Leafs otočili ztrátu z první třetiny, přesto ale prohráli

Velkým zklamáním skončila sobotní Bitva o Ontario. Toronto Maple Leafs smazali ztrátu 0-2 z první třetiny a zkraje třetí třetiny dokonce vedli 3-2. Přesto to na výhru nestačilo. Po čtyřech inkasovaných brankách ve třetí třetině v řadě Leafs prohráli 3-6.

Ve druhé polovině první třetiny hráli Maple Leafs tři přesilové hry včetně 22 vteřin přesilovky 5 na 3. Ale byl to jejich divizní rival, který se brankově prosadil jako první. V 18. minutě skončili za zády brankáře Frederika Andersena dvě tečované střely a Leafs rychle prohrávali 0-2.

Po nepřesné rozehrávce Toronta sebral odražený kotouč ve středním pásmu Ryan Dzingel. Jeho následnou šanci brankář Frederik Andersen ještě zázračně zastavil na brankové čáře svých chráničem. Senators ale pokračovali v tlaku a následná střela Chrise Widemana se odrazila od nohy Morgana Riellyho a mezi rukou a tělem proletěl kotouč za Andersenova záda, 0-1.

Za dvacet vteřin Ben Smith sice vyhrál vhazování v obranném pásmu, ale kotouč poslal přímo na Marca Methota a jeho střelu tečoval před Andersen opět Ryan Dzingel, 0-2.

Zkraje druhé třetiny Leafs pokračovali ve špatné hře z první části. Torontu dělala potíže fyzická hra Ottawy, nedařil se jim přechod středního pásma ani pokrývání soupeře. Brankář Frederik Andersen tak musel zastavil například šanci Kyle Turrise.

V polovině zápasu Maple Leafs ale ubránili téměř dvě minuty dlouhé dvojnásobné oslabení. To hráčům psychicky pomohlo a dvěma brankami do konce druhé třetiny srovnali na 2-2.

Necelých šest minut před koncem první třetiny pracoval skvěle před brankou Ottawy Zach Hyman, který svou přítomností vyvedl z koncentrace Craiga Andersona a střela Morgana Riellyho zápěstím si tak našla snadno cestu do branky, 1-2.

Dvě minuty před koncem druhé třetiny se prosadil Nazem Kadri, který střelou z poza brankové čáry trefil útočníka Ottawy Ryana Dzingela do hlavy a od něho se kotouč odrazil do branky, 2-2. Dzingel se krátce před tím snažil v brankovišti zabránit, aby volný kotouč doklouzal do odkryté branky.

Pro Toronto znamenal povedený konce druhé třetiny vzpruhu a Leafs se povedl také začátek třetí třetiny.

Hned v první minutě byl vyloučen obránce Ottawy Zack Smith a William Nylander střelou z pravého kruhu využil přesilovku, 3-2. Poprvé v zápase Toronto vedlo.

Jenže vedení vydrželo pouze tři a půl minuty.

Toronto opět zradila ztráta kotouče ve vlastním pásmu. Morgan Rielly se zpoza branky snažil vyhodit kotouč o mantinel z pásma. Jenže na modré čáře ho zastavil Erik Karlsson. Následně Kyle Turris backhandovou přihrávkou z rohu kluziště našel volného Mikea Hoffmana a ten střelou zápěstím na vyrážečku nedal Andersenovi žádnou šanci, 3-3.

Následovalo zbytečné vyloučení Nazema Kadriho a Derick Brassard už po 14 vteřinách z dorážky využil přesilovou hru, 3-4.

Dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny se Mike Babcock rozhodl odvolat brankáře Frederika Andersena. Už za 40 vteřin ale prohrál vhazování v útočném pásmu Tyler Bozak a Mark Stone poslal kotouč přes celé hřiště do prázdné branky, 3-5.

Bylo rozhodnuto. Přesto Mike Babcock ještě jednou přivolal Andersena na střídačku a Ottawa toho využila ke vstřelení šesté branky. 45 vteřin před třetí sirénou se trefil Derick Brassard.

„Měli jsme dostatek, dostatek příležitostí k tomu vyhrát tento zápas. Hodně jsme se tlačili na branku, ale nepodařilo se nám skórovat zatímco jim ano. Když se díváte na skóre tak byste si nepomysleli, že to byl opravdu dobrý zápas. Ale já si myslím, že to byl velmi dobrý zápas. Myslím si, že jsme se během zápasu velmi zlepšili. Myslím si ale, že v obraně můžeme hrát lépe organizovaně, takže se musíme zlepšit,“ hodnotil zápas kouč Mike Babcock.

5 thoughts on “Leafs otočili ztrátu z první třetiny, přesto ale prohráli

1. Dnes z toho už body byly, ale stejně to nevypadá dobře. Z těch zápasů k dobru na Boston zbývá už jen jeden a jak jsem před měsícem doufal, že se kolme Bostonu proženeme a dokonce jsem pošilhával po první příčce v divizi, tak se na nás víc a víc tlačí týmy z dolní poloviny divize, než my útočíme na tu horní..
    A jinak předevčírem poslal Lou do NJ Loova za Kalinina, který byl ještě den před tím na waiveru for free..

2. No na první místo v divizi-to jsi byl hodně velký optimista… takhle jasně to nevidím ani do budoucna.
    Jinak je to hodně vyrovnaný a třeba dnes v noci nám nepomohla západní konference,když včechny zápasy proti našim soupeřům prohrála,zase na druhou stranu,tím,že to je vyrovnaný musí hrát všichni naplno a obírat se o body vzájemně,nehrozí to co jsme dělali loni my.
    Věřím,že zabojujeme a tu wild card urveme.
    Co se týče Kalininatak za a) s NJD jsou tam nadstandartní vztahy
    a hlavně za b) jsme na rostru 49 hráčů,takže kdyby nikdo neodešel,tak jsme plní a bez možnosti jakékoliv reakce na případné dění.
    Proč ovšem přišel zrovna Kalinin to absolutně netuším.To že odešel Loov mi naopak vůbec nevadí,tyhle tipy hráčů nemusím.
    M

3. No taky jsem před All-Star Game na to první místo myslel, když jsem viděl, jak špatně hraje Montreal a kolik zápasů máme náskok na Boston. Jenže pak se nám to trochu zkomplikovalo.

Takže teď taky doufám opět pouze v to, abychom tam prostě byli jakýmkoliv způsobem.

Mimochodem Montreal máme v sobotu doma a doufám, že je při tý jejich mizérii konečně přejedeme i když teda měnili kouče a přišel Julien.

Jinak o tom Kalininovy jsem ještě nestačil napsat článek, protože střídám jednu práci s druhou (do toho noční a spánek přes den) takže toho času nemám nazbyt.

Tu výměnu jsem taky nepochopil. Asi je to jenom o posílení Marlies, těžko říct, co tím Lou zamýšlel.

4. No tak to je super, lidi budou mít super možnosti vidět, jak ty záchodový prkýnka rozneseme 🙂