Druhá výhra v řadě. Toronto se štěstím porazilo Flyers

Toronto Maple Leafs porazili ve čtvrtečním zápase na domácím ledě Philadelphii Flyers 4-2.

Pro oba týmy to byl velmi důležitý zápas. Flyers se mohli v případě výhry bodově dotáhnout na Maple Leafs. Toronto se naopak výhrou od Flyers odpoutalo a drží se v těsném boji o divokou kartu a také o třetí místo v Atlantické divizi.

Maple Leafs vděčí za výhru nad Flyers velké dávce štěstí. V první třetině využily oba týmy přesilovou hru a především vyloučení obránce Flyers Radko Gudase bylo hodně přísné. Navíc v přesilové hře Toronta se rozhodčí rozhodli ponechat podobný souboj Gardinera s útočníkem Pierre-Edouardem Bellemarem bez povšimnutí.

Flyers se ujali vedení 1-0 na začátku sedmé minuty po brance Wayne Simmondse, který před brankovištěm Toronta tečoval střelu Shayne Gostisbehereho, 0-1.

V polovině 13. minuty mělo Toronto poprvé v zápase štěstí na své straně. Rozhodčí posoudili srážku Zacha Hymana s obráncem Flyers Radko Gudasem jako faul hráče Flyers a Leafs dostali šanci na vyrovnání. V přesilovce se Torontu nedařilo udržet se v útočném pásmu. Ale půl minuty před koncem početní výhody vystřelil nádherně z pravého kruhu William Nylander a střelou zápěstím nad rameno nedal Michalu Neuvirthovi v brance Philadelphie žádnou šanci, 1-1.

Hned v první minutě druhé třetiny trefili Flyers tyčku Andersenovy branky a nechybělo moc, aby si brankář Toronta srazil kotouč zády do branky.

Krátce před polovinou zápasu se hrálo nahoru dolů a oba týmy si připravili několik šancí.

V osmé minutě tečoval Nazem Kadri přihrávku Zaitseva, kotouč se odrazil od brusle jednoho z bránících hráčů a Neuvirth se štěstím kotouč vyrazil. Za minutu trefil břevno branky Philadelphie Connor Brown.

Za další minutu měli naopak obrovskou šanci Flyers. Útočník Brayden Schenn zakončil přečíslení dvou na jednoho střelou, kterou Frederik Andersen pouze vyrazil přímo před najíždějícího obránce Michaela Del Zotta, ale Andersen si s jeho šancí poradil.

V polovině zápasu Maple Leafs už vedli. Útočník Tyler Bozak obral v útočném pásmu zezadu o kotouč Seana Couturiera, nabruslil si do levého kruhu a střelou zápěstím poslal kotouč k tyčce, 2-1 Leafs.

Maple Leafs si vytvářeli další šance ale skóre se neměnilo.

V první minutě třetí třetiny si Leo Komarov nabruslil za obranu Flyers, ale jeho backhand úspěšný nebyl. V šesté minutě střílel do odkryté branky Connor Brown, ale Michal Neuvirth jeho střelu zastavil skvělým zákrokem svým chráničem.

Osm minut před koncem třetí třetiny drželi Maple Leafs těsný náskok 2-1. Flyers hráli přesilovou hru po vyloučení Nikity Zaitseva a Frederik Andersen se vyznamenal výtečným zákrokem proti střele Claude Girouxa. Navíc hned po následném vhazování tečoval Sean Couturier střelu Brandona Manninga a kotouč zazvonil na břevno Andersenovy branky.

Šest a půl minuty před koncem třetí třetiny byl vyloučený Brayden Schenn a Leafs mohli zvýšit svůj brankový náskok. Tyler Bozak vyhrál vhazování v útočném pásmu, Rielly přihrál Marnerovi, který si nabruslil s kotoučem do pravého kruhu a přesnou střelou prostřelil Neuvirtha, 3-1 Leafs.

Jenže Flyers zápas ještě zdramatizovali.

Krátce po třetí brance Toronta hrála Philadelphie přesilovou hru. Maple Leafs se podařilo oslabení ubránit, ale dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny odvolal kouč Flyers brankáře Michala Neuvirtha z branky a Shayne Gostisbehere tvrdou střelou snížil na 2-3.

V posledních dvou minutách se Flyers hrou bez brankáře snažili o vyrovnání a neměli k němu daleko, ale Tyler Bozak skvělým napadáním vytlačil soupeře do středního pásma, kde rozehrávku soupeře zachytil Nazem Kadri a střelou do prázdné branky pečetil výhru Toronta 4-2.

Toronto dovedli k výhře dva hráči. Brankář Frederik Andersen pochytal ve svém 54. zápase sezony 36 z 38 střel a dva body za branku a jednu asistenci si připsal centr Tyler Bozak.

„Myslím si, že byl opravdu impozantní, abych vám řekl pravdu. Do poslední chvíle jsme nevěděli, jestli bude Bozak hrát nebo ne. Naštěstí byl schopný nastoupit. Byl to, myslím si skutečně velký výkon od něj a odvedl dobrou práci,“ chválil Bozaka kouč Mike Babcock.

„Myslím si, že ve třetí třetině jsme odvedli dobrou práci. Oni se snažili střílet z každé pozice, ale my dali důležitou branku v přesilové hře,“ řekl po zápase Andersen, který 20 ze 38 střel pochytal právě ve třetí třetině.

10 thoughts on “Druhá výhra v řadě. Toronto se štěstím porazilo Flyers

1. Jo, Voras to pěkně Kadrimu namazal, ale jen díky tomu, že ho Bozak dobře tlačil. Každopádně i to štěstí potřebuje, mnohokrát nám v sezoně chybělo. Dnes musí být Carolina taky za dva body, byť se mi zdá, že se poslední dobou zlepšují. A Aho už je na dvaceti brankách..

2. Bozak odehrál s Philou dobrej zápas a jestli ho ztratíme na rozšiřujícím draftu tak to bude škoda.

Dnes to moc lehký mít nebudeme, ale neberu nic než výhru.

3. Jelikož jsme Bozaka nevyměnili,tak ho určitě na rozšiřováku ochráníme,protože aby takový hráč odešel bez náhrady,je nesmysl,Příští rok,pokud ho Babcock chtít nebude,za něj před uzávěrkou dostaneme 1.volbu.
    (Ale já Babcocka určitě přemluvím,aby Tylera ješta na 2-3 roky podepsal 🙂 )
    Že by dostali ochranu místo Bozaka Leipsic,Leivo ,Smith?? né to se nestane.

4. Koho si pravdepodobne bude Totonto chrániť v rozširovacom drafte ? Keď už sa tu spomína rozširovací draft.

5. Otázka spíš zní koho nabídnou.

Podle mě nabídnou Fehra. K němu musí najít ještě jednoho útočníka….z obránců nabídneme Marinčina nebo Marchenka a jednoho z mladých brankářů Bibeau nebo Sparkse (musíme jim ještě před rozšiřovacím draftem udělat kvalifikační nabídku).

6. Martine Leipsica ani Leiva nemůžeme nabídnout protože nesplňují podmínku 40/70 odehraných zápasů a Smith by s námi musel podepsat novou smlouvu, protože bude po sezoně UFA.