Leafs vyhráli pátý přípravný zápas v řadě

Toronto Maple Leafs vyhráli první přípravný zápas s Detroitem Red Wings v krabici od pizzy (čti Little Caesars Arena) 4-2. O branky se postarali všichni tři členové svaté trojice (Marner, Matthews, Nylander). Výhru jistil střelou do prázdné branky Leo Komarov. Brankář Frederik Andersen pochytal 21 z 23 střel domácích.

Úvod zápasu vyšel Maple Leafs perfektně. Už ve čtvrté minutě dostali Leafs možnost ke hře přesilové hry, kterou už po sedmi vteřinách využil Mitch Marner. Jeho střelu z vrcholu kruhu tečoval jeden z domácích hráčů a Jimmy Howard v domácí brance neměl šanci, 1-0 Leafs.

Pro Marnera to byla první branka v přípravných zápasech.

„Bylo to dobré. Vrátit se zpět k týmu je vždy skvělé, je to vždy zábava,“ řekl po zápase Mitch Marner.

„Musíš jít a pracovat. Když pracuješ, tak budeme mít větší úspěch. Nečekejte na sezonu, dej se do práce,“ řekl před zápasem Marnerovi kouč Mike Babcock.

„Snažím se více zaměřit na střelbu, snažím se ostatní nezklamat. Je pěkné vstřelit branku hned na začátku, ale musím si být jistý, že na tom stále pracuji,“ dodal Marner.

Krátce po první brance Toronta vyzkoušel pozornost Frederika Andersena tvrdou střelou český útočník v dresu Red Wings Martin Frk. Ten vystřelil v první třetině celkem čtyři střely včetně tří v přesilové hře, ale Andersen všechny jeho pokusy zlikvidoval. Domácí tým byl v první třetině střelecky aktivnější v poměru 15-3 a střelecká převaha vedla nakonec také k vyrovnání.

Ve 14. minutě Leafs prohráli vhazování v útočném pásmu po tom, co byl Tyler Bozak vykázaný z vhazování a Mitch Marner na buly neuspěl. Následně Ron Hainsey neudržel modrou čáru a po zmatcích v obranném pásmu Maple Leafs prostřelil Andersena Gustav Nyquist, 1-1.

V polovině čtvrté minuty druhé třetiny Maple Leafs opět vedli. V útočném pásmu výborně napadal útok Austona Matthewse. Nepřesnou domácí rozehrávku zachytil na modré čáře Jake Gardiner a jeho nahození tečoval před Howardem William Nylander, 2-1 Leafs.

„Když všichni tři bruslíme a pracujeme tvrdě, tak jsem velmi dynamický útok,“ řekl po zápase Auston Matthews.

Ve druhé třetině byla střelecká převaha na straně Toronta. Leafs kontrolovali hru, ale Red Wings se podařilo vyrovnat. V poslední minutě druhé třetiny nahodili Red Wings kotouč do útočného pásma, Frederik Andersech se snažil o rychlé rozehrání, ale kotouč se dostal na hokejku Lukea Glendeninga, který nadvakrát dostal kotouč do branky, 2-2.

Maple Leafs se vrátili do vedení už po 37 vteřinách třetí třetiny. Komentátoři stanice Sportsnet zrovna popisovali, jak výborně Nylander s Matthewsem hrají, když Nylander donutil obránce Dannyho DeKeysera ke ztrátě kotouče. Nylander si poté volný kotouč dobruslil u mantinelu, ohlédl se kam najíždí Matthews a poslal kotouč před branku. Tam ho volný Matthews nadvakrát tečoval do branky a Leafs vedli 3-2.

Matthews s Nylanderem pokračují ve svých kouzlech a proměňují přihrávky jeden na druhého v branky. Ve čtyřech přípravných zápasech má Matthews na svém kontě pět branek a Nylander čtyři branky.

„Byl to náš dobrý útok, dominovali od začátku do konce. Byli jediným útokem, který byl od začátku dobrý. Mají opravdu pěkný útok. Hrají tvrdě, mohou hrát proti komukoliv a stále mají puk,“ chválil Matthewsův útok kouč Mike Babcock.

Ve třetí třetiny Leafs naprosto dominovali. Soupeře k ničemu nepustili a přestříleli Red Wings v poslední části 12-2.

V poslední minutě jistil výhru Maple Leafs střelou přes celé kluziště do prázdné branky Leo Komarov.

V obraně spolu nastoupili Calle Rosen a Andreas Borgman. V průběhu zápasu se jejich hra vylepšovala a kouč byl s jejich hrou spokojený. Dokonce tak spokojený, že rozhodnutí, kdo nastoupí v základní sestavě bude mít velmi těžké.

„Byli dobří. Po sedmi zápasech dohráli a já nevím, co dělat,“ řekl Babcock.

V první třetině inkasoval u mantinelu tvrdý hit Zach Hyman, kterého trefil mnohem větší Anthony Mantha. Po krátkém otřesení se ovšem zdál Hyman v pořádku a zápas dohrál. Zákrok to byl evidentně na dvě minuty protože Mantha přijel k Hymanovi ze zadní strany a útočník Toronta o svém soupeři nemohl vůbec vědět. Naštěstí se vše snad obešlo bez zranění a útočník Toronta bude v pořádku.

5 thoughts on “Leafs vyhráli pátý přípravný zápas v řadě

1. Krabice od pizzy =)))
    Jinak vidět Marnera střílet takhle z dálky a ještě z toho dát gol, to jsem docela čuměl. =)

2. Měl štěstí, ale vypadá to, že bude hrát přesilovky na modré jako čtvrtý útočník tak uvidíme. Třeba přidá další v základní části….ta krabice není můj nápad….četl jsem to na CBC 🙂

3. Viděl jsem 2 třetiny,bruslení sice naplno,ale důraz tomu teda dost chyběl.Kadri 1 hit za celý zápas,Komarov 3,prostě příprava.
    Bozak se tam taky nějak motal.Švédi vzadu dobrý.
    Kdo jste viděl celý zápas,nehrál ke konci Marleau s Austonem?,viděl jsem je sestřihu,tak nevím jestli to bylo nedosřídané,nebo nějak oživoval hru.