Leafs hrají s Chicagem

Dnes večer: Chicago (2-0-0) proti Toronto (2-0-0)
Posledních 10 zápasů: Blackhawks 2-0-0; Maple Leafs 2-0-0

Toronto Maple Leafs nastoupí už dnes v noci na domácím ledě proti Chicagu Blackhawks. Bude to zápas dvou zatím neporažených týmů a zároveň dvou týmů s výborným útokem. Oba týmy nastříleli v obou svých zápasech po 15 brankách a jsou tak zdaleka nejlepšími v celé NHL.

Toronto promarnilo v sobotním zápase s Rangers vedení 5-1 na konci první třetiny a nechalo soupeře dotáhnout až na 5-5. O výhře rozhodly až tři branky ve třetí třetině.

Částečně se tak mohly vrátit vzpomínky na loňskou sezony, ve které Maple Leafs ztratili v 11 zápasech víc než jednobrankové vedení a zbytečně tak ztráceli body.

„Začali jsme velmi dobře a dařilo se nám. A pak jsme viděli to co minulý rok, kdy jsme prostě opustili naši cestu. Ale měli jsme dostatek rovnováhy a dostatek talentu se s tím prostě poprat a dosáhnout výhry. Je to pro náš tým velká výhra,“ říkal Mike Babcock v neděli o sobotním zápase.

Zatímco v útočné fázi nebudou mít Maple Leafs v letošní sezoně zřejmě problém tak v obranné fázi hry to zatím není úplně ideální. Druhá třetina zápasu s Rangers hráčům ukázala, že tu je hodně prostoru na to, růst směrem k tomu, jakým týmem se Maple Leafs snaží být.

„Myslím, že se budeme muset zaměřit na obranu a nepouštět puk do vlastní sítě,“ řekl obránce Jake Gardiner.

„Nyní se nám daří dostat puk do branky a to je dobrá věc. Potřebujeme ale vědět, jak vyhrát zápas, když se nám nedaří z jakéhokoliv důvodu proměňovat naše šance, protože takové období během roku jsou. Když hrajete těsně v obraně, tak máte šanci na výhru ať se děje co se děje,“ řekl James van Riemsdyk.

„Zažili jsem to minulý rok, ale tentokrát jsme se dali dohromady a vrátili se do hry ve třetí třetiny. Když vedete 5-1, tak byste měli mít zápas pod kontrolou, měli byste být schopní hrát tvrdě v obraně a měli bychom být schopní pomoci Freddiemu, protože on také předvedl několik velkých zákroků,“ řekl po zápase Zach Hyman.

V pondělí večer budou mít Maple Leafs příležitost k tomu, předvést jak těsnou obranu proti dalšímu ofenzivnímu týmu NHL umí hrát.

„Máme odehrané pouze dva zápasy, takže se toho ještě musíme o sobě hodně naučit,“ řekl po nedělním tréninku Auston Matthews.

Po sobotním zápase mívají Maple Leafs většinou volno, ale to včera vzhledem k pondělnímu zápasu samozřejmě neplatilo. Na tréninku ovšem chyběl obránce Connor Carrick. Kouč Mike Babcock ale nepředpokládá, že by to mělo být něco vážného.

V jedné dvojici tak společně trénovali oba švédští nováčci, Calle Rosen a Andreas Borgman.

V prvních dvou zápasech se na centru čtvrtého útoku vystřídal Eric Fehr a Dominic Moore. Dá se říct, že oba hráči zvládli svou roli velmi dobře. Fehr předvedl v zápase na ledě Winnipegu Jets, že je velmi platným hráčem v oslabení. Dominic Moore zase dokázal vyhrát všech devět vhazování. Kouč zatím neřekl, kdo z nich nastoupí v zápase s Chicagem.

Rosen-Carrick

Do branky se postaví zřejmě opět Frederik Andersen.

Blackhawks

Chicago začalo letošní sezonu výhrou 10-1 nad držiteli Stanley Cupu Pittsburghem Penguins. V sobotu pak porazili Columbus 5-1 a zdá se, že s Blackhawks se bude muset také v letošní sezoně počítat.

„Vím, že jsme vstřelil spoustu branek, ale naše obrana skvěle hraje s pukem, zapojuje se do útoku a rychle brání soupeřovi akce v naší třetině. Každá část naší hry vypadá nyní dobře,“ řekl po sobotní výhře brankář Corey Crawford.

Chicago prošlo v létě obměnou kádru. Tým opustil Artemi Panarin výměnou právě do Columbusu za Brandona Saada. K obránci Michalu Kempnému přišel další český spoluhráče, obránce Jan Rutta, který se v přípravném kempu chytil a patří do základní sestavy Chicaga. A kvůli zdravotním potížím bude zřejmě celou sezonu chybět slovenský útočník Marián Hossa. Obranu opustil navíc Trevor van Riemsdyk, kterého si vybralo Las Vegas a Johnny Oduya, který odešel do Ottawy.

Chybět v sestavě bude dnes večer centr Nick Schmaltz, který se zranil v první třetině sobotního zápasu a utkání nedohrál.

Úvodní vhazování v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

4 thoughts on “Leafs hrají s Chicagem

1. V ankete sme sa zatiaľ celkom jednohlasne zhodli na Borgmanovi 🙂 Rosén bol včera pri pár góloch, ofenzívne však hral super. Avšak myslím, že zo vzájomného duelu zatiaľ lepšie vychádza Andreas. Súboj je to zdravý a pre tím veľmi dobrý, snáď sa budú len a len zlepšovať, nech to má Babs pri vyberaní ťažké.

2. Výsledky dobrý a hra asi taky (neviděl jsem zatím). Doufám, že po letech mizérie budeme zase tam, kde máme být. Nahoře. Jen z toho mám dva chmurné poznatky. 1) najednou bude spoustu „fanoušků“ Maple Leafs. 2) S tím, jak hrají Švédové se Polák asi už do týmu nedostane.

3. Pavle s těmi fanoušky ti rozumím. Ne, že bych si nepřál, aby měli Leafs spoustu fanoušků v Čr a na Slovensku.

Ale chtěl bych, aby to byli ti praví fanoušci, kteří fandili Leafs i když se nám nedařilo. A ne jenom ti, co se jim líbí Matthews a že hrajeme teď dobře.

Ale bohužel, tak to bývá. Bude jenom dobře, když budou Leafs vidět, když budeme na špičce a nakonec i když přijde hodně fans…a budu rád, když někdo bude číst ty moje články tady 🙂