První výhra v přípravě

Toronto Maple Leafs poprvé v přípravě vyhráli. Maple Leafs na ledě Ricoh Colisea porazili Buffalo Sabres 3-0.

V zápase dlouho trval stav 1-0 po brance Morgana Riellyho v přesilové hře zkraje druhé třetiny. Střelecky aktivnější Toronto svého soupeře po celý zápas přehrávalo a vytvořilo si mnoho šancí. Ale další branky Leafs přidali až v závěru při hře soupeře bez brankáře. Trefil se Leo Komarov a William Nylander.

Maple Leafs nastoupili v silnější sestavě než soupeř. Dva kompletní útoky Toronta ve hře zcela dominovali. Výborný výkon odvedl brankář Buffala Linus Ullmark, který odchytal celý zápas a pochytal 34 z 35 střel Toronta.

V brance Leafs vystřídal Curtise McElhinneyho po dvou třetinách Garret Sparks, který v poslední třetině neměl prakticky žádnou práci. Sabres na něj vyslali pouze 4 střely zatímco McElhinney pochytal za 40 minut 14 střel.

Celkově Leafs přestříleli Buffalo 37-18.

Pro Toronto to byl určitě zatím nejlepší výkon v přípravných zápasech a vybrali si k tomu opravdu vhodnou příležitost. Maple Leafs totiž odehráli vůbec první zápas v historii na ledě Ricoh Colisea, které patří k nejstarším arénám v Severní Americe. Na zdejším ledě pak hrají Toronto Marlies AHL.

V přesilové hře spolu nastoupila slíbená dvojice Auston Matthews a Patrick Marleau. V devíti přesilových hrách si jejich formace připsala 15 střel, ale byla z toho pouze jedna branka po střele Riellyho, který projel téměř celým kluzištěm a z levého křídla prostřelil brankáře soupeře.

Ve druhé třetině se krásným hitem ukázal obránce Andreas Borgman.

Dnes večer nastoupí oba týmy proti sobě v Buffalu.