Leafs vyhráli v Montrealu. Konečně

Toronto Maple Leafs si mohou konečně vychutnat pocit vítězství na ledě Montrealu. Po 14 zápasové sérii proher s odvěkým rivalem vyhráli Maple Leafs v sobotním zápase na ledě Canadiens 4-3 v prodloužení. Po 48 vteřinách prodloužení rozhodl o výhře Toronta svou druhou brankou v zápase Auston Matthews.

Oba týmy se v průběhu zápasu střídali ve vedení. Skóre otevřel už na začátku třetí minuty zápasu domácí Jeff Petry.

Maple Leafs se ale podařilo na přelomu osmé a deváté minuty skóre dvěma brankami rychle za sebou otočit. Po vyhraném vhazování v útočném pásmu se trefil pohotovou střelou James van Riemsdyk a parádní samostatnou akcí středem kluziště se prosadil poprvé v zápase Auston Matthews, 2-1 Leafs.

Ještě do konce první třetiny vyrovnal v přesilové hře Alex Galchenyuk. Pro Montreal to byla vůbec první využitá přesilová hra v sezoně.

Zkraje druhé třetiny se hrál celkem poklidný zápas. Ale dramatické okamžiky nastaly krátce po polovině zápasu.

Nejprve sice Maple Leafs dostali kotouč do branky Montrealu, ale branka nebyla uznána z důvodu vysoké hole Austona Matthewse, který tečoval kotouč ze vzduchu nad úrovní horní tyčky.

Trvalo jen pár vteřin a Maple Leafs se nepodařilo nevyhodit kotouč z obranného pásma. Toho využil úplně volný Jonathan Drouin, který pohodlně tečoval od modré čáry, 2-3.

Už za minutu ale bylo opět srovnáno. Důraz u brankoviště uplatnil Patrick Marleau a dostal těsně za brankovou čáru volný kotouč, který propadl Carey Priceovi k tyčce, 3-3. Branku musel ale potvrdit videorozhodčí protože sudí na ledě rozpažil.

Do koncem základní hrací doby už ale branka nepadla i přes velké šance na obou stranách. Rozhodnout tak padlo v prodloužení, které podruhé v sezoně rozhodl Auston Matthews.

„V Montrealu je vždy nepřátelské prostředí, když sem přijedeme a je to samozřejmě skvělá atmosféra. Takže odjíždět se dvěma body je to, co jsme se přišli udělat. Bereme to a jdeme dál,“ řekl po zápase Matthews.

Lídr Maple Leafs má v letošní sezoně na svém kontě už osm bodů za pět branek a tři asistence. Maple Leafs pak s osmi body a s bilancí 4-1 patří mezi špičku ligy.

V brance si připsal Frederik Andersen 31 zásahů a i přes obdržené branky patřil opět mezi opory svého týmu.

„Kdykoliv sem přijedete tak hrajete proti Priceovi. On je nejlepší v této lize. Je skvělé se na něj podívat a pak ho musíte porazit jeden na jednoho. Musíte být lepší než on, když chcete vyhrát, takže si myslím, že Andersen odvedl dnes večer dobrou práci,“ řekl po zápase kouč Mike Babcock.