Washington byl nad síly Toronta

Toronto Maple Leafs nestačili v úterním zápase na Washington Capitals a prohráli na domácím ledě 1-4. Pro Toronto se tak odkládají oslavy postupu do playoff.

„Myslím, že hráli dobře. O nás si to nemyslím. Myslím si, že měli energii, ale my ani trochu. Na začátku druhé třetiny jsme zatlačili, myslím si, že jsme se docela dobře zvedali, měli jsme přesilovou hru, ale při přesilovce jsme se nechali hloupě vyloučit. Oni pak v přesilové hře skórovali. To jsme nezvládli a pak už jsme nic neměli,“ hodnotil zápas kouč Mike Babcock.

Pro Toronto to byla včera první příležitost pojistit si postup do playoff. Tampa Bay prohrála na ledě Bostonu 0-4 a výhra s Capitals by tak znamenala pro Maple Leafs jistotu playoff. Po úterním nezdaru Maple Leafs potřebují získat ve zbývajících třech zápasech alespoň jeden bod. Už ve čtvrtek se o to mohou pokusit v domácím zápase právě s Tampou Bay.

Od začátku úterního zápasu s Washingtonem měl soupeř Toronta herně navrch. Capitals byli střelecky aktivnější a hráli více fyzicky než Leafs. Na hráčích Toronta byla vidět únava z předešlých zápasů a Capitals je svou rychlostí snadno přehrávali. Pět a půl minuty před první přestávkou si Maple Leafs špatně pokryli obranné pásmo a Lars Eller po rychlé kombinaci se svými spoluhráči otevřel skóre zápasu, 0-1.

Capitals přestříleli Toronto v první třetině 13-3, ale skóre se už neměnilo.

Zkraje druhé třetiny se Leafs zlepšili a připravili si několik slibných střeleckých příležitostí, které ale k brance nevedly.

Naopak o druhou branku Washingtonu se přesně v polovině zápasu postaral střelou z levého kruhu v přesilové hře Kevin Shattenkirk, 0-2.

V brance Toronta nastoupil tentokrát Curtis McElhinney. Proti Capitals si připsal 34 zásahů z 38 střel a odvedl velmi dobrý výkon. Na konci druhé třetiny si poradil například s brejkem Kuznetsova.

Až téměř do poloviny třetí třetiny vydržel stav 0-2. V deváté minutě si ale Nate Schmidt sjel na přihrávku Bretta Connollyho a střelou na vyrážečku nedal McElhinneymu šanci, 0-3.

Capitals si zápas jednoduše pohlídali a necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny jistil výhru čtvrtou brankou Tom Wilson.

Maple Leafs se už jenom podařilo 1:08 před třetí sirénou připravit druhého brankáře Washingtonu o čisté konto. V přesilové hře se trefil Mitch Marner, 1-4.