Matthews ukončil střeleckou pauzu a Leafs berou bod s Chicagem

Útočník Auston Matthews ukončil v sobotním zápase Toronta s Chicagem Blackhawks svou střeleckou pauzu a díky jeho brance získali Leafs bod za prohru 1-2 v prodloužení. Matthews se trefil už v polovině deváté minuty po krásné kombinaci s Williamem Nylanderem. Brankář Frederik Andersen pochytal 37 z 39 střel.

Pro Matthewse to byla první branka po sedmi zápasech, ve kterých si navíc nepřipsal ani jeden bod.

„Myslím si, že zápas mohl dopadnout jakkoliv. Samozřejmě oni jsou jedním z nejlepších týmů v lize a já si myslím, že jsme dnes večer odvedli velmi dobrou práci. Každý z nás hrál celých 60 minut zodpovědně,“ řekl po zápase Matthews.

„Myslím si, že to byl dobrý zápas, velmi těsný. Měli hodně puk, ale tím jsem vůbec nemyslel, že bychom jim dovolili kvalitní šance. Jsou dobrým, zkušeným týmem. Jsme z prohry zklamaní, samozřejmě bychom rádi tento zápas vyhráli,“ řekl kouč Mike Babcock.

Gólová akce Toronta začala v obranném pásmu, kde Leafs získali kotouč. Na útočné modré čáře poslal Matthews kotouč Nylanderovi na pravé křídlo a mezi obránci si nabruslil před brankoviště kam mu Nylander poslal parádní přihrávkou žabičkou přes hokejku bránícího hráče Chicaga. Matthewsovi stačilo kotouč tečovat svou hokejkou a puk se štěstím propadl Coreymu Crawfordovi do branky, 1-0 Leafs.

Chicago bylo po celý zápas střelecky aktivnější. Už v první třetině Blackhawks přestříleli Toronto 13-8, ale Frederik Andersen si se všemi střelami poradil.

V první minutě druhé třetiny měl Andersen velké štěstí. Kotouč mu zůstal po střele Jonathana Toewse nechráněný pod nohami a jenom se štěstím ho dojíždějící Artemi Panarin nedorazil do branky.

Přesně v polovině zápasu trefil William Nylander tyčku Crawfordovy branky a necelou minutu poté bylo vyrovnáno.

Rychlý brejk hostů a přečíslení dvou na jednoho zakončil přesnou střelou John Hayden, 1-1.

V poslední minutě druhé třetiny mohl Torontu vrátit vedení Auston Matthews, ale Corey Crawford jeho střelou z prostoru mezi kruhy vyrazil koncem své hokejky.

Zkraje třetí třetiny si Chicago vytvořilo tlak, ale skóre zůstalo stále vyrovnané stejně jako po šanci Marcuse Krugera necelých sedm minut před třetí sirénou.

V prodloužení byl blízko rozhodnutí James van Riemsdyk, který se dvě a půl minuty před koncem nastaveného času dostal do samostatného úniku, ale Corey Crawford se nenechal překonat.

Necelých 30 vteřin před koncem prodloužení ztratili Leafs kotouč v útočném pásmu a přečíslení dvou na jednoho zakončil Ryan Hartman přesnou střelou po ledě, 1-2.

Rozhodčí ještě na videu zkoumali přechod Artemiho Panarina do útočného pásma, protože se zdálo, že ruský útočník v momentě, kdy přejížděl modrou čáru neměl kotouč pod kontrolou, ale nakonec byla branka uznána.

Po důležité výhře 5-0 na ledě Tampy Bay tak Maple Leafs získali další jeden bod který je posouvá blíže vysněnému playoff.