První přípravný zápas se Leafs nevydařil

Maple Leafs prohráli první přípravný zápas na ledě Ottawy Senators 2-6. O zápase rozhodla prakticky už první třetina, ve které Toronto inkasovalo čtyři branky.

Za stavu 0-3 se sice trefil v přesilové hře Auston Matthews, ale další branka Marka Stonea půl minuty před koncem první třetiny vrátila domácímu týmu opět tříbrankový náskok.

Ve druhé třetině Leafs zlepšili svou hru. Hlavně útok Austona Matthewse s Nylanderem a Hymanam na křídlech dělal Ottawě potíže. V polovině zápasu ale Leafs nevyužili přesilovou hru 5 na 3 a když Ottawa přidala na konci druhé třetiny další dvě branky bylo rozhodnuto. Tři minuty před koncem zápasu William Nylander pouze snížil další využitou přesilovou hrou na konečných 2-6.

V zápase bylo vidět velké množství vyloučených. V letošní sezoně by totiž měli rozhodčí posuzovat přísněji špatné postavení hráčů na vhazování a také osekávání rukou. Nový pravidlo zavedla liga přes léto a přísnější trend posuzování je patrný už od prvních přípravných zápasů.

O přestávce včerejšího zápasu se nového pravidlu na vhazování věnovali také komentátoři na stanici Sportsnet.

V základní části se dá tedy čekat, že ještě více než v minulosti budou zápasy rozhodovat speciální formace na přesilové hry a oslabení.

V zápase s Ottawou se do branky postavil nejprve Curtis McElhinney, který v první polovině zápasu pochytal 8 z 12 střel, které na něj mířily. Krátce po polovině zápasu ho vystřídal Garret Sparks, který inkasoval dvakrát ze 14 střel.

V sestavě Toronta hrál kompletní útok Austona Matthewse z minulé sezony, ale jinak byla sestava mixem mezi hráči, kteří mají jisté místo v NHL a hráči, kteří o něj bojují. V obraně hrála spolu poprvé dvojice Rielly, Hainsey a také Travis Dermott a Timothy Liljegren.

Dnes večer nastoupí oba týmy v odlišných sestavách na ledě Air Canada Centre.