Leafs přetlačili Bruins

Toronto Maple Leafs porazili v pondělním zápase Boston Bruins díky povedené koncovce zápasu 4-2 a dotáhli se na svého soupeře v tabulce Atlantické divize. Pro Maple Leafs to byla už čtvrtá letošní výhra nad Bostonem. Poprvé od roku 1924 vyhrálo Toronto všechny zápas s Bostonem v základní části. Výhrou Maple Leafs stáhli náskok Bostonu na jeden bod s jedním odehraným zápasem méně.

Ještě dvě minuty před koncem třetí třetiny byl přitom nerozhodný stav 1-1. Rozhodčí ovšem necelé tři minuty před třetí sirénou vyloučili útočníka Bostonu Dominica Moorea za nedovolené bránění a Maple Leafs dostali výhodu přesilové hry. Za necelou minutu na to Toronto už vedlo 2-1. Obránce Nikita Zaitsev dokázal udržet kotouč v útočném pásmu po střele Tylera Bozaka, kterou Tuukka Rask v brance Bostonu výborným zákrokem vyrazil. James van Riemsdyk následně místo střely z pravého kruhu poslal kotouč na Bozaka, který se už další střelou z prostoru mezi kruhy nemýlil, 2-1 Maple Leafs.

„Není příliš mnoho lepších pocitů. Byl to důležitý zápas, který jsme potřebovali. Je pěkné, že se mi podařilo dostat to do branky. Myslím, že jsme odvedli dobrou práci. Každý útok. Nemyslím si, že by se nám podařil začátek zápasu, ale dali jsme se nějak dohromady a ve druhé a ve třetí třetině jsme hráli dobře,“ řekl po zápase hrdina Bozak.

Bruins se následně hrou bez brankáře snažili o vyrovnání, ale 1:13 před třetí sirénou poslal kotouč z modré čáry přes celé hřiště do prázdné branky Bostonu William Nylander a totéž se za dalších 22 vteřin povedlo Nazemu Kadrimu.

Deset vteřin před koncem zápasu upravil skóre na konečných 2-4 Dominic Moore.

Bruins se v polovině osmé minuty první třetiny dostali do vedení 1-0 parádní akcí Brada Marchanda na jejímž konci překonal Andersena střelou na lapačku David Backes.

Necelých šest minut před koncem první třetiny srovnal po důrazu na brankovišti při hře 4 na 4 Morgan Rielly, kterému předložil krásnou přihrávku Mitch Marner.

Výhrou Maple Leafs na osmém místě ve Východní konferenci zvýšili náskok před NY Islanders na tři body.