Maple Leafs hrají v sérii s Capitals první zápas na domácím ledě

Toronto Maple Leafs hrají dnes večer první zápas série s Washingtonem Capitals na domácím ledě. Série se stěhuje do Toronta za stavu 1-1. A zápas číslo tři bude velmi vypjatý. Celé město se těší na první zápas playoff od 12. května 2013. Tehdy Maple Leafs v šestém zápase série s Bostonem Bruins vyrovnali na 3-3.

„Myslím si, že všichni v našem týmu si všimli a ví, jak velká událost to tady v Torontu je. Chodíme městem a máme z toho opravdu dobrý pocit. Musíme se soustředit na to, co děláme. Víme, jak velká příležitost to je. Zasloužili jsme si ji a uděláme, co budeme moct, abychom hráli správně a měli správné množství emocí pod kontrolou. Nechceme tomu příliš podlehnout,“ říkal před dnešním zápasem kouč Mike Babcock.

V sérii s Washingtonem se Maple Leafs zatím daří v prvních třetinách, kdy Leafs ve dvou zápasech přehráli Capitals 3-1.

Toronto bude muset v prvním zápase na domácím ledě nahradit zraněného obránce Romana Poláka. Ten si ve druhé třetině sobotního zápasu poranil kotník na pravé noze a je jasné, že si už v letošním playoff nezahraje. Polák je důležitým členem obrany a jeho absence je velkým oslabením.

V základní části odehrál Roman Polák nejvíce času na ledě v oslabení a také během necelých dvou zápasů v playoff patřil mezi nejčastěji nasazované hráče do oslabení. V základní části patřil Roman Polák společně s Mattem Martinem a Leo Komarovem také k hráčům s nejvíce hity v sestavě Maple Leafs.

Naštěstí se ztráta Poláka kryje s návratem dalšího zraněného obránce Nikity Zaitseva. Ten se dnes večer vrátí do sestavy poprvé od koncem první třetiny posledního zápasu v základní části s Columbusem Blue Jackets, který nedohrál po nárazu na mantinel. Návrat Zaitseva alespoň trochu zmírní škody způsobené ztrátou Poláka. Zaitsev v neděli odpoledne bruslil na ledě Air Canada Centre a jeho dnešní start potvrdil také kouč Mike Babcock po ranním tréninku.

„Cítím se lépe každý den. Nyní se cítím dobře a jsem připravený nastoupit,“ řekl Zaitsev dnes ráno.

„Byl pro nás celý rok důležitým hráčem. Je velmi soutěživý, hraje s pukem, je dobrý v oslabení, dobrý na přesilovky takže důležitý hráč,“ řekl Mike Babcock.

Podle svých slov se Zaitsev na svůj první zápas playoff v dresu Maple Leafs velmi těší a sledovat první dva zápasy pouze z tribuny bylo pro něj velmi těžké. Když mu jeho žena poslala na telefon fotky fanoušků Toronta z Maple Leafs Square tak byl prý šokováný a velmi se těší na dnešní divokou atmosféru v ACC.

Zaitsev by se měl postavit místo Romana Poláka vedle Jakea Gardinera. Polák s Gardinerem hráli v prvních dvou zápasech proti prvnímu útoku Capitals ve složení Alex Ovechkin, Nicklas Backstrom a T.J. Oshie. Ostatní dvě dvojice zůstanou stejné jako v předchozím zápase. Morgan Rielly tak nastoupí vedle Matta Hunwicka a Martin Marinčin vedle Connora Carricka.

V prvních dvou zápasech zatím zůstal téměř neviditelný centr Auston Matthews. Ten si zatím nepřipsal ani jeden bod a stačil vystřelit na branku Bradena Holtbyho pět střel. Dá se ovšem čekat, že už dnes večer se Matthews bude chtít více zapsat do statistik zápasu. Zatímco v prvním zápase si Matthews připsal pouze jednu střelu, tak ve druhém zápase to už byly čtyři střely na branku a celý útok s Williamam Nylanderem a Zachem Hymanem patřil k nejnebezpečnějším v sestavě Toronta.

Marinčin – Carrick

Do branky se postaví samozřejmě Frederik Andersen. Ten pochytal v obou předchozích zápasech více než 40 střel. V prvním zápase to bylo 41 a ve druhém 47 střel Capitals.

Capitals

Hráči a fanoušci Washingtonu si asi představovali jiný průběh série. Vyrovnaný stav 1-1 po prvních dvou domácích zápasech může na Caps zvyšovat tlak vzhledem k předchozím nezdarům Capitals v playoff. Zatímco v prvním zápase Capitals dokázali otočit ztrátu z první třetiny, tak ve druhém zápase se Caps s Maple Leafs přetahovali o vedení a nakonec prohráli brankou v prodloužení.

Velký favorit této série vedl zatím pouze tři minuty a 19 vteřin. To je o mnoho méně, že na druhé straně Maple Leafs.

„Trochu v této sérii ztrácíme. Byla to zatím trochu krušná bitva, takže to je pro nás test. Ale jedeme do Toronta a uvidíme, jestli můžeme zvládnout to, co oni u nás,“ řekl před dnešním zápasem kouč Barry Trotz.

Caps zatím velmi těží z nabídnutých přesilovek. Ve dvou zápasech hrál Washington zatím osm přesilových her a třikrát dokázal početní výhodu využít. S úspěšností 37,5% je Washington v playoff zatím nejlepším týmem. Dvěma body za branku a asistenci se na výborné bilanci Caps v přesilových hrách podílel nejvíce Justin Williams. Útočník T.J. Oshie si připsal v přesilových hrách dvě asistence.

V sestavě Caps visí před třetím zápasem otazník nad obráncem Karlem Alznerem. Ten v pondělí vynechal trénink a v sestavě ho možná nahradí Nate Schmidt.

Úvodní vhazování v 1 hodinu po půlnoci.

3 thoughts on “Maple Leafs hrají v sérii s Capitals první zápas na domácím ledě

1. Paráda. Ukradená výhra a vedeme 2-1. To je prostě sen. Povedlo se nám to, co se nám nepovedlo v sérii s Bostonem v roce 2013.
    Po prvních dvou zápasech venku to bylo také 1-1, ale doma jsme prohráli třetí zápas 2-5.

Dnes vedeme 2-1 a i když máme asi trochu víc štěstí (střela Kuznetsova do břevna 4 minuty před koncem třetí třetiny) tak jsme minimálně vyrovnaným soupeřem pro Caps. A myslím si, že Washington už pomalu začíná přepadat panika z toho jak hrajeme.

2. Je to fantastický!!!! Po prvním zápase jsem si říkal, že Marinčin nemá v play off co hledat, může hrát maximálně někde v Arizoně 5-6 beka, ale nemůže hrát v týmu co je v play off. Myslim si, že odehrál zápasy hodně nad své možnosti a až mi ho bylo včera po tom zranění líto.

Mlaďasové se musí vyrovnat s tvrdostí v play off. Marner tam občas lítá jak hadr na holi, Nylanderovi ta tvrdost taky moc nechutná, Matthews je díky postavě ok, ale samozřejmě to je o něčem jiném než základní část, nicméně všichni bojují. Bozak podle mě hodně zvednul svojí hru oproti základní části ať už nasazením, tak tvrdostí.

Všichni hrajou nadoraz, jsem na kluky nezkutečně hrdej. Jedinej snad kdo je menším zklamáním je JVR, když se nedaří nebo se do toho nemůžu dostat musím být aspoň cítil, napadat na maximum, něco dohrát, udělat černou práci. JVR je mazák, který zatim není vůbec vidět.

Loe, Naz, Martin dokonalé. Naz vyjančenej jako vždycky, v play off ještě 5x tolik, Leo blázen co už snad ani nevidí a neslyší, na krku megařetěz jak když přišel z ghetta a včera když na něj mluvil rozhodčí, tak snad ani nevnímal 😀 Martin super, ale musí se začít hlídat, včera mi přišlo, že už místy taky trochu zatměno.

Freddie famózní.

Michale tak to prostě je, sice dal Kuznetsov spojnici před koncem, ale stačilo aby využili tu přesilovku 5 na 3 a dali na 4:1 a asi bylo po zápase. Ano my to máme takové upracovanejší, vydřenější a ještě nás čeká straně moc práce, ale tahle výhra je takový bonus pro nás, tam by si to měl tým jako WSH pohlídat.

Nicméně začínám být na ty držky Washingtonský alergickej. Kuznetsov, Orlov, Oshie – Zrovna ten Kuznetsov je takovej blbecek, že jsem hrozně rád, že jsme ty dva zápasy otočili. Minule jak tam zešměšnoval po tom jednom gólu Poláka a teď tam dělal nějakýho ptáka nebo co.

3. Je to prostě rusák…nevěřím, že se jakýkoliv ruský hráč typově hodí do vítězného týmu. OK Malkin je v Pitt pod dohledem Sidneyho…ten si to tam pohlídá, ale Was podle mě dojíždí právě na to, že tam je kapitánem Ovechkin a k tomu další dva rusáci, kteří právě v těchto okamžicích ukážou jak jsou vypatlaní….Kuznětsov co předváděl po tý brance ve druhým zápase na Romana to bylo neskutečný…jenom jsem čučel a včera ten ptát to jsem taky nepochopil.