Leafs otočili zápas s Bostonem

Toronto Maple Leafs v pátečním zápase s Bostonem Bruins dvakrát vyrovnali náskok soupeře a poté otočili zápas na svou stranu brankou v prodloužení. Svou druhou brankou v zápase minutu před koncem třetí třetiny nejprve James van Riemsdyk poslal zápas do prodloužení a po minutě a sedmi vteřinách nastavení rozhodl Patrick Marleau. Brankář Frederik Andersen předvedl další jistý výkon a pomohl týmu 33 zákroky z 35 střel. Dvě asistence si připsal Mitch Marner, který stál na začátku obou rozhodujících okamžiků.

Dlouho se v prvním vzájemném zápase čekalo na první branku. V opatrné první třetině měli Maple Leafs mírně navrch. Do první velké šance se dostal v šesté minutě Nazem Kadri po perfektní přihrávce Leo Komarova a v polovině první třetiny Maple Leafs nevyužili první přesilovou hru v zápase.

Ve druhé třetině se hrálo mnohem více útočněji. Na začátku osmé minuty najížděl na Andersena český útočník David Pastrňák, ale brankář Toronta si s jeho šancí poradil. V deváté minutě se na druhé straně před Antona Khudobina v brance Bostonu dostal James van Riemsdyk, ale ani jeho střela nebyla přesná. JVR byl nakonec se sedmi střelami nejčastějším střelcem Toronta.

Maple Leafs měli ve druhé třetině dvakrát početní výhodu, ale ani jednu přesilovou hru navzdory několika šancím nevyužili. Naopak, v oslabení se dostal do brejku Brad Marchand a Morgan Rielly měl co dělat, aby mu šanci překazil. Následnou střelu Patrice Bergerona Frederik Andersen vyrazil.

Konec druhé třetiny nabídl několik velkých šancí na obou stranách a také branky. Na konci přesilové hry Toronta se dostali Bruins do rychlého protiútoku, který zakončil před Andersenem úplně osamocený útočník Tim Schaller, ale brankář Toronta dokázal jeho dorážku vyrazit. Za pár vteřin vystihl rozehrávku soupeře Dominic Moore, ale před Khudobinem neměl dostatek prostoru k zakončení.

Čtyři a půl minuty před koncem druhé třetiny pracovali Bruins v obranném pásmu Toronta a Brad Marchand našel přihrávkou od mantinelu Patrice Bergerona, který střelou z vrcholu kruhu poslal kotouč přesně do horního růžku, 0-1.

Krátce na to byl vyloučený za zdržování hry Jake Gardiner, ale oslabení Maple Leafs zvládli na jedničku.

V poslední minutě druhé třetiny fauloval Riley Nash a Leafs měli k dispozici čtvrtou přesilovou hru v zápase. Útok Maple Leafs kombinoval na pravé straně a po střele Morgana Riellyho z modré čáry dorážel na brankovišti Kadri s van Riemsdykem. Branka nakonec byla připsána van Riemsdykovi a Maple Leafs vyrovnali na 1-1.

Jestliže měli ve druhé třetině problém s častými fauly hráči Bostonu tak ve třetí třetině se to přesně otočilo. Třikrát seděli na trestné lavici hráči Toronta a jednou Zdeno Chára na straně Bostonu. Bruins tak byli střelecky aktivnějším týmem a Maple Leafs se museli častěji bránit než v předchozím průběhu zápasu.

V přesilových hrách si Boston vytvářel šance. V polovině třetí třetiny, krátce po přesilové hře po faulu van Riemsdyka, tečoval dorážel nepříjemně na brankovišti Matt Beleskey.

V polovině třetí třetiny si šel podruhé v zápase sednout na trestnou lavici kapitán Bostonu Zdeno Chára, ale Maple Leafs další přesilovou hru v zápase nevyužili.

Naopak jenom pár vteřin po návratu Cháry putoval na trestnou lavici za hákování Josh Leivo a Boston tentokrát přesilovku využili. Vteřinu před návratem Leiva zpět na led dorazil odražený kotouč za Andersenova záda David Pastrňák. Do koncem třetí třetiny zbývalo přesně pět a půl minuty a Boston podruhé v zápase vedl.

Za minutu se navíc Maple Leafs museli bránit v dalším oslabení, ale to tentokrát zvládli dobře.

Dvě minuty před koncem třetí třetiny překvapil kouč Mike Babcock rychlým odvoláním Frederika Andersena během hry z branky a Maple Leafs hráli v šesti bez brankáře. Minutu drželi hráči Toronta soupeře v obranné třetině a nedovolili jim vystřídat nebo přerušit hru. Tlak Maple Leafs nakonec přinesl ovoce a po kombinaci beků na modré čáře našel Mitch Marner střílenou přihrávkou špičku hole Jamese van Riemsdyka zaparkovaného na brankovišti. Minutu před třetí sirénou tak JVR podruhé v zápase vyrovnal.

A na řadu přišlo prodloužení.

Na konci první minuty fanouškům Toronta zatrnulo, když Patrick Marleau zpětnou přihrávkou málem poslal do šance Pastrňáka, ale Mitch Marner situaci vyřešil a Maple Leafs se dostali do rychlého protiútoku. Těsně za modrou čárou Marner přibrzdil, aby si mohl vybrat komu nahraje. Jeho přihrávka nakonec mířila na pravou stranu, kde stál Jake Gardiner. Ten poslal okamžitě kotouč před brankoviště a Patrick Marleau špičkou hokejky tečoval kotouč do branky, 3-2 Maple Leafs.

Trenéři Bostonu se ještě rozhodli pro kontrolu videa kvůli možnému postavení mimo hru, ale zpomalené záběry ukázali, že Marleau udržel svou nohu na ledě ještě před tím než Marner přejel do útočného pásma a branka tak byla platná.

Pro Marleaua to byla už 101. vítězná branka v kariéře a třetí v letošní sezoně.

„Jo jsou to důležité body a obě opravdu skvělé akce. On se do toho začíná zase dostávat v několika posledních zápasech a hraje opravdu dobře,“ řekl po zápase střelec vítězné branky o Mitchi Marnerovi.

„Myslím si, že to byl dobrý zápas. Opravdu si myslím, že Boston odvedl opravdu dobrou práci a nemyslím si, že by byl na ledě nějaký prostor. Nebyla tam příliš akcí. Asi to bylo možná nudné pro diváky, ale pro mě to byl dobrý zápas. Mám rád tenhle styl. Byl to pro náš tým dobrý večer, jasně vypadalo to, že nic nezískáme a pak najednou získáme dva body, tak to je pozitivní,“ hodnotil zápas kouč Mike Babcock.

V sobotu večer nastoupí oba týmy v odvetě na ledě Bostonu.

4 thoughts on “Leafs otočili zápas s Bostonem

1. Hlavně se vzpamatovali Bozak s Marnerem,Kadri po tom zápase kdy ztratil 3x puk během jednoho střídání taky lepší a Zajtcev o dost lepší než v posledních uápasech.
    Stíhali jsme bruslit – pro mě to byl docela pozitivní zápas i když jsme měli na mále.
    M.

2. Je to tak jak píšeš. Klíčem k naší hře je bruslení (a ztráty) když tohle zvládáme, tak je to OK. Bruslení se v posledních zápasech hodně zlepšilo

3. Mitch nádherná střela a JVR se pěkně připomněl. První třetina parádní, snad to udržíme do konce