Další vysoká prohra Maple Leafs

Toronto Maple Leafs prohráli čtvrteční velmi útočný zápas s Carolinou Hurricanes 3-6. Svou osmou branku v letošní sezoně vstřelil Auston Matthews, který byl nakonec vyhlášený třetí hvězdou zápasu. Právě jeho byl jediným, který dělal soupeři potíže. Další branku přidal Dominic Moore a Zach Hyman. Frederik Andersen pochytal 32 ze 38 střel. S inkasovanými brankami ale nemohl téměř nic dělat.

Hurricanes do zápasu opravdu vlétli a dvěma brankami v rozmezí 33 vteřin vedli rychle 2-0. V první třetině Maple Leafs často v obranném pásmu nestíhali rychlou hru soupeře a ztráty kotouče vedly k inkasovaným brankám. Při první brance se sjeli k mantinelu hned čtyři hráči Maple Leafs a také pátý Roman Polák se soustředil na souboj u hrazení. Z něho se nakonec Hurricanes dostali přihrávkami ke střele Joshe Joorise proti které se Andersen nestihl přesunout, 0-1.

Hned po vhazování se Hurricanes hnali opět do útočného pásma a pozornost Andersena zkoušeli postupně Elias Lindholm, Noah Hanifin a Jordan Staal. Branka z toho sice ještě nebyla, ale dlouho na sebe čekat nenechala. Po následném vhazování na levé straně obranného pásma nebyli hráči Toronta schopní získat puk pod kontrolu a Teuvo Teravainen střelou z čárek opět prostřelil Andersena, 0-2.

Hra v obranném pásmu Maple Leafs byla totálně v rozkladu.

„Když budeme mít takové začátky tak nevyhrajeme příliš mnoho zápasů. Myslím si, že pro tento tým to je prostě otázkou důslednosti. Oni prostě přišli a doslova létali, napadali a my nebyli v obraně vůbec dobří,“ řekl po zápase Auston Matthews.

Toronto před včerejším zápasem nastřílelo jenom v prvních třetinách téměř tolik branek (17) jako Carolina ve všech předešlých zápasech dohromady (18) jenže to včera nehrálo vůbec žádnou roli. V polovině první třetiny sice snížil Auston Matthews svou osmou brankou v letošní sezoně na 1-2 ale necelé čtyři minuty před první přestávkou vrátil Carolině dvoubrankové vedení Elias Lindholm.

Branka Austona Matthewse přišla po výborném napadání v útočném pásmu. Leafs donutili soupeře ke ztrátě kotouče a Patrick Marleau našel volného Matthewse, který se štěstím prostřelil Scotta Darlinga v brance Caroliny, 1-2.

Oba týmy se tlačili do útoku zatímco téměř zanevřeli na obranu. O všem vypovídá poměr střel v první třetině 16-15 pro Carolinu. Velkou šanci na vyrovnání měl například Connor Brown, ale Darling v souboji kdo z koho obstál.

Necelé čtyři minuty před první přestávkou předvedl neskutečný zákrok Frederik Andersen, který v leže v brankovišti zastavil lapačkou tvrdou střelu Noaha Hanifina z kruhu na vhazování.

Kdyby Andersen tímto zákrokem donutil své spoluhráče k otočení nepříznivého skóre, tak bychom hovořili o klíčovém momentu v zápase. Jenže se stal úplný opak a Maple Leafs po následném vhazování inkasovali potřetí. Střelu Sebastiana Aha od modré čáry tečoval Elias Lindholm, 1-3.

Dvě branky zkraje druhé třetiny daly Torontu ještě naději na úspěšný výsledek. V šesté minutě Dominic Moore dorazil backhandem předchozí střelu Matta Martina, 2-3. A za necelou minutu a půl další backhandovou dorážkou vyrovnal na 3-3 Zach Hyman.

V polovině zápasu měli Hurricanes další velké šance, ale Frederik Andersen nejprve vyrazil střelu Dereka Ryana a následná střela Jeffa Skinnera z nulového úhlu prošla pouze napříč brankovištěm mimo.

Maple Leafs ale předváděli další ztráty kotoučů a chyby v obraně, které Hurricanes dokázali trestat. Šest a půl minuty před koncem druhé třetiny obral Teuvo Teravainen o kotouč Andrease Borgmana a Victor Rask poslal Carolinu opět do vedení, 3-4.

Jednobrankové vedení si Hurricanes přenesli také do třetí třetiny. V polovině třetí třetiny si Carolina dvěma brankami v rozmezí dvou minut svou výhru pojistila. Nejprve se zakončil brejk dvou na jednoho přesnou střelou Brock McGinn a po něm Josh Jooris svou druhou brankou v zápase uzavřel skóre na konečných 6-3.

Proto Toronto to byla třetí prohra v letošní sezoně a potřetí Maple Leafs prohráli se skóre 6-3.

„Nic. Od začátku až do konce nekonkurenceschopní. Frustrace je ztráta času. Zklamání pro mě je…nebyli jsme dobří. Oni si zasloužili vyhrát, my jsme si vyhrát nezasloužili. My jsme nepracovali. Oni pracovali. Oni byli organizovaní, my byli neorganizovaní. Oni byli připravení a my byli nepřipravení,“ zhodnotil zápas kouč Mike Babcock.