápase Leafs vedli 4-2 a dvě minuty před koncem 5-4… Už na konci října Leafs prohráli v New Yorku 1-5.

V sobotu Maple Leafs prohráli 1-3 s Buffalem Sabres. Pro Toronto to byla druhá prohra v řadě a jejich boj o playoff se zase o něco zdramatizoval.

Poslední zápasy nehraje Toronto v dobré formě.

V posledních osmi zápasech má na svém kontě pouze dvě výhry. Z posledních 12-ti zápasů vyhráli Leafs pouze čtyřikrát a od Zápasu hvězd je bilance Toronta 2-3-2 se skóre 20-28 a s brankářskou úspěšností zásahů 89,3%.

Leafs tak potřebují velmi rychle najít způsob, jak současný trend zastavit.

„Určitě to je velmi naléhavé. Ale nepanikaříme. Myslím si, že jsme ve skvělé pozici. Pokud byste to řekli na začátku sezony, tak bychom tuhle pozici určitě brali. Máme to pěkně rozehrané a nyní to musíme prostě dohrát,“ řekl na včerejším tréninku útočník Nazem Kadri.

Ten v posledních devíti zápasech čeká na vstřelenou branku, ale zato má na svém kontě sedm asistencí.

„Máme za sebou dvě třetiny sezony a jsme na velmi dobrém místě. Ale týmy v lize se stále zlepšují a proto se také my musíme stále zlepšovat, jestli chceme na tomto dobrém místě zůstat. V posledních zápasech jsme nehráli tak dobře, jak můžeme. Pojďme tedy najít způsob, jak se zlepšit,“ říkal po tréninku kouč Mike Babcock.

Po pondělním tréninku hráči mluvili o špatných začátcích v posledních zápasech, které je nutné napravit. V šesti z posledních osmi zápasů Leafs inkasovali první branku a prohráli v posledních osmi zápasech první třetiny 6-14.

Pondělní trénink se tak protáhl místo obvyklých zhruba 40-ti minut na 50. Kouč vysvětloval, že nedělní volno mu dalo možnost přitlačit na tempo.

„Můžeme se tak vrátit zpět na úroveň, která nám pomůže v této lize uspět,“ řekl Babcock.

Kouč se v tréninku zaměřil na brejkové situace, hru pět na pět ve středním pásmu a obecně na obrannou hru.

Do tréninku se zapojil také útočník Nikita Soshnikov, který ovšem pravděpodobně vynechá třetí zápas v řadě.

Dnes se ovšem kouč rozhodl vynechat ranní rozbruslení.

„Líbil se mi včerejší trénink. Tvrdě jsme pracovali a myslím si, že jsme připraveni,“ řekl kouč.

Hunwick-Polák

V brance by měl nastoupit opět Frederik Andersen.

Islanders

Islanders jsou v tabulce pouze jediný bod za Torontem a dnes se tak v případě výhry mohou posunout před Maple Leafs na pozice v playoff. To ukazuje, jak velký pokrok Islanders v posledních několika týdnech udělali.

V polovině ledna měli Isles na svém kontě nejméně bodů ve Východní konferenci. Vedení klubu se rozhodlo odvolat kouče Jacka Capuana a na jeho místo nastoupil bývalý skvělý útočník Doug Weight. Pod jeho vedení Islanders v 15-ti zápasech uhráli bilanci 10-3-2 a dokázali tak zachránit téměř ztracenou sezonu.

Po výhře s Torontem si Islanders poradili 3-1 s Philadelphií Flyers. V sobotu Islanders prohráli 0-3 na ledě Ottawy Senators. Následovala ale nedělní výhra 5-1 s Coloradem Avalanche.

Úvodní vhazování v půl druhé po půlnoci.