Čtvrtý zápas se hraje dnes večer

Toronto Maple Leafs na domácím ledě v zápase číslo tři navázalo na výkony z Washingtonu a výhrou 4-3 v prodloužení otočili celou sérii na svou stranu.

Po třech vyrovnaných zápasech čeká Toronto dnes večer čtvrtý klíčový zápas na domácím ledě. V případě dnešního úspěchu Maple Leafs zvýší své vedení v sérii a dostanou Capitals na hranu vyřazení.

Sebedůvěra hráčů Toronta každým zápasem vzrůstá. Kouč Mike Babcock říkal po minulém zápase, jak si hráči vybudovali v prvním zápase určitou sebedůvěru, když zjistili, že mohou s Capitals soupeřit. Výhrou ve druhém prodloužení druhého zápasu si hráči sebevědomí opravdu pozvedli na vysokou úroveň. Po třetím zápase jsou už Leafs velmi sebejistí a vědí, čeho mohou dosáhnout.

Dnes večer ale nemohou být Maple Leafs příliš uspokojeni vedení v sérii. Kouč Mike Babcock varoval před tím, že Capitals udělají všechno proto, aby se vraceli na domácí led s vyrovnaným stavem 2-2. A jako příklad uvedl včerejší debakl Edmontonu Oilers na ledě San Jose ve čtvrtém zápase, který Sharks vyhráli 7-0.

V sérii playoff vedli Maple Leafs naposledy v prvním kole playoff 2004 nad Ottawou Senators. Tehdy v Bitvě o Ontario vedl tým Matse Sundina po prvních třech zápasech také 2-1 se čtvrtým zápasem na domácím ledě. Ten Toronto prohrálo a série se rozhodovala až v sedmém zápase na ledě Ottawy. Ten Maple Leafs nakonec vyhráli 4-1 a postoupili do druhého kola.

V zápasech playoff mají Maple Leafs na domácím ledě v Air Canada bilanci 25-19. Devět z těchto výher bylo proti Ottawě. Poslední dva zápasy v playoff na domácím ledě Maple Leafs vyhráli (2-1 zápas číslo 6 s Bostonem Bruins v roce 2013 a 4-3 v prodloužená zápas číslo 3 s Washingtonem).

Ve třetím zápase s Washingtonem měl ke konci zápasu zdravotní potíže Martin Marinčin, ale slovenský bek dnes ráno normálně trénoval a je připravený dnes večer nastoupit. Sestava tedy bude stejná, jako v předchozím zápase:

Marincin – Carrick

Do branky se postaví samozřejmě Frederik Andersen.

Capitals

Washington ve třetím zápase dvakrát vedl. Na začátku první třetiny 2-0 a zkraje druhé části 3-1. Krátce na to hráli Capitals celé dvě minuty přesilovou hru 5 na 3. Stejně to ale bylo málo a Caps nyní prohrávají v sérii 1-2.

„Samozřejmě jsme to měli využít,“ řekl po minulém zápase Alexander Ovechkin.

Washington tak opět přepadá panika z dalšího brzkého vyřazení a Capitals budou potřebovat opravdu dobrý výkon k tomu, odvrátit dvouzápasovou ztrátu.

„Dokud ten příběh nezměníme, tak se to vždy bude přetřásat. Je to na nás, abychom to změnili. Nemůžeme o tom jenom mluvit. Musíme prostě jít a udělat to,“ říkal obránce Capitals Matt Niskanen.

Dnes večer se dá čekat, že do toho dají Capitals opravdu všechno.

Hlavní hvězda soupeře a kapitán týmu Alexander Ovechkin zatím v sérii příliš nezáří. Je to dáno také tím, že kouč Barry Trotz limituje jeho čas na ledě. Ve třetím zápase odehrál Ovechkin jenom osm vteřin přes 15 minut. Průměr v základní části měl přitom 18:21. Ve třech zápasech playoff se dostal zatím průměrně na 19:51. Přesto jsou před ním další hráči jako centr Evgeny Kuznetsov nebo levé křídlo Marcus Johansson.

Kouč Washingtonu už také sklidil kritiku za nízký Ovechkinův čas na ledě.

„Je to na mě,“ řekl Barry Trotz po třetím zápase.

I přes svůj nízký ice time kapitán Washingtonu ukázal, jak moc se mu na ledě Air Canada Centre daří. Už v páté minutě prostřelil Frederika Andersena a vstřelil tak svou druhou branku v sérii. V hale Maple Leafs odehrál Ovechkin ve své kariéře 22 zápasů a nastřílel tam 18 branek.

V sestavě Capitals bude ve druhém zápase v řadě chybět obránce Karl Alzner, kterého nahradí opět Nate Schmidt.

Na dnešním ranním tréninku prožil nepříjemný okamžik brankář Braden Holtby, který zůstal po kontaktu s útočníkem Marcusem Johanssonem několik minut ležet na ledě. Nakonec se zvedl a pokračoval v tréninku. Těch pár momentů, kdy se jednička Caps nehýbala ale všichni hráči utichli a jenom sledovali, jestli bude vše v pořádku.

Úvodní vhazování v 1 hodinu po půlnoci.

3 thoughts on “Čtvrtý zápas se hraje dnes večer

1. Uf, tak dnes se opravdu nedaří. Nedříve Zajcev nepohlídá Oshieho, který v klidu doráží do poloodkryté branyk, pak Ovce střela z levého kruhu při přesilovce… následně Wilson nachytá Andersena a pak i Burakovski jej prostřelí i s čistým výhledem.

2. A je to 2:2. Opravdu velká škoda. Od začátku se pro nás zápas vyvíjel špatně a Caps byli dnes opravdu hodně dobří (koukněte na poměr střel) I tak když Automat snížil na 3:4, tak jsem věřil.. jenže hned v zápětí přišla hloupá chyba (Rielly?) v našem pásmu a Oshie toho skvěle využil a bylo vymalováno. Bozakovo snížení v poslední minutě už přišlo příliš pozdě a když jsme pak prohráli v poslední půlminutě buly na středovém kruhu, tak….tak je to 2:2.