Třetí výhra v řadě, Leafs si poradili s New Jersey

Toronto Maple Leafs porazili New Jersey Devils 4-2 a navýšili tak svůj náskok na třetím místě v Atlantické divizi na tři body. Toronto hrálo druhý zápas ve dvou dnech a po středeční výhře v Columbusu uspělo také ve čtvrtek na domácím ledě.

Skóre zápasu otevřela už na konci třetí minuty střela Johna Moorea z pravého křídla, po které se kotouč odrazil od vyrážečky Curtise McElhinneyho a mezi jeho chrániči propadl do branky, 0-1.

Ještě v první třetině ale Maple Leafs otočili skóre na svou stranu. Necelé tři minuty po brance Moorea využil přesilovou hru Josh Leivo, který využil zaváhání brankáře Keitha Kinkaida. Ten u své levé tyčky nezachytil puk po střele Austona Matthewse a volný kotouč v brankovišti dorazil Josh Leivo do branky, 1-1.

Asistenci si u Leivovy branky připsal také William Nylander, který bodoval v desátém zápase v řadě a vytvořil tak nový klubový rekord nováčků.

Nylander navíc krátce před první přestávkou poslal Toronto do vedení 2-1 výstavní střelou zápěstím z pravého kruhu.

Na začátku druhé třetiny zvýšil vedení Toronta James van Riemsdyk. Leafs získali kotouč ve středním pásmu a Tyler Bozak rychle otočil hru do útočného pásma Toronta. Nedůsledná obrana Devils nechala Bozaka přihrát Marnerovi. Jeho střelu brankář New Jersey pouze vyrazil a JVR snadno dorážel do odkryté branky, 3-1 Maple Leafs.

Marner si připsal už 40. asistenci v letošní sezoně a vyrovnal tak klubový rekord Guse Bodnara ze sezony 1943-44.

Ve třetí třetině Devils snížili na rozdíl jediné branky. Hosté hráli od sedmé minuty přesilovou hru, kterou ještě prodloužil další trest Matta Hunwicka za hit na útočníka New Jersey Kyle Palmieriho. Po Hunwickově hitu se navíc na ledě strhla hromadná bitka. Dvojnásobné oslabení Maple Leafs sice ubránili, ale v pokračující přesilové hře 5 na 4 už inkasovali. Střelou zápěstím se trefil podruhé v zápase John Moore.

Kouč Mike Babcock se ještě snažil o odvolání branky kontrolou videa, protože útočník Joseph Blandisi srazil brankáře Toronta na led. Rozhodčí ale srážku jako nedovolené bránění brankáře neposoudili a branku potvrdili.

Toronto krátce po využité přesilovce New Jersey svou přesilovou hru po vyloučení Blakea Colemana nevyužilo.

I přestože byli Devils ve třetí třetině střelecky aktivnější v poměru 14-8 tak si dovolím tvrdit, že si Maple Leafs závěr zápasu pohlídali a soupeře do většího tlaku nepustili.

V poslední minutě pak výhru Toronta jistil střelou do prázdné branky Connor Brown.

Brankář Curtis McElhinney sice inkasoval z první střely, která na něj mířila a také v dalším průběhu zápasu mu několik kotoučů vypadlo, ale podal bojovný výkon. Pochytal celkem 30 ze 32 střel a nakonec dokázal dovést zápas do vítězného konce.

V posledních devíti zápasech si Toronto připsali bilanci 7-1-1 a v důležité části sezony se tak stává obávaným soupeřem.

„Prostě chceme postoupit. Nezajímá mě, kdy naše forma dosáhne vrcholu nebo podobné věci. Já prostě chci postoupit do playoff Stanley Cupu a dát nám šanci. Nyní hrajeme lépe a daří se nám vyhrávat zápasy. Minulý rok jsem se jeden čas vůbec nedíval na tabulku. A nyní se na to dívám každý den takže samozřejmě musí existovat důvod proč se na to dívám,“ řekl po zápase kouč Mike Babcock.