Změny v sestavě se vyplatily a Leafs vyhráli ve Washingtonu

Toronto Maple Leafs poprvé v letošní sezoně ukázali, že dokážou vyhrát zápas s nízkým skóre a uspěli na ledě Washingtonu 2-0.

Dvě třetiny zápasu s Capitals se hrálo bez branek a Leafs umožnili svému soupeři hrát o jednu přesilovou hru víc než hrálo Toronto. Jenže zkraje třetí třetiny se Connor Brown odvděčil za důvěru a první brankou v zápase otevřel skóre. A branka to nakonec byla také vítězná, jak se ukázalo později. Capitals totiž nenašli způsob, jak překonat Frederika Andersena, který pochytal všech 30 střel soupeře a připsal si první čisté konto v letošní sezoně. Výhru Toronta jistil v poslední minutě střelou do prázdné branky Nazem Kadri.

„Před zápasem samozřejmě na čisté konto nemyslíte. Zápas, ve kterém nepustíte puk do branky je ale pro mě a pro náš tým zábavný,“ řekl po zápase Frederik Andersen.

„Andersen byl skvělý, ale stejně tak Holtby. Myslím si, že jsme jim dovolili, víc než by se nám líbilo. Ale dařilo se nám procházet střední pásmo a držet se na puku. A bylo dobré najít jeden puk v brance,“ řekl po zápase střelec Connor Brown.

V prvním vzájemném zápase Maple Leafs a Capitals od jarních bojů v playoff začali hráči Toronta velmi aktivně a připravili si několik velmi dobrých příležitostí. Už v první minutě najížděl na branku Bradena Holtbyho William Nylander, ale jeho střela mířila vedle. Do další šance se tlačil Nazem Kadri nebo James van Riemsdyk.

Ve třetí minutě se poprvé v zápase předvedl také Frederik Andersen, který levým chráničem vyrazil střelu Jakuba Vrány.

Minut před první přestávkou nechali hráči Toronta úplně volného Alexandera Ovechkina, který v přesilové hře Caps netrefil branku.

Ve druhé třetině pokračovaly oba týmy ve vytváření šancí, ale produktivní útoky na obou stranách se nedokázaly prosadit.

V první minutě třetí třetiny trefil nejprve Jake Gardiner břevno domácí branky. Ve druhé minutě se snažil JVR tečovat v přesilové hře, ale ani to k brance nevedlo.

Na konci šesté minuty se už Maple Leafs radovali. Morgan Rielly udržel na modré čáře kotouč v útočném pásmu a po nahození kotouče na branku dorážel kotouč do branky Connor Brown, 0-1 Leafs.

V posledních minutách třetí třetiny nechali Maple Leafs svého soupeře několikrát nebezpečně střílet a Frederik Andersen musel předvést několik zákroků, aby udržel pro své spoluhráče jednobrankové vedení. Do obrovské šance se dostal pět a půl minuty před koncem třetí třetiny český útočník Jakub Vrána, který v obranném pásmu Toronta obral o kotouč Nylandera, ale Andersen jeho šanci nadvakrát zlikvidoval.

V poslední minutě se Capitals snažili o vyrovnání hrou bez brankáře, při které Nazem Kadri udělal kličku Ovechkinovi na modré čáře a střelou do prázdné branky jistil výhru Toronta 2-0.

3 thoughts on “Změny v sestavě se vyplatily a Leafs vyhráli ve Washingtonu

1. jen bych doplnil, že Andersen je prvním brankáře historie Maple Leafs, kterému se podařilo udržet čisté konto ve Washingtonu. jen tak dál …