Andersen dovedl Leafs ke druhé výhře v řadě

Toronto Maple Leafs vyhráli ve středu večer nad Minnesotou Wild 4-2 a připsali si tak druhou výhru v řadě. Největší měrou se o to postaral brankář Frederik Andersen, který pochytal 35 ze 37 střel soupeře. Třetí branku v posledních dvou zápasech vstřelil Nazem Kadri. Trefil se také Patrick Marleau, Connor Carrick a výhru jistil střelou do prázdné branky Connor Brown. Maple Leafs nastoupili bez útočníka Austona Matthewse, který má zdravotní potíže v horní části těla.

Hlavní hvězdou večer byl brankář Frederik Andersen, který předvedl několik výborných zákroků a byl jasně nejlepším hráčem Toronta. Před zápasem jednička Maple Leafs pozměnila svou předzápasovou rutinu. Místo obvyklého tréninku v plné výstroji s trenérem brankařů Stevem Brierem se Andersen sklouzl asi tři minuty na ledě v lehkém oblečení.

„Myslím si, že musím každý den vyzkoušet své brusle. Je to spíše udržování a ujištění se, že tělo je odpočaté. Občas musíte naslouchat našim sportovním poradcům. Když získáte dobrý pocit, tak se chcete pokusit si tento typ myšlení okopírovat. Jakmile získáte tento postoj tak se budete cítit lépe v zápase a lépe před zápasem,“ řekl Andersen.

V první třetině se do prvního náznaku šance dostali hráči Minnesoty, ale Jake Gardiner se štěstím přečíslení dvou na jednoho ubránil. Za minutu na to střílel z backhandu James van Riemsdyk, ale Devan Dubnyk v brance Minnesoty jeho střelu ukryl v náručí.

Na konci 13. minuty se už mohli fanoušci Toronta radovat. Morgan Rielly vystřelil z modré čáry, puk se odrazil od zadního mantinelu a Devan Dubnyk si ho srazil bruslí do branky. Ještě před tím ho jemně ve vzduchu tečoval Nazem Kadri a branka tak byla připsána jemu, 1-0 Leafs.

Leafs mohli přidat také druhou branku, ale střela Patricka Marleaua skončila na betonech Dubnyka.

Hosté ještě do přestávky srovnali. Necelé dvě minuty před přestávkou ztratil kotouč u zadního mantinelu Zach Hyman. Ke střele se dostal Eric Staal. Andersen jeho střelu jenom vyrazil a Jason Zucker pohotovou dorážkou poslal kotouč do sítě, 1-1.

Andersen zářil především ve druhé třetině, kdy se Maple Leafs nechali třikrát v řadě vyloučit včetně dvou faulů obránce Andrease Borgmana. Po jeho zákroku zkraje druhé třetiny proti Mattu Cullenovi a střele Jareda Spurgeona o pár vteřin později zakončil rychlý protiútok Patrick Marleau, který si dostal zpětnou přihrávkou od Zacha Hymana a střela zápěstím prošla Dubnykovi mezi betony do sítě, 2-1 Maple Leafs .

Andersen si poté připsal několik dalších zákroků. V přesilové hře v osmé minutě střílel z prostoru mezi kruhy Nino Niederreiter. Za necelé dvě minuty zachytil rozehrávku Maple Leafs Tyler Ennis, který si najel také mezi kruhy, ale Andersen byl opět pozorný. Celkem si Wild připsali ve druhé třetině 14 střel, ale Andersen zůstal neprůstřelný. Od začátku druhé třetiny do konce zápasu Minnesota přestříla Toronto 28-13.

Ve čtvrté minutě třetí třetiny přidal pojistku na vedení Maple Leafs Connor Carrick, který nahodil kotouč od mantinelu na branku a puk prošel až do sítě. Výbornou práci odvedl před brankářem Dubnykem Matt Martin, který mu zaclonil výhled a také Dominic Moore, který se přetlačoval s obráncem Gustavem Olofssonem a právě on si puk srazil do branky, 3-1 Maple Leafs.

Na začátku deváté minuty měl další velkou příležitost Nino Niederreiter, ale Andersen byl prostě famózní. Hosté snížili na jednobrankový rozdíl až v přesilové hře necelých pět minut před koncem třetí třetiny. Frederik Andersen tentokrát neudržel tvrdou střelu Erica Staala a Jason Zucker dorazil kotouč podruhé v zápase do branky, 2-3.

Minnesota se snažila o vyrovnání hrou bez brankáře a měla několik šancí, které ale Andersen pochytal a 31 vteřin před koncem třetí třetiny pojistil výhru Maple Leafs střelou do prázdné branky Connor Brown.

„Celkově to pro nás byl dobrý zápas, dobrý také pro našeho brankáře. Sebedůvěra je důležitá věc a je těžké ji získat v NHL. Byl to pro něj dobrý zápas,“ zhodnotil výkon kouč Mike Babcock.

3 thoughts on “Andersen dovedl Leafs ke druhé výhře v řadě

1. Díky moc za další článek.

Nevíte někdo, proč Nylander nehrál centra? To z něj chtějí mít už jen křídlo? Při představě plnohodnotných centrů Matthews, Nylander, Kadri … jako dobrý, fakt dobrý. Jinak Marleau za mě zatím dobrý.

2. Taky nechapu na co ceka. Meli by jsme nejlepsi tri centry v soutezi. A Marnera do prvni k Austonovi.

3. Já bych dal Nylandera na centra jenom teď když nehraje teď Matthews. Jinak bych ho asi nechal u Matthewse, protože jim to spolu klape.

Na buly se s Matthewsem střídají. Dohromady jich mají přes 290 a Nylander má druhou nejlepší úspěšnost v týmu přes 53%. Auston jenom 50% takže Nylander toho centra klidně hrát může, to je fakt.

Marleau je neskutečný univerzál. Myslím si, že teď poslední dva zápasy odehrál dobře. A Bozak s Marnerem se herně docela zvedli