V pohodě hrající Leafs porazili Montreal

V pohodě hrající Toronto Maple Leafs vyhrálo v prvním ze dvou zápasů s Montrealem 5-1. Hattrick zaznamenal Auston Matthews a po jedné brance vstřelil Patrick Marleau a William Nylander. Brankář Frederik Andersen odchytal poprvé v přípravě celý zápas a připsal si 22 zásahů z 23 střel.

„Je to pro náš tým dobrá výhra. Je ale těžké vyhrát a říkat, že všechno musí být lepší,“ řekl po zápase kouč Mike Babcock.

Podle kouče hráli Leafs velmi technicky, ale Montreal byl v zápase mnohem pracovitější.

„Pokud budeme hrát na dovednosti, stejně jako dnes večer, nebudeme mít velký úspěch,“ dodal.

Montreal byl v zápase střelecky aktivnější. Maple Leafs měli v zápase pouze 15 střel, ale úspěšnost byla ohromující. Vše začalo už v první minutě zápasu, když si Auston Matthews nabruslil do pásma a jeho střela přes obránce Shea Webera zapadla přesně k tyčce, 1-0 Leafs. Brankář Al Montoya nestačil vůbec reagovat.

V páté minutě vedli Leafs už 2-0. Vyhození Montrealu zachytil na modré čáře Nikita Zaitsev. Auston Matthews po krásné kličce hledal Nylandera, který se dostal ke střele. Kotouč ale neprošel přes několik hráčů na brankovišti. Matthews se ale dostal k dorážce u levé tyčky a backhandem poslal odražený kotouč ze vzduchu do branky, 2-0 Leafs.

„V některých zápasech tam je puk ke kterému máte možnost se dostat a puk nakonec skončí v brance,“ řekl Matthews.

Maple Leafs měli v první třetině také štěstí a třikrát zvonila za zády Frederika Andersena tyčka. Jednou po střele Tomáše Plekance v přesilové hře, jednou po střele Maxe Paciorettyho v další přesilové hře a čtyři minuty před koncem první třetiny nastřelil tyčku Paul Byron.

První dvacetiminutovku zpestřila také bitka Zacha Hymana a Brendana Gallaghera po souboji před střídačkami.

Už zkraje druhé třetiny vedli Leafs o tři branky po dorážce Patricka Marleaua, který u pravé tyčky přetlačil dva obránce Montrealu a odražený kotouč po střele Connora Carricka poslal do sítě, 3-0 Leafs.

„Bylo dobré, když jsme se tam dostali, začali naše kroužení a dostali puk do sítě,“ řekl Patrick Marleau po zápase.

Krátce po polovině zápasu se trefili také hosté. V přesilové hře se trefil přesnou střelou z kruhu Jeff Petry.

Ve čtvrté minutě třetí třetiny ale Auston Matthews zkompletoval svůj hattrick a vrátil Torontu pohodové vedení. William Nylander obral ve středním pásmu soupeře o puk, poslal ho Matthewsovi, který prokázal jak v létě ještě zapracoval na své rychlosti a střelou po ledě prostřelil brankáře Ala Montoyu.

Za necelé tři minuty uzavřel skóre zápasu nádhernou střelou zápěstím v přesilové hře William Nylander.

Maple Leafs nastoupili v sestavě blížící se velmi pravděpodobné sestavě pro úvodní zápas v nové sezoně. Tři kompletní útoky, Bozakův, Kadriho A Matthese můžeme považovat za jisté. Ve čtvrtém útoku nastoupil Matt Martin s Miro Aaltonenem a Connorem Brownem. Jestli se také Aaltonen protlačí do sestavy ještě nevíme.

V obraně nastoupila šestice Rielly-Hainsey, Gardiner-Zaitsev a Rosen-Carrick. A právě Calle Rosen si svou hrou v přípravných zápasech říká velmi nahlas o pravděpodobně poslední volné místo v sestavě.