Tři branky na výhru v Ottawě nestačily

Toronto Maple Leafs prohráli v sobotu večer na ledě Ottawy Senators svůj druhý zápas v letošní sezoně. Prohře nezabránila ani přestřelka ve třetí třetině, ve které Toronto vstřelilo tři branky.

Maple Leafs prohrávali po dvou třetinách 0-3 a domácí tým byl jasně lepší. Hráčům Toronta se nedařila jejich hra, střelba a opět až příliš často ztráceli kotouče. Senators kontrolovali hru, hráli více fyzicky a byli střelecky aktivnější.

Hned dvakrát likvidoval v první třetině Frederik Andersen nájezd Mikea Hoffmana. Senators se snažili tlačit do brankoviště a důraz se domácímu týmu vyplatil osm minut před koncem první třetiny. V další mele kolem brankoviště neudržel Andersen kotouč a Nate Thompson ho doslova dotlačil do branky.

Ve druhé třetině se Maple Leafs svému soupeři střelecky již vyrovnali a také hra byla více vyrovnanější. To ale nezabránilo Ottawě vstřelit dvě branky a odcházet do kabin s tříbrankovým vedením. V polovině 15. minuty se trefil Ryan Dzingel, který jemně ve vzduchu tečoval střelu Erika Karlssona, 0-2. A dvanáct vteřin před druhou přestávkou zvýšil na 3-0 Derick Brassard, který prostřelil Andersena z pravé strany.

Maple Leafs se ale nevzdali a ve třetí třetině zápas zdramatizovali. Už po třech minutách hry se dostal ke střele z těsné blízkosti brankoviště Auston Matthews, ale Craig Anderson byl ještě pozorný. V šesté minutě se Leafs už radovali. Střelu Rona Hainseyho tečoval James van Riemsdyk a kotouč propadl Andersonovi do branky, 1-3.

Po první vstřelené brance se vrátila na hokejky hráčů Toronta sebedůvěra a Leafs se hnali za další vstřelenou brankou.

Ta na sebe nedala dlouho čekat. Dvě a půl minuty po brance van Riemsdyka vyvezl kotouč z obranného pásma Auston Matthews. Ve středním pásmu si ho vyměnil s Nylanderem a střelou zápěstím poslal puk do branky, 2-3.

Domácí kouč Guy Boucher vycítil, že Maple Leafs jsou na koni a vzal si oddechový čas.

To zjevně zabralo. Hned po vhazování totiž chyboval Nikita Zaitsev, který nezvládl rozehrávku z modré čáry. Kotouč zachytil Mark Stone a nadvakrát překonal Andersena, 2-4.

Nadšení Maple Leafs bylo pryč, ale stále zbývalo dostatek času na další branky. To se potvrdilo osm minut před koncem třetí třetiny když byl vyloučený domácí útočník Alexandre Burrows a přesilovou hru využil po necelé minutě William Nylander, 3-4.

Ztráta Maple Leafs byla opět jednobranková, ale vyrovnat se Torontu nepodařilo. Postaral se o to druhou brankou v zápase Derick Brassard, který tři a půl minuty před třetí sirénou poslal kotouč nechytatelně nad pravé Andersenovo rameno.

Jenom osm vteřin před tím měl přitom obrovskou příležitost Mitch Marner, který vystihl rozehrávku domácích hráčů, ale jeho střela z prostoru mezi kruhy nebyla přesná.

Necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny odvolal kouč Mike Babcock Frederika Andersena a Maple Leafs hráli v šesti. Střelou do prázdné branky ale jistil výhru Ottawy druhou brankou v zápase Mark Stone.

Prohra v Ottawě ukončila třízápasovou sérii Toronta a poprvé v letošní sezoně Maple Leafs prohráli na ledě soupeře.

„Ten tým byl v loňské sezoně skoro ve Finále Stanley Cupu. Bojovali opravdu tvrdě. Všechno o čem slyšeli bylo o tom, jak jsou Maple Leafs dobří. Oni nám ale ukázali, že jsou stále velkým týmem a my nejsme vůbec připraveni,“ hodnotil zápas kouč Toronta Mike Babcock.