Leafs otočili zápas s Montrealem

Toronto Maple Leafs otočilo přípravný zápas s Montrealem Canadiens v Quebecu. Po první třetině prohrávali Maple Leafs 0-2, ale třemi brankami ve druhé třetině otočili zápas na svou stranu. Všechny tři branky vstřelili obránci po střele z větší vzdálenosti. Výhru 4-2 jistil ve třetí třetině Andreas Johnsson.

Toronto přivezlo do Quebecu sestavu mladých hráčů, kteří se snaží už v letošní sezoně protlačit do sestavy Maple Leafs nebo budou patřit k oporám v příštích letech. Mladá sestava Toronta ale byla v zápase proti zkušené sestavě Montrealu v čele Carey Pricem agresivnějším týmem a lépe bruslili což po zápase potvrdil také kouč Mike Babcock.

„Myslím si, že jsme pracovali opravdu tvrdě. Myslím, že jsme dobře bruslili a byli důraznější,“ řekl.

Začátek zápasu ale přinesl branku domácímu týmu. Obránce Travis Dermott propadl v útočném pásmu a domácí se dostali do rychlého brejku. Útočník Miro Aaltonen neuhlídal ve středním pásmu Jonathana Drouina a ten z backhandu zavěsil pod víko, 0-1.

Leafs ale pokračovali v agresivní hře, dobrém bruslení a také střelecké aktivitě. Přesto ještě jednou do přestávky inkasovali. Dvě minuty před první přestávkou nechali hráči Toronta v přesilové hře před Curtisem McElhinneym úplně volného Andrew Shawa a ten překonal brankáře Toronta střelou nad lapačku, 0-2.

V poslední minutě první třetiny dostali Leafs příležitost k přesilové hře 5 na 3, kterou zkraje druhé třetiny využil střelou ze střední vzdálenosti Connor Carrick, 1-2.

„Věděli jsme, jaký systém musíme hrát, abychom proti nim dnes večer uspěli,“ řekl Connor Carrick po zápase.

V první polovině druhé třetiny nedovolili Maple Leafs domácím Canadiens ani jednu střelu na branku a hře naprosto dominovali se střeleckou převahou 10-0. V polovině zápasu byl poměr střel 22-7, ale Leafs stále o jednu branku prohrávali. Navíc měli Maple Leafs velké štěstí, že neinkasovali v přesilové hře po střele Maxe Paciorettyho, po které kotouč padal za záda McElhinneyho, ale brankář Toronta dokázal zastavit puk s rukou za zády. Za minutu střílel nebezpečně ještě v přesilovce Jonathan Drouin, ale McElhinney byl opět pozorný.

Až v 16. minutě druhé třetiny vyrovnal velmi šťastnou střelou Martin Marinčin. Puk se po jeho střele od modré čáry odrazil od hokejky Brendana Gallaghera vysoko do vzduchu a zapadl na bezmocného Careyho Price, 2-2.

Ve druhé třetině předváděli Maple Leafs perfektní napadání v útočném pásmu, kterým vytvářeli na Montreal tlak. Toho využil dvě a půl minuty před koncem druhé třetiny Andreas Borgman, který vystřelil ze stejného místa jako předtím Marinčin a kotouč zapadl přesně k levé tyčce, 3-2 Leafs.

Na začátku třetí třetiny dohrávali Maple Leafs přesilovou hru po sekání Paciorettyho z konce druhé třetiny a šest vteřin před jejím koncem mířil přesně z prostoru mezi kruhy Andreas Johnsson, 4-2 Maple Leafs.

V šesté minutě třetí třetiny předvedl perfektní zákrok Curtis McElhinney proti Peteru Hollandovi, který ještě v loňské sezoně odehrál 8 zápasů v dresu Toronta. Holland se dostal do rychlého brejku, ale McElhinney zastavil jeho kličku nataženým betonem. Do podobného brejku se dostal za minutu a půl Drouin, ale jeho střela mířila tentokrát vedle.

Ve třetí třetině byl Montreal střelecky aktivnější, ale Maple Leafs si už výhru vzít nenechali ani při závěrečné hře domácích bez brankáře, při které Alex Galchenyuk trefil břevno branky Toronta.

Prakticky celý zápas odchytal brankář Curtis McElhinney, kterýho ale musel krátce před polovinou zápasu vystřídat Garret Sparks kvůli potížím s nožem na levé brusli.

Toronto vyhrálo čtvrtý přípravný zápas v řadě. V pátek a v sobotu čekají Maple Leafs ještě dva zápasy s Detroitem.