Nová sezona NHL je tady. Leafs hrají na ledě Winnipegu

Dnes večer: Toronto (0-0-0) proti Winnipeg (0-0-0)
Posledních 10 zápasů: Maple Leafs 0-0-0; Jets 0-0-0

Toronto Maple Leafs otevřou sezonu 2017-18 na ledě Winnipegu Jets. Není to poprvé, kdy Maple Leafs otevírají novou sezonu zápasem proti Jets. Stalo se tak již dvakrát a vždy na ledě Winnipegu. V sezoně 1981-82 vyhráli Maple Leafs 6. října 6-1. V sezoně 1990-91 potom 4. října prohráli 1-7.

V předchozích sto letech NHL mají Maple Leafs v prvním zápase nové sezony celkovou bilanci 38-43-15-3. hrálo se ovšem pouze 99 zápasů jelikož sezona 2004–05 byla kompletně zrušena kvůli výluce.

Dnes večer to bude opět souboj Austona Matthewse, který povede Maple Leafs jako nejlepší nováček loňské sezony a jednička draftu 2016 proti dvojce z téhož draftu Patriku Lainemu. Kde kdo je v loňské sezoně srovnával a vzájemné zápasy Maple Leafs s Winnipegem obracel v zápase Matthewse proti Lainemu, včetně nás 🙂

Oba hráči ovšem před dnešním zápasem nemluví o vzájemném souboji, ale o zápase Toronta s Winnipegem. Také kouč Mike Babcock řekl, že to jsou Maple Leafs, kteří hrají ve Winnipegu.

„Je to dobrý kluk a samozřejmě pořádný hráč. Rivalita je součástí toho, co média dělají,“ řekl Matthews po včerejším tréninku.

Toronto Maple Leafs nastoupí v očekávané sestavě s Ericem Fehrem na centru čtvrtého útoku a Andreasem Borgmanem ve třetí obranné dvojici.

Kouč Mike Babcock dnes ráno svým hráčům opět zdůraznil, jak důležitá je pracovní morálka navíc v prvním zápase nové sezony. Právě pracovní morálku kouč před novou sezonou zdůrazňuji velmi často.

„Každý je nyní úzkostlivý, hráči, trenéři, fanoušci. Doufáte, že jste připraveni na sezonu, ale to nevíte dokud nezačnete hrát. Těšíme se, že už to začne. Hrajeme proti velmi dobrému týmu a měla by to být zábava,“ řekl kouč dnes ráno.

V přípravných zápasech měli Maple Leafs velmi dobrou bilanci 5-2-1, ale to se nyní maže. Až dnes večer se hraje zápas, po kterém se už budou počítat body.

„Dnes večer to bude úplně jiná úroveň (než v přípravných zápasech), nadšení, rychlost a fyzická stránka hry a to vás prověří,“ řekl Mike Babcock.

V sestavě pro dnešní zápase bude jediný nováček oproti loňskému roku. Obránce Andreas Borgman.

„Cítím se velmi dobře, teď si chci prostě udržet místo a pokračovat v tvrdé práci,“ řekl Borgman před svým prvním zápasem v NHL. „Doufejme, že budu v této lize dlouho.“

Před touto sezonou posílil Maple Leafs velmi zkušený útočník Patrick Marleau, který po 19 sezonách v San Jose oblékne poprvé v NHL jiný dres. V Torontu bude pro zkušeného útočníka všechno nové, systém, kouč i spoluhráči. Začátek tak vůbec není jednoduchý. V přípravných zápasech hrál Marleau v útoku Nazema Kadriho, ale kouč Mike Babcock ale nebyl s hrou této formace příliš spokojený. Uvidíme tedy, jak dlouho vydrží Kadriho útok pohromadě.

Jets

Byl to právě domácí zápas Jets proti Maple Leafs, ve kterém Patrik Laine svým prvním hattrickem zařídil výhru Jets 5-4 v prodloužení. V únorovém zápase na ledě Toronta ale Maple Leafs vyhráli druhý vzájemný zápas v loňské sezoně stejným výsledkem.

„Můžete tady být rivalita, já nevím. Hrál jsem proti Torontu pouze dva zápasy. Jo byly to vzrušující zápasy a byly těsné,“ řekl před dnešním zápasem Laine.

Sestava Winnipegu se oproti minulé sezoně příliš nezměnila, ale Jets získali velkou posilu v brankovišti. Jako volný hráč podepsal s Jets dvouletou smlouvu brankář Steve Mason, který se postaví dnes večer do branky. Mason strávil posledních pět sezon ve Philadelphii Flyers a po předchozích pěti letech v Columbusu tak bude Winnipeg jeho třetím týmem v NHL. Náhradníka mu bude dělat Connor Hellebuyck.

Pro Jets to bude velká změna v brankovišti, protože po minulé neúspěšné sezoně opustil Winnipeg po deseti letech v organizaci český brankář Ondrej Pavelec, který bude nyní hájit barvy New Yorku Rangers.

Úplně první úvodní vhazování v nové sezoně je na programu v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

9 thoughts on “Nová sezona NHL je tady. Leafs hrají na ledě Winnipegu

1. Neskutečná série Patricka Marleaua v počtu odehraných zápasů v řadě. Od 7. dubna 2009 odehrál 624 zápasů v řadě, to je třetí nejdelší současná série v NHL

2. Tak první třetina nám vyšla parádně. Tři ubráněné přesilovky a pak tři branky v posledních pěti minutách.
    Fredy nás na začátku zápasu parádně podržel…ale to vyloučení Lea, to fakt nechápu. Jasně jeho helma nebyla loni asi úplně v pořádku, ale teď se mi to vůbec nezdálo, že měl to plexi špatně

3. Mi přišlo, že měl utržený řemínek? Ale psal jsem komentář na sport, tak jsem neslyšel o čem mluví komentátoři, ale taky jsem to moc nepochopil. Hlavně, že se to vyvinulo jak se to vyvinulo… ale ještě dvě třetiny.

4. neřekl bych, že šlo o řemínek, spíš ten visor….řemínek si normálně odepínal, když si sundaval helmu aby to ukázal rozhodčímu…aspoň se mi to tedy zdálo

5. Jets jsou pěkně demoralizovaní a naši kluci už šetří síly.. nicméně, pořád je před námi nějakých 24 minut hokeje. Hlavně to nepodcenit. I jeden gol je může pěkně nakopnout.

6. Fredy chytá famozně, Zaitsev šest zblokovaných střel

7. Jo, ale už hrajeme sedmé oslabení a to je 16 minut do konce. Tolik vyloučených prostě mít nemůžeme a že vedem 5:0 na tom nic nemění.

8. to souhlasím. Vyloučení jsme měli opravdu hodně a to se bude muset změnit.