Leafs prohráli další zápas v nájezdech

Trápení v nájezdech a ztracené třetí třetiny neberou konce. Toronto Maple Leafs ztratili v poslední části na ledě Los Angeles dvoubrankový náskok a nakonec prohráli 2-3 po samostatných nájezdech. Dvě třetiny bylo přitom Toronto lepším týmem a domácím toho příliš nedovolilo.

Maple Leafs měli už výborný vstup do zápasu a v prvních třech, čtyřech střídáních dělili domácím hráčům velké potíže v jejich obranném pásmu. Do šance se dostal hned po 30 vteřinách hry William Nylander, ale se střelou otálel. Nakonec nepřesně vystřelil Gardiner. Po minutě předvedl střelu z otočky Nazem Kadri.

Ve druhé minutě zápasu se usadil v útočné třetině útok Tylera Bozaka. Po několika odrazech kotouče našel van Riemsdyk zpětnou přihrávkou od zadního mantinelu Marnera. Ten opět prokázal svoje hokejové myšlení a vidění. Poslal přihrávku na brankoviště, kterou nepokryl ani brankář Jonathan Quick ani obránci a kotouč se odrazil od Bozakovy brusle do branky. Na začátku třetí minuty tak Maple Leafs vedli 1-0.

V první třetině Maple Leafs s úspěšností 73% naprosto dominovali na vhazování. Díky tomu se hráčům Toronta dařilo držet kotouč a domácím tým se prakticky nedostal do vážné šance.

Zkraje druhé třetiny hrálo Los Angeles přesilovou hru. Na jejím konci připravil Connor Brown šanci pro Nikitu Soshnikova, ale Quick si s jeho tečí poradit.

V osmé minutě vyhrál Brian Boyle vhazování v útočném pásmu. Poslal kotouč na modrou čáru a Nikita Zaitsev střelou zápěstím prostřelil vše, co mu stálo v cestě, 2-0 Maple Leafs.

Kings přidali na bruslení a větší aktivitu si vytvořili brankové příležitosti. Dvě minuty po brance Toronta trefil tyčku Andersenovy branky Kyle Clifford a čtyři a půl minuty před koncem druhé třetiny trefil další tyčku Andersenovy branky střelou z vrcholu kruhu Drew Doughty.

Dvě a půl minuty před koncem druhé třetiny dostali Maple Leafs první přesilovku v zápase a Nazem Kadri připravil nádhernou přihrávkou šanci pro Tylera Bozaka, ale Jonathan Quick se stačil proti jeho střele přesunout ke druhé tyčce.

Tohle byl možná klíčový moment v zápase. Maple Leafs by vedli o tři branky a to je již náskok, který se dal ve včerejším zápase udržet.

Jenže místo toho byl půl minuty před koncem druhé třetiny vyloučený Mitch Marner za hákování a domácí tým přesilovou hru zkraje třetí třetiny využil.

Frederik Andersen se snažil vyhodit kotouč z obranného pásma, ale puk u mantinelu zastavil Jordan Nolan. Po kombinaci na modré čáře našel Drew Doughty úplně volného Anžeho Kopitara a jeho nepřesná střela z vrcholu kruhu se odrazila od helmy Nikity Zaitseva za záda překvapeného Andersena, 1-2.

Za minutu a půl bylo srovnáno. Obránce Alexey Marchenko zastavil u mantinelu rozjetého Tannera Pearsona povedeným bodycheckem, ale Kadri s Riellym ztratili za vlastní brankou kotouč a úplně volný Tanner Pearson dokázal před brankovištěm usměrnit kotouč za Andersena, 2-2.

Maple Leafs prakticky zopakovali stejnou chybu ze zápasu se San Jose. Až příliš hráčů Toronta se opět stáhlo k jednomu soupeři a střelec vyrovnávací branky zůstal před Andersenem úplně volný.

Vyrovnaný stav 2-2 vydržel až do prodloužení. V něm Tyler Bozak netrefil odkrytou branku po odražené střele Morgana Riellyho. Bozak trefil střelou z voleje pouze vnější oblouk brankové konstrukce.

Za pár vteřin se dostal do přečíslení dvou na jednoho domácí Carter a Gáborík a kotouč po střele Gáboríka jenom těsně minul levou tyčku.

V prodloužení tedy branka nepadla a rozhodnutí měly přinést samostatné nájezdy. V prvních dvou sériích neuspěl kromě domácích hráčů Auston Matthews ani Mitch Marner. Ve třetí sérii ovšem Kopitar prostřelil Andersena a protože William Nylander neuspěl, prohrálo Toronto čtvrtý zápas v řadě.

„Tým hrál dobře a Freddy také dobře chytal. To je důležité. Musíme najít způsob, jak získat body. Máme pouze jeden…musíme to drtit,“ řekl po zápase kouč Mike Babcock.

„Myslím si, že to byl dobrý venkovní zápas. Udělali jsme nějaké chyby. To se bude stávat ať se děje, co se děje. Rádi bychom ubránili to oslabení zkraje třetí třetiny a samozřejmě náhodný odraz před brankou Kopitara. To je výjimečné a nevidí se to často,“ říkal po zápase útočník Brian Boyle, který si asistencí u branky Zaitseva připsal svůj první bod v dresu Toronta.