Leafs zakončí trip v Anaheimu

Dnes večer: Toronto (28-21-14) proti Anaheimu (32-21-10)
Posledních 10 zápasů: Maple Leafs 3-4-3; Ducks 4-5-1

Toronto Maple Leafs zakončí dnes večer třízápasovou pouť Kalifornií zápasem v Anaheimu. Prvním vzájemném zápase v letošní sezoně prohrálo Toronto před vánoci na domácím ledě 2-3.

Pro Toronto to bude zápas proti dvěma velmi dobře známým mužům. Na lavičce Ducks stojí Randy Carlyle a při zranění jedničky Johna Gibsona obsadil brankoviště Anaheimu Jonathan Bernier.

Toronto prohrálo ve čtvrtek večer na ledě Los Angeles Kings 2-3 po nájezdech ačkoliv po dvou třetinách vedlo 2-0.

Maple Leafs tak zaznamenali už čtvrtou prohru v řadě. Tři ze čtyř posledních zápasů Maple Leafs prohráli v nastaveném čase a dvakrát ztratili svůj náskok ve třetí třetině.

Celkově Maple Leafs v letošní sezoně prohráli 10 zápasů, ve kterých po dvou třetinách vedli. Jedna prohra byla v normální hrací době a devět proher si Leafs připsali v prodloužení nebo po nájezdech. Zároveň Maple Leafs v devíti prohraných zápasech vedli ve třetí třetině o dvě branky. V obou případech to je nejhorší bilance v celé NHL.

V zápasech, které byly po základní hrací době vyrovnané a rozhodnout tak musel až nastavený čas (prodloužení nebo nájezdy) má Toronto v letošní sezoně bilanci 6-14. Z toho bilance zápasů rozhodnutých v prodloužení je 5-6 a v nájezdech tragických 1-8.

„Je to hodně těžké. Opravdu nevím, jak to vysvětlit, prostě nemáme v nájezdech dost štěstí. Je to jedna z těch věcí, ze kterých se nemůžete příliš radovat, když vyhrajete a zároveň nemůžete být moc zklamaní, když prohrajete. Chceme postoupit do playoff. Když se tam dostaneme, tak se s nimi už nemusíme trápit,“ řekl po včerejší prohře centr Tyler Bozak.

Hned po zápase s LA kouč Mike Babcock potvrdil, že dnes večer se do branky postaví Curtis McElhinney. Brankář Frederik Andersen se tak v letošní sezoně nedočká svého návratu na led svého bývalého týmu.

Prohrou s Los Angeles vypadlo Toronto z osmičky týmů postupujících do playoff. Pro návrat zpět do osmičky bude proto velmi důležité začít opět vyhrávat. Nejlépe už dnes večer.

Navzdory prohře ve včerejším zápase jsou hráči Toronta před dnešním zápasem poměrně optimističtí.

„Byl to dobrý zápas venku a po většinu zápasu jsme hráli velmi dobře. Myslím si, že můžeme být spokojeni s tím, jak jsme bojovali. Ale stejně to nejdůležitější v této části sezony je to, kdo vyhrál,“ řekl obránce Morgan Rielly.

Kouč Mike Babcock souhlasil, ale zároveň zdůraznil důležitost každého zápasu v tak těsném boji o playoff, jakým letošní sezona je. S celkovým výkonem svých hráčů byl spokojený, ale zároveň také moc dobře ví, že jenom výhrami se klub dostane do playoff.

„Musíme najít způsob, jak získat body. Jsme nepochybně mimo postup do playoff a musíme se do toho pořádně opřít,“ řekl.

Ducks

Anaheim nastoupí dnes večer v prvním zápase po povinné pětidenní pauze. Minulou sobotu Ducks prohráli na ledě Los Angeles Kings 1-4.

Od zápasu v Buffalu 9. února střídá Anaheim pravidelně výhru s prohrou. V osmi posledních zápasech mají Ducks bilanci 4-4-0 a pokud by se mělo stejné pravidlo potvrdit také dnes, tak Anaheim vyhraje.

Ducks si jsou ovšem velmi dobře vědomi velmi nepříznivé bilance týmů v prvním zápase po pětidenním volnu a jsou připraveni předvést výborný výkon po celých 6O minut dnešního zápasu. Bilance 4-12-4 ovšem nevěstí pro Anaheim nic moc dobrého.

„Jsme na zítra připraveni. Kluci vypadají čerstvě a těšíme se až se vrátíme do naší haly Honda Center a nastoupíme v zápase. Když máte takhle dlouhou pauze, tak už vás svrbí ruce. Těšíme se na zápas,“ řekl obránce Josh Manson.

Během volna Generální manažer Ducks Bob Murray neprovedl před uzávěrkou přestupů žádnou výraznou změnu. Ducks ztratili pouze útočníka Josepha Cramarossu, kterého si stáhl z listiny volných hráčů Vancouver Canucks.

Ve třetím zápase v řadě bude chybět brankář John Gibson, kterého trápí zranění v dolní části těla. Do branky se tak proti svému bývalému týmu postaví Jonathan Bernier.

„Jo určitě budu mít extra motivaci. Vždy chcete dokázat, že udělali špatné rozhodnutí,“ řekl Bernier před prvním startem proti Torontu od svého odchodu.

Bernier připustil, že se v Torontu až příliš zaměřil na výsledky a už ne tolik na proces.

„Je tu hodně věcí, které bych udělal jinak,“ řekl.

Bývalý brankář Toronta ale věří, že je po těžkých časech v Torontu nyní silnější.

„Tím, že hrajete pod takovým tlakem jako hráč a osobnost opravdu dospějete. Toronto pro mě bude vždy skvělým místem….hrát za tým, jako je tento (Original 6). To je velmi výjimečné.“

Může také velmi dobře porovnat kouče Randyho Carlylea z Toronta a nyní v Anaheimu. Podle jeho mínění je Carlyle v Anaheimu méně hlasitý než v Torontu.

„Máme starší tým a on nás nechává, abychom byli sami sebou,“ řekl.

Bernier se vyjádřil také k přestavbě Maple Leafs.

„Udělali ohromnou práci s přestavbou, to je jasné…rozhodně jdou správným směrem.“

Na lavičce bude Berniera krýt další bývalý brankář Toronta, který toho ovšem v dresu Maple Leafs odehrál o mnoho méně. Jhonas Enroth.

Úvodní vhazování ve 4 hodiny ráno našeho času.