Z Kalifornie se Toronto vrací bez výhry

Toronto Maple Leafs prohráli v pátečním zápase na ledě Anaheimu Ducks 2-5 a zaznamenali tak už pátou prohru v řadě včetně třízápasové série proher během turné po Kalifornii.

Maple Leafs si velmi komplikují boj o postup do playoff. Osmnáct zápas před koncem základní části ztrácí na osmý New York Islanders jeden bod s jedním odehraným zápasem navíc. Nadějí je stále vyrovnaná tabulka Atlantické divize, kde Leafs ztrácí dva body a třetí Boston Bruins s jedním vzájemným zápasem před námi.

V Anaheimu Toronto prohrávalo od poloviny první třetiny brankou Rickarda Rakella z rychlého brejku po další chybě Jakea Gardinera v útočném pásmu.

Necelé čtyři minuty před koncem první třetiny srovnal na 1-1 Zach Hyman, který tečoval střelu Nikity Zaitseva od modré čáry.

V šesté minutě druhé třetiny dorážel v přesilové hře Nazem Kadri střelu Tylera Bozaka a Leafs vedli 2-1.

Jenže Ducks v polovině zápasu dvěma brankami otočili skóre opět na svou stranu. Nejprve srovnal na 2-2 po chybě Mitche Marnera parádní backhandovou dorážkou pod víko Jakob Silfverberg. A za 16 vteřin vrátil domácím vedení svou druhou brankou v zápasem Rickard Rakell.

Hned zkraje třetí třetiny dal Anaheimu dvoubrankové vedení Sami Vatanen a 1:14 před koncem zápasu jistil domácí výhru střelou do prázdné branky Toronta Patrick Eaves.

Curtis MacElhinney v brance Maple Leafs dělal co mohl a pochytal 31 z 35 střel, ale obrana mu vůbec nepomohla.

„Nelíbili se mi snadné branky, které jsme jim dovolili. NHL je příliš dobrá soutěž na to, myslet si, že vstřelenými brankami vymažete své chyby. Nemůžete vyhrát, když jim v NHL dovolíte touchdown. Musíte hrát správně,“ řekl po zápase kouč Mike Babcock.

Po nevydařené třízápasové sérii venku čekají Maple Leafs nyní dva domácí zápasy. Aby Leafs mohli stále pomýšlet na postup, tak je nutné oba zápasy vyhrát a přidat výhry také v dalších zápasech.

One thought on “Z Kalifornie se Toronto vrací bez výhry

1. tyhle následující zápasy DET,PHI,CAR dost napoví jestli si uchováme šanci,ukáže se jak jsme schopní hrát pod tlakem nutné výhry,DET a CAR týmy,které sezonu už odepsaly porazit musíme,ty už neodeberou moc bodů ani našim soupeřům.