Třetí třetina byla málo v zápase s Capitals

Dvě vstřelené branky zkraje třetí třetiny byly v sobotním domácím zápase Toronta Maple Leafs s Washingtonem Capitals příliš málo na to, aby Leafs mohli pomýšlet na případný bodový úspěch.

Maple Leafs se brankově prosadili až za stavu 0-3. Obránce Jake Gardiner napřáhl na modré čáře a jeho střela skončila až v brance Bradena Holtbyho. Maple Leafs se začali tlačit na branku Capitals, vypracovali si další šance a brzy se dočkali snížení na 2-3. Na začátku sedmé minuty třetí třetiny si nabruslil na brankovou čáru Nikita Zaitsev a jeho přihrávku na Dominica Moora si srazil do vlastní branky obránce Taylor Chorney.

Jenže bylo příliš pozdě a přes několik dalších šance se Maple Leafs už vyrovnat nepodařilo.

Devět vteřin před koncem třetí třetiny navíc Toronto inkasovalo počtvrté z hole Alexe Ovechkina, pro kterého to byla třetí branka v zápase.

Maple Leafs přitom v zápase věnovaném boji proti rakovině začali velmi dobře a od začátku zápasu byli střelecky aktivnějším týmem. Do první šance se dostal Mitch Marner, který se snažil rychle dorazil kotouč odražený od zadního mantinelu.

V brance Toronta nastoupil tentokrát Curtis McElhinney, který v polovině šesté minuty zastavil nebezpečnou střelu Jaye Beagla.

Chvilku na to zakončoval zpoza branky Auston Matthews a také Mitch Marner, který se tlačil před brankoviště, ale byl faulován útočníkem Devante Smith-Pellym. V přesilové hře střílel nebezpečně opět Auston Matthews, ale brankář Washingtonu si s jeho střelou i s následující melou před brankovištěm poradil.

Sedm minut před koncem první třetiny přišel blesk z čistého nebe v podobě střely Alexe Ovechkina, který projel s pukem na hokejce přes střední pásmo, kde se zbavil Leo Komarova a po krátké stahovačce v útočném pásmu vystřelil přes Riellyho na vyrážečku McElhinneyho, 0-1.

Na začátku poslední minuty první třetiny bylo ještě hůř. Za zdržování hry byl vyloučený Ron Hainsey a Ovechkin svou druhou brankou v zápase poslal Washington do vedení 2-0.

Ve druhé třetiny byl Washington silnější ve hře na puku a Maple Leafs nestačili na rychlost soupeře. To se projevilo hlavně při třetí brance v zápase. Krátce po polovině zápasu uletěl Jakub Vrána na kterého ve středním pásmu nestačil Nikita Zaitsev a český útočník zakončil svůj brejk střelou na vyrážečku, 0-3.

Branka Jakea Gardinera zkraje třetí třetiny vlila hráčům Toronta novou krev do žil. Maple Leafs dominovali v držení kotouče a vytvářeli si další šance. Šťastnou brankou Nikity Zaitseva Maple Leafs sice snížili náskok soupeře na jedinou branku, ale vyrovnat se Torontu už nepodařilo.

Brankář Curtis McElhinney si ve svém čtvrtém zápase v letošní sezoně připsal pouze 17 zásahů z 20 střel.

„Byl to zápas, který pro nás byl vyhratelný. Jako brankář chcete být důležitý a udělat klíčový zákrok v klíčový moment a to jsme dnes večer prostě neměli. Takže to je těžké,“ řekl McElhinney po zápase.

„Vlastně se mi líbil náš výkon. Po první třetině jsme prohrávali o dvě branky ale moc jsme jim toho nedovolili. Myslím si, že jsme hráli dobře,“ řekl po zápase kouč Mike Babcock.

„Opravdu jsme je tlačili ve třetí třetině. Je ale jasné, že v NHL se nedá příliš často prohrávat a pak to dohnat,“ dodal kouč.

3 thoughts on “Třetí třetina byla málo v zápase s Capitals

1. Nemáte někdo něco bližšího k pohádce o Zajíci a Ovci ?
    V podvědomí mám nějaký konflikt z loňska,ale nevím přesně co to bylo.Ty dva si docela slušně vyměňují názory během každé situace.