Trápení v nájezdech pokračuje. Leafs prohráli s Rangers

Navzdory velmi dobrému výkonu a skvělého představení brankáře Frederika Andersena prohrálo Toronto Maple Leafs ve čtvrtek večer na domácím ledě s New Yorkem Rangers 1-2 po samostatných nájezdech.

Byl to zápas nahoru, dolů. Jedna útočná akce střídala druhou a oba brankáři předváděli fantastické zákroky. Frederik Andersen si jich nakonec připsal 37 ze 38 střel a odchytal možná svůj zatím nejlepší zápas v dresu Toronta.

„Dnes by bylo dobré vyhrát pro Frederika. Freddie pro nás udělal všechno. Bylo by to hezké, kdybychom pro něj vstřelili více brance. V prodloužení jsme hráli nadoraz. Nebylo to tak, že bychom se nesnažili vyhrát. Snažili jsem se vyhrát také v nájezdech,“ řekl kouč Mike Babcock po zápase.

Právě samostatné nájezdy se Maple Leafs v letošní sezoně vůbec nedaří. V osmi zápasech, které se rozhodovaly v nájezdech vyhrálo Toronto pouze jedinkrát. Pouze pět z 25-ti pokusů hráči Toronta proměnili a Leafs tak mají procentuální úspěšnost samostatných nájezdů pouze 20%. To je třetí nejhorší úspěšnost v lize.

Zápas začal ve velmi slušném tempu a několik minut se hrálo bez přerušení. Už ve třetí minutě musel Frederik Andersen zastavit první velkou šanci soupeře. Po chybě Austona Matthewse ve středním pásmu se Rangers dostali do přečíslení, ale Rick Nash svou backhandovou kličkou Andersena nepřekonal.

Maple Leafs od poloviny první třetiny vedli 1-0. Nahození obránce Jakea Gardinera tečoval Tyler Bozak, kotouč se odrazil od obránce Nicka Holdena a Connor Brown ho snadno dorazil do branky.

Za dvě minuty hráli Maple Leafs přesilovou hru, která se jim ale vůbec nepovedla. Naopak do velké šance se dostali Rangers a Frederik Andersen předvedl asi nejlepší zákrok v zápase. Leafs se nepovedl přechod do útočné třetiny a na modré čáře ztratili kotouč. Tři hráči Rangers se dostali do rychlého brejku. Michael Grabner si vyměnil kotouč s Ryanem McDonaghem a Frederik Andersen v posledním momentě zastavil svým chráničem Grabnerovu střelu do odkryté branky.

Brankář Toronta si tímto zákrokem vysloužil divoké ovace fanoušků v Air Canada Centre.

Rangers jsou v letošní sezoně podobně jako Maple Leafs velmi rychlým týmem a potvrdili to také v tomto zápase. Jejich rychlý pohyb dělal hráčům Toronta občas velké problémy navíc se jim také dařilo vyhrávat vhazování.

Jenže Maple Leafs po dvou třetinách stále drželi jednobrankový náskok navzdory střelecké převaze Rangers.

V polovině třetí třetiny Maple Leafs ubránili přesilovou hru Rangers, ale dvě vteřiny po jejím konci soupeř přece jenom skóroval. Nepřesnou střelu Brandona Pirriho dorazil do prázdné branky J.T. Miller, 1-1.

Necelé dvě minuty před třetí sirénou měl obrovskou příležitost rozhodnout Morgan Rielly ale střelou z pravého kruhu trefil pouze levou tyčku Lundqvistovy branky a brankář Rangers si dokázal poradit také s následnou dorážkou Austona Matthewse.

Základní hrací doba vítěze nepřinesla a na řadu přišlo prodloužení. V nastaveném čase měly oba týmy obrovské šance rozhodnout o své výhře.

Ve druhé minutě nastavení najížděl na Andersena střelec branky Rangers J.T. Miller, ale v poslední chvíli mu odskočil kotouč. Za pár vteřin chyboval Gardiner a Andersen musel vyrazit střelu Grabnera a chytit také střelu Nicka Holdena.

Šance Maple Leafs přišly na konci prodloužení. V poslední minutě se dostal do samostatného úniku Leo Komarov, ale neuspěl. Za pár vteřin tečoval přihrávku Riellyho mimo branku soupeře Zach Hyman. 18 vteřin před koncem prodloužení najížděl na Henrika Lundqvista osamocený Auston Matthews, ale také s jeho střelou si brankář Rangers poradil.

A šest vteřin před sirénou Frederik Andersen na druhé straně vychytal Ricka Nashe.

Konec prodloužení tak přinesl opravdu strhující podívanou.

„Myslím si, že skoro všichni v hokeji chtěli, abychom pokračovali ve hře,“ řekl po zápase hrdina Toronta Frederik Andersen.

Jenže rozhodnout musely nájezdy.

Jako první se k nim postavil William Nylander, ale svou backhandovou kličku neprovedl příliš dobře. Naopak Mats Zuccarello mu názorně předvedl, jak zakončit z backhandové kličky.

Ve druhé sérii se krásně trefil Auston Matthews střelou zápěstím a bylo srovnáno.

Jenže se trefil také Mika Zibanejad a protože ve třetí sérii neuspěl Nazem Kadri tak jeho nájezd byl nakonec rozhodující.