Výhra s Bostonem ve druhém zápase v řadě

Toronto Maple Leafs si ve druhým zápase v řadě poradili s Bostonem Bruins a vyhráli tentokrát na jejich ledě 4-1.

Zkraje první třetiny ukončil sedmnáctizápasové čekání na vstřelenou branku Mitch Marner a třetí branku v posledních dvou zápasech vstřelil James van Riemsdyk. Dvoubrankové vedení v 15. minutě zápasu dodalo hráčům Toronta potřebný náskok, který ovšem už po minutě snížil útočník Bruins Frank Vatrano.

V bezbrankové druhé třetině si Bruins vytvořili místy velmi silný tlak, ale v brance Maple Leafs předváděl výborný výkon náhradník Curtis McElhinney. Ten si nakonec připsal 38 zásahů z 39 střel a byl vyhlášený první hvězdou zápasu.

„Byl skvělý. Jak už jsem řekl před tím, máme v něj velkou důvěru. Když ho potřebujete, tak tam vždy je a dnešní večer byl toho důkazem. Byl skvělý a ulehčoval nám vracet se pro kotouče. Dobrá práce,“ chválil dvojku týmu obránce Morgan Rielly.

Právě Rielly na konci sedmé minuty třetí třetiny zvýšil na 3-1 a necelé dvě minuty před koncem zápasu uzavřel skóre střelou do prázdné branky Patrick Marleau. Pro Marleaua to byla branka ve třetím zápase v řadě včetně vítězné trefy z prodloužení pátečního zápasu s Bostonem.

Trojice Marner, JVR a Rielly si kromě vstřelené branky připsala také asistenci a v posledních zápasech se ukazuje, jak široké možnosti Maple Leafs v útočné hře mají.

Bruins byli v celém zápase střelecky výrazně aktivnějším týmem. Maple Leafs si připsali první střelu v zápase až v polovině osmé minuty, kdy Mitch Marner zachytil rozehrávku ve středním pásmu a přihrávkou na střed hřiště poslal do brejku Williama Nylandera. Jeho střelu ale Tuukka Rask v brance Bostonu vyrazil.

Mimochodem to už za sebou měli hráči první strkanici u branky Maple Leafs, kde se Kadri opřel do Pastrňáka. To se nelíbilo Bergeronovi, který se pověsil zezadu na Kadriho zatímco Leo Komarov si vzal do parády Brada Marchanda. Rozhodčí vše vyřešili dvěma trestnými minutami právě pro Marchanda s Komarovem a hrálo se dál.

Druhá střela Maple Leafs v zápase už ale skončila v brance Bostonu. Mitch Marner vystihl v útočné třetině další rozehrávku domácích hráčů a krásnou střelou zápěstím poslal kotouč do levého horního růžku, 1-0 Leafs.

Bruins poté nevyužili první přesilovou hru v zápase po faulu Nazema Kadriho zatímco Maple Leafs svou první přesilovku využili už po sedmi vteřinách. Tyler Bozak vyhrál vhazování na pravé straně útočné třetiny. Na modré čáře poslal Morgan Rielly přihrávku doleva na Kadriho a ten našel čepel Jamese van Riemsdyka v jeho kanceláři na brankovišti, 2-0 Maple Leafs. Hráči Bostonu se asi v pátek nedívali dost dobře na zápas, tak jim JVR připomněl na co, že si to mají dávat Bruins pozor.

Už po minutě a dvou vteřinách ale snížil nadšení fanoušků Toronta útočník Frank Vatrano, který šikovnou tečí poslal kotouč do sítě Curtise McElhinneyho, 1-2.

Ve druhé třetině se Maple Leafs mohli spolehnout na výkon svého brankáře, který pochytal všechny šance domácích.

Na konci deváté minuty ho Gardiner v souboji s Marchandem srazili až do branky. Naštěstí McElhinney předchozí střelu Toreyho Kruga dokázal vyrazit mimo svou branku. Při zákroku ale brankář Toronta ztratil svou hůl a než si ji stihl zvednout, tak musel zasahovat proti střele obránce Millera z modré čáry. Naštěstí McElhinney dokázal schovat puk bezpečně v rukavici. Hned po vhazování se snažil Brad Marchand na brankovišti o dorážku, ale McElhinney mu v tom opět zabránil.

Šest minut před druhou přestávkou se potkali na ledě Matt Beleskey s Mattem Martinem a po krátké domluvě oba hráči shodili rukavice a pustili se do sebe. Ještě před tím se na vhazování domlouval s Mattem Martinem domácí kapitán Zdeno Chára, ale nakonec to byl zbylo právě na Beleskeyho.

Krátce na to připravil Marchand další příležitost pro Patrice Bergerona ale jeho backhandovou střelu z brankoviště dokázal McElhinney zázračně chytit lapačkou.

Mitch Marner si v zápase připsal celkem šest střel na branku soupeře a hned tři v přesilové hře necelé čtyři minuty před koncem druhé třetiny při vyloučení Franka Vatrana. Žádná z nich ale neskončila v brance.

Zkraje třetí třetiny se nechali Maple Leafs dvakrát krátce za sebou vyloučit a Bruins měli k dispozici 1:07 dlouhou přesilovou hru pět na tři. Naštěstí Leafs dokázali oslabení perfektně ubránit. Parádní práci odvedl Leo Komarov, který rybičkou skočil po kotouči, puk vypíchl a poslal ho ven z pásma.

Na konci sedmé minuty využil nedůsledného bránění domácích hráčů James van Riemsdyk, ke kterému se dostal zblokovaný puk po přihrávce Mitch Marnera. JVR poslal okamžitě přihrávku na Riellyho a jeho tečovaná střela skončila v brance, 3-1 Maple Leafs.

Svůj náskok si Maple Leafs už pohlídali až do konce zápasu. Dvě minuty před koncem třetí třetiny zabránil Leo Komarov zakázanému uvolnění Maple Leafs a po krátké mezihře připravil Zach Hyman branku pro Patricka Marleaua.

Pro Toronto to byla v sobotu večer čtvrtá výhra v tomto týdnu.

„Kdykoliv získáte čtyři výhry za týden, tak je to dobrý týden. Dobře pro nás,“ řekl kouč Mike Babcock.

Kouč Toronta byl potěšený hrou Maple Leafs v oslabení včetně dvojnásobné výhodu Bruins zkraje třetí třetiny.

„Myslím si, že hráči odvedli opravdu dobrou práci v této oblasti. Oni hráli hodně času se svým prvním útokem stejně tak, jako v pátek. Takže když hrají ti samý hráči, tak je to postupem času těžké. Takže oba týmy byli pravděpodobně trochu unavené a to se projevilo asi více na přesilovkách než na oslabení,“ řekl Babcock.

Hráče Toronta nyní čeká několik dní volna. Příští zápas hrají Maple Leafs až ve čtvrtek večer na domácím ledě s New Jersey Devils.

7 thoughts on “Výhra s Bostonem ve druhém zápase v řadě

1. tak to vypadá, že jsme zpět po té sérii proher co myslíte?

2. herně určitě,výsledkově už to takové jako na začátku nebude,ale kdyby jsme vyhrávali 2ze3 sem,tam 3ze4,tak by to bylo super.
    Auston to trochu rozpohybuje a budeme mít hlavně 2 lajny na PP,které teď trochu váznou.
    M.

3. Zveda se Marner a s nim i cely tym. Nemuze to tahnout jen Auston. Zlomovej zapas doma s bostonem. Snad poprve jsme srovnali v power play. To kluky povzbudi do dalsich zapasu. Jen ta obrana me furt dela starosti. Ale snad jsme z nejhorsiho venku. Ta kalifornie byl horor

4. S Bostonem to byla opravdu první naše úspěšná powerplay to je pravda. Mě se v posledních zápasech hrozně líbí Morgan, letos podle mě náš nejlepší bek. Obrana se snad sehraje a už to bude lepší než v tý Kalifornii kde jsme to teda vůbec nezvládli.

Teď máme 5 zápasů (NJ, Mon, Ari, Flo a Carolina) ve kterých bychom měli pravidelně bodovat. V Bostonu jsme si tu výhru pěkně vybojovali, tak doufám, že si to přeneseme i do dalších zápasů.

5. Souhlas Michale Rielly zatim s prehledem nejlepsi nas bek. Mohl by to byt jeho prulomovej rok mezi elitu beku v NHL. Skoda ze nema lepsiho sparinga. I kdyz Hainsey zatim celkem slusnej. Cekal jsem to horsi

6. Já jsem byl z příchodu a hlavně okamžitého nasazení do 1. pátu Haiseyho taky trochu v rozpacích.ale nemám proti němu vůbec nic a to jak je na to Morgan je hodně jeho zásluha.
    Ten „děda“ stíhá buslit,oslabení slušné,pozičně v pohodě doufám,že vydrží s dechem.