Odpoví Leafs na první výhru Caps?

Toronto Maple Leafs nastoupí dnes večer ke druhému zápasu série prvního kola playoff s Washingtonem Capitals. Po prohře 2-3 v prodloužení se Leafs budou snažit dnes večer sérii vyrovnat.

Mladá sestava Toronta nevypadala v první třetině prvního zápasu jako ten méně zkušený tým. Naopak Leafs nutili nervózní Capitals k chybám v obranném pásmu a dvěma brankami svého soupeře minimálně zaskočili. Také v dalším průběhu zápasu Maple Leafs ukázali, že jsou schopni držet krok s nejlepším týmem v lize.

Dnes večer bude v sestavě chybět stejně jako v prvním zápase obránce Nikita Zaitsev. Ten se sice dnes ráno ukázal na ledě, ale ještě před tréninkem svých spoluhráčů. Kouč Mike Babcock byl sice podle svých slov velmi nadšený, že vidí Zaitseva na ledě, ale lékaři ho ihned usadili. Dnes večer Zaitsev nenastoupí.

Marinčin-Carrick

Do branky se postaví samozřejmě Frederik Andersen.

Auston Matthews si v prvním zápase nepřipsal ani jeden bod a zaznamenal pouze jednu střelu na branku. Podle svých slov by Leafs měli častěji střílet. Stejné přání vyslovil hned po prvním zápase také Mike Babcock, který navíc dodal, že hráči by měli mít ještě lepší pohyb na ledě. Leafs tak mají před druhým zápasem opravdu velké plány. Cílem je rozhodně přijet do Toronta s jednou výhrou v kapse.

„Myslím si, že zjistili, že s nimi můžeme hrát. Můžeme hrát stejně fyzicky jako oni. Jejich obránci budou ztrácet kotouče, když proti nim budeme hrát fyzicky. Prostě se jim fyzicky vyrovnat. Chápeme, o co v zápase jde. Nyní je důležité, abychom odjížděli za stavu 1-1,“ říkal po prvním zápase Mike Babcock.

Capitals

Jestliže první dvě třetiny prvního zápasu patřili Torontu tak zbytek zápasu patřil Washingtonu. V součtu třetí třetiny a prodloužení Capitals přestříleli Maple Leafs 19-9. Celkový poměr střel byl 44-37 a dvěma brankami ve druhé polovině si Capitals došli pro očekávanou výhru. Přesto se domácím hráčům dařilo překonat brankáře Toronta spíše po chybách než z vypracované akce.

„Pro mě to znamená, že to je pro nás opravdu dobrý budíček. Jsme v playoff a tady nejsou lehké zápasy. Leafs byli velmi dobře připraveni a jsou dobrým týmem. Jejich mladí hráči jsou výjimečnými talenty a umí hrát. Musíme proti nim hrát tvrdě,“ říkal kouč Capitals Barry Trotz po prvním zápase.

Pro Washington hovoří dnes večer statistika. Caps vyhráli zápas číslo 2 v šesti z osmi posledních sérií playoff.

Brankář Braden Holtby si po úvodní nervózní třetině našel své tempo a 35 zásahy si vylepšil svou statistiku v zápasech playoff, ve kterých inkasoval dvě a méně branek na 21-11. Ve své kariéře má v zápasech číslo dvě bilanci 4-2 a průměr inkasovaných branek 1,4.

Úvodní vhazování v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

GO LEAFS GO!

5 thoughts on “Odpoví Leafs na první výhru Caps?

1. Dobra tretina. Fredy vypada v klidecku. Dnes mu verim. Moc se me libi Wilie. Dnes ho tam soupne.

2. Po dvou třetinách vedem 3:2. Oba goly jsme dostali v oslabeních. Bohužel je většina našich vyloučení úplně zbytečných, nervy pracují. Špatnou zprávou je zranění Romana Poláka, který má na 99% po sezoně. Přetočenou nohu po hitu Orpika asi jen tak nerozchodí. =( A je to dnes opravdu bitva. Zmíním ještě gol Ovce, při přesilovce volný na levém kruhu.. jedna střela mu stačí. A pak moc pěknou branku Kapanena, už se těším, až si ji ráno pustím znovu. Před poslední třetinou věřím, že to dnes vybojujem.

3. Je to tam.. po nejakych 95 minutach, plus minus..ale je to tam! =)

4. teda to byl zápas. Před zápasem jsem usnul, takže jsem koukal až ráno ze záznamu.

Parádní výkon všech. Měli jsme dost štěstí, ale na to se nikdo neptá. Tohle je výhra v playoff a jedeme domů za stavu 1-1.
    Myslím, že ve Wash musí mít těžký spaní po prvních dvou zápasech….vůbec nemají nic jistého.