První prohra v sezoně. Leafs nestačili na Devils

Toronto Maple Leafs prohráli ve středu večer 3-6 s New Jersey Devils a zaznamenali tak první prohru v sezoně. Po vyrovnané první třetině inkasovali Leafs ve druhé třetině dvě branky. Z toho jednou při vlastní přesilovce pěti proti třem. Další branka zkraje třetí třetiny znamenala už tříbrankovou ztrátu 2-5. Šest a půl minuty před koncem třetí třetiny sice Auston Matthews snížil na 3-5, ale druhá branka českého útočníka Pavla Zachy znamenala konec nadějí na vyrovnání.

K lepšímu výsledku nepomohlo Torontu ani 50 střel na branku Coryho Schneidera. Frederik Andersen inkasoval šest branek z 31 střel.

Maple Leafs se přitom začátek zápasu vydařil a James van Riemsdyk v polovině deváté minuty vstřelil v přesilové hře první branku v zápase.

Jenže Devils už za půl minuty vyrovnali na 1-1 střelou od modré čáry, při které měl Frederik Andersen zakrytý výhled. Trvalo něco málo přes minutu a půl a Devils v zápase poprvé vedli. Trefil se podruhé Miles Wood. Ten tentokrát využil chyby Calleho Rosena, který si na vlastní modré čáře rukou srazil kotouč ze vzduchu na led, ale nezpracoval ho a útočník Devils mohl jet sám na branku Leafs.

Šest a půl minuty před první přestávkou Maple Leafs srovnali na 2-2 brankou Dominica Moorea, který tečoval střelu Nikity Zaitseva. Pro Moora to byla už druhá branka ve druhém zápase v této sezoně.

Jenže ve druhé třetině přišla pro Maple Leafs naprostá pohroma. Přes střeleckou převahu 17-12 Maple Leafs inkasovali dvě branky včetně branky ve dvojnásobném oslabení.

Nejprve Pavel Zacha svou první brankou v přesilové hře v polovině zápasu poslal New Jersey do vedení 3-2.

Pět minut a 16 vteřin před koncem druhé třetiny dostali Maple Leafs příležitost k přesilové hře 5 na 3 po celé dvě minuty. Dva menší tresty dostal obránce John Moore a Pavel Zacha. Jenže hned zkraje přesilové hry sice Jake Gardiner zastavil na modré čáře vyhození soupeře z pásma, ale puk mu odskočil od těla a dva hráči Devils se dostali do protiútoku, který s notnou dávkou štěstí zakončil Brian Gibbons střelou mezi Andersenovi chrániče, 2-4.

Ve třetí třetině Maple Leafs přidali na střelecké aktivitě a přestříleli soupeře 20-9. Velkou příležitost měl Nazem Kadri, ale jeho střela skončila na tyčce.

Jenže po třech a půl minutách třetí třetiny vystřelil Blake Coleman a puk zapadl přesně k tyčce 2-5.

Necelých osm minut před koncem třetí třetiny měli Leafs k dispozici další přesilovou hru 5 na 3, kterou po necelé minutě využil Auston Matthews, 3-5.

To ale bylo na výborně chytajícího Coryho Schneidera málo. A když dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny tečoval Pavel Zacha střelu Johna Moorea tak bylo rozhodnuto.

Opět se potvrdilo, že Maple Leafs mají v letošní sezoně zatím velké mezery v obranné fázi. Celkem 16 obdržených branek v prvních čtyřech zápasech je nejvíc od sezony 2009-10, ve které Toronto inkasovalo v prvních 4 zápasech 17 branek.

„Bylo to po první třetině 2-2, ale to nám lichotilo. Vůbec jsme se nedokázali dostat do zápasu. Trochu jsme před zápasem probírali, jaký by mohl být. Bylo to přesně tak, jak jsem očekával. Ale očekával jsem také, že budeme bojovat a to se nestalo. Hokej je fér a dostanete to, co si zasloužíte. A to bylo přesně to, co jsme si dnes večer zasloužili,“ řekl po zápase kouč Mike Babcock.