Leafs pokračují v cestě po Kalifornii

Dnes večer: Toronto (28-21-13) proti Los Angeles (30-27-6)
Posledních 10 zápasů: Maple Leafs 3-4-3; Kings 3-5-2

Toronto Maple Leafs nastoupí dnes v noci na ledě Los Angeles Kings ke druhém vzájemnému zápasu v letošní sezoně. Zkraje listopadu Toronto prohrálo na domácím ledě 0-7 a má tedy svému soupeři co oplácet.

Den po uzávěrce přestupů se Maple Leafs posíleni o dva zkušené hráče mohou plně soustředit na zbývající boj o postup do playoff.

Už v minulém zápase v San Jose nastoupil ve čtvrtém útoku centr Brian Boyle. Na premiéru Erica Fehra v dresu Maple Leafs si ovšem budeme muset počkat. Fehr přicestoval do LA sice už včera večer, přesto ale bude dnešní zápas sledovat pouze z tribuny.

Zápas v San Jose Torontu ukázal, jak daleká cesta ještě Maple Leafs čeká k tomu, aby mohli soupeřit s opravdu nejlepšími týmy v lize. Po většinu zápasu byli Sharks lepším týmem a jejich mix zkušeností a mladí je nakonec také dovedl k rozhodující brance 1:24 před koncem třetí třetiny. Útočník Patrick Marleau si v útočném pásmu skvěle pokryl kotouč před trojicí hráčů Toronta. Parádní přihrávkou našel volného Hertla, který si pohrál s Gardinerem a střelou k bližší tyči rozhodl o třetí prohře Maple Leafs v řadě.

V posledních sedmi zápasech mají Leafs nepříznivou bilanci 2-3-2.

Minulý víkend se Maple Leafs výhrou nad Montreal Canadiens mohli svému rivalovi přiblížit v tabulce Atlantické divize na rozdíl dvou bodů. Místo toho přišly dvě prohry a Toronto stojí opět na samé hraně postupu do playoff. Před dnešními zápasy drží Maple Leafs pouze jednobodový náskok před dvojicí NY Islanders a Florida Panthers.

Ve hře je opět také Tampa Bay, která na Maple Leafs ztrácí tři body.

Kouč Mike Babcock zrušil středeční trénink a na dnešním ranním rozbruslení provedl několik změn v sestavě. V obraně prohodil Marchenka se Zaitsevem. Vedle Riellyho tak trénoval Marchenko a Gardiner bruslil se Zaitsevem. V útoku dostane pravděpodobně před Leivem přednost opět Nikita Soshnikov.

Hunwick – Polák

Do branky se postaví opět Frederik Andersen.

Kings

Los Angeles stojí stejně jako Maple Leafs na prahu postupu do playoff a v nabité Pacifické divizi jim patří až pátá příčka se šestibodovou ztrátou na čtvrté Calgary.

Také Los Angeles udělali před uzávěrkou přestupů několik změn v sestavě.

Už v neděli poslal GM Dean Lombardi brankáře Petera Budaje do Tampy Bay výměnou za Bena Bishopa. Stěhoval se také Dwight King, který včera posílil Montreal Canadiens. Oba dva hráči se přitom zapsali pod výhru LA na ledě Toronta. Budaj pochytal všech 19 střel a připsal si čisté konto a útočník Dwight King pak vstřelil poslední branku v zápase.

V rámci další středeční výměny získali Los Angeles útočníka Jarome Iginlu, který požádal Colorado Avalanche o výměnu do týmu, ve kterém bude mít alespoň nějakou možnost zahrát si o Stanley Cup.

Jenže vítězové dvou z posledních pěti Stanley Cupů nemají v letošní sezoně postup do playoff vůbec jistý. Před dnešními zápasy ztrácí Kings na poslední postupovou příčku jeden bod s jedním odehraným zápasem navíc.

Už dnes večer by měl ovšem Iginla nastoupit ve svém prvním zápase v dresu Los Angeles.

V úterním zápase Los Angeles na ledě Calgary Flames se představil v dresu Kings brankář Ben Bishop. Kings prohráli 1-2 v prodloužení a připsali si druhou prohru v řadě. Den předtím prohrálo Los Angeles 4-5 v prodloužení na ledě Minnesoty Wild.

V dnešním zápase se do branky Los Angeles postaví Jonathan Quick, který se již uzdravil ze svého zranění, které si přivodil hned v prvním zápase nové sezony. Quick vynechal 60 zápasů a vrátil se 25. února v domácím zápase s Anaheimem Ducks. V tom 32 zásahy ze 33 střel soupeře pomohl Los Angeles k výhře 4-1.

Úvodní vhazování ve 4:30 našeho času.

3 thoughts on “Leafs pokračují v cestě po Kalifornii

1. Tak jsem vstal na druhou třetinu, že udělám při hokeji něco do práce a po zápase rovnou vyrazim… No moc jsem toho neudělal :))), ale to je prostě k vzteku. Ten faul Marnera na konci druhý, co to jako dělal? Víc okatě to už snad ani nešlo a to jsme ještě měli kliku, že jsme nešli rovnou do tří. Samozřejmě hned na začátku třetí třetiny ten faul ztrestali a ještě ve výsledku jsme byli rádi za bod :/

To bude na konci strašně chybět, těch bodů ztracených už je hodně:/ Nějak to musíme uválčit!!!

2. Já bych řekl, že oba dobře. Celej tým hrál podle mě dobře, ale pořád to bylo málo 🙁

Marčenko před druhou brankou pěkně sejmul Pearsona, kterej ale za pět vteřin dal branku no….Boyle vyhrával vhazování a po jednom čistě vyhraným dal druhou branku Zaitsev.