Maple Leafs čelí vyřazení, hraje se zápas číslo šest

Toronto Maple Leafs prohráli pátý zápas na ledě Washingtonu Capitals 1-2 v prodloužení a dnes večer tak čelí na domácím ledě vyřazení.

Série mezi Leafs a Caps je zatím velmi vyrovnaná. Všechny zápasy skončili rozdílem jediné branky. Čtyři z pěti zápasů dospěly až do prodloužení.

Jak zvládne mladá sestava Maple Leafs „must-win game“?

V první třetině pátého zápasu srazil Nazem Kadri sporným zákrokem útočníka Caps Alexandera Ovechkina. Ten sice odkulhal do kabiny, ale ve druhé třetině se do zápasu vrátil a zápas dohrál. Panovaly obavy, jestli nebude Kadri dodatečně potrestaný, ale právě návrat Ovechkina zpět do zápasu útočníka Toronta od dodatečného trestu pravděpodobně uchránil.

Pro Maple Leafs je dnešní zápas zápasem o všechno. Buď. Anebo. A sebevědomý tým Maple Leafs si před dnešním zápasem rozhodně věří. Ukázala to už slova kouče Mikea Babcocka při odchodu z Verizon Centera:

„Uvidíme se za pár dní.“

„Jestli dnešek nemilujete, tak byste neměli být v hokeji,“ dodal kouč po dnešním ranním tréninku.

Maple Leafs se zdají být přesvědčeni o svém návratu do Washingtonu k zápasu číslo 7.

„V mysli a v srdci vím, že se tak stane,“ řekl Mike Babcock.

„Uděláme cokoliv, abychom mohli stále hrát. Tohle je nejvíc motivovaný tým, ve kterém jsem kdy byl. O tomhle tom to všechno je,“ řekl obránce Morgan Rielly.

„Musíme tomu věřit…. nepotřebujeme příliš přesvědčovat. Tohle bude náš nejlepší zápas,“ dodal Nazem Kadri.

Za výkony ze základní části zatím zůstává nováček Mitch Marner. V pěti zápasech zaznamenal sice čtyři body, ale jeho vliv na hru není tak výrazný jako v základní části. Samotný hráč připustil, že na sebe vyvíjí až moc velký tlak. Podle svých slov ho trenéři povzbuzují k tomu, aby dnes prostě šel, hrál svou hru a bavil se s pukem.

„Snažím se věci urychlit a příliš přemýšlím. Potřebuju tam jít, mít z toho radost a trochu se uvolnit,“ řekl Marner.

Marinčin-Carrick

V brance nastoupí samozřejmě Frederik Andersen.

Od roku 1999 mají Maple Leafs v zápasech číslo 6 kladnou bilanci 6-5. Navíc v zápasech číslo šest za stavu 2-3 mají Maple Leafs od roku 1993 bilanci 5-4. Pět z těchto devíti zápasů dospěli až do prodloužení. A tři z těchto pěti prodloužení Maple Leafs vyhráli.

Capitals

Washington se už v předchozích pěti zápasech přesvědčil, že Maple Leafs jsou těžkým soupeřem a ví to také kouč Barry Trotz.

„Dnes večer očekávám houževnatý tým Toronta. Musíme být velmi dobří,“ řekl kouč Capitals na dnešním setkání s médii.

V sestavě bude opět chybět obránce Karl Alzner. Naopak Alexander Ovechkin bude připravený nastoupit. Zákrok Nazema Kadriho mu žádným způsobem neuškodil.

„Je v pořádku a očekáváme, že v dnešním zápase normálně nastoupí,“ řekl Barry Trotz.

Capitals by se určitě rádi vyhnuli nepředvídatelnému zápasu číslo sedm a potvrdil to také kouč.

„Když dostanete příležitost shodit někoho z útesu, tak je musíte shodit dole, jestli můžete. Rozdíl je v tom, že máme trochu manévrovacího prostoru a oni ne,“ komentoval situaci Capitals jejich kouč.

Úvodní vhazování v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

GO LEAFS GO!

13 thoughts on “Maple Leafs čelí vyřazení, hraje se zápas číslo šest

1. Tak na dnešek se moc těším a chci si to užít. Za chvilku jdu do postele, abych byl na zápas čerstvej 🙂

2. První čtyři zápasy jsme hráli s pocitem, že nemáme co ztratit a můžeme jenom překvapit. Za mě byl 5 zápas asi nejlepší zatím z celé série. Byla to bitva se vším vsudy, ale na druhou stranu jako kdybychom si teď uvědomili, že teď už máme co ztratit a hráčům se dostalo do hlavy „aha, tak my fakt máme na to abychom ten Washington opravdu vyřadili“

A tak nějak byl ten 5 zápas ve znamení toho, že se bojíme vyhrál, bojíme se udělat ten poslední krok (gól) a ten zápas rozhodnout. Bojíme se toho, že by to fakt mohlo vyjít. Celé to podtrhly ty naše přesilovky, kdy jsme byli úplně minimálně nebezpeční a nedokázali hlavně tam zatlačit a ten poslední krok udělat.

Věřím tomu, že dneska to nějak zlomíme a ubojujeme a poslední 7. zápas ve Washingtonu zopakujeme zápas č. 5, hezky poctivě z obrany s tím rozdílem, že se poučíme z pátého zápasu a půjdeme výhře naproti.

3. 0-0 po první ale hrajeme super. Jsme podle mě lepší. Paráda.
    Musíme vydržet a přidat branky.

4. Bohužel nepodařilo se.

Ale jenom zopakuju, že nemusíme být smutní. Tohle byla fantastická sezona a velký krok Maple Leafs kupředu. Vyzkoušeli jsem si těžké zápasy nejenom v playoff a v dalších sezonách bude tenhle tým ještě silnější.

5. Asi bych před sezónou takový výsledek bral, ale teď trochu převládá zklamání. Možná stačilo dotáhnout jediný nadějně rozehraný zápas v sezóně a mohli jsme hrát s Ottawou – a co jsem viděl dva zápasy s Bostonem, tak to nebylo nic, co bysme neuměli taky 🙂
    Každopádně uvidíme příští sezónu, letos se nečekalo nic, příští rok už tam ten tlak bude…

6. škoda, bylo to kousek, ale jak je tady psáno, s těmi dorostenci to je super výsledek. Čekal jsem víc od JVR i od Zajceva, ale u toho je otázka, zda byl zdravotně v pořádku. Škoda Poláka. Jsem zvědavý, co se přes léto udělá s obranou, která je jako cedník. Chybí nám někdo jak o OE Larsson, Karlsson nebo Hedman, ale ty nezískáme i s ohledem na náš budoucí platový strop.

7. Jsem na kluky hrdej. Uz se tesim na draft a na predsezoni sachy v sestave. A na dalsi sezonu. Doufam ze novacci nelapnou syndrom druhe sezony. U svate trojice bych se toho nebal☺. GO LEAFS GO