Divoká přestřelka v Edmontonu se šťastným koncem pro Leafs

Toronto Maple Leafs vedli po první třetině zápasu na ledě Edmontonu Oilers 3-1, ale o jejich výhře rozhodla až branka 1:05 před koncem třetí třetiny, která nakonec byla připsána Patrickovi Marleauovi jehož střelu brankář Edmontonu pouze vyrazil a domácí obránce Kris Russell ve snaze odpálit skákající kotouč z dosahu Nazema Kadriho poslal puk do vlastní sítě.

„Odrazilo se to. Já jsem se otočil a snažil jsem se vybojovat puk a samozřejmě víte, co se stalo. Myslím, že jsme se dokázali vrátit do zápasu a hráli jsme dobře ale jsem velmi otrávený tím, jak to skončilo. Nevím, co chcete abych řekl. Víte, co se stalo na konci,“ říkal po zápase nešťastný domácí hráč.

Skóre zápasu uzavřel v poslední vteřině Nazem Kadri, který při hře soupeře bez brankáře vyhodil kotouč z vlastního obranného pásma a ten nakonec doklouzal až do domácí branky.

„Je mi líto Russella. Jak jsem říkal. Odvedli skvělou práci. Zasloužili si alespoň bod, ale to se jim nepovedlo. Byl to těžký odraz, ale to je způsob, který se nám teď daří a budeme v tom pokračovat,“ řekl po zápase Nazem Kadri.

Pojďme za začátek zápasu. Ten se Maple Leafs vydařil náramně. Už v první minutě zápasu dostali Maple Leafs příležitost k přesilové hře, kterou zkraje třetí minuty využil Auston Matthews. Ten překonal domácího brankáře Laurenta Brossoita svou perfektní střelou zápěstím z kruhu pro vhazování po parádní přihrávce Williama Nylandera, 1-0 Leafs. Pro Austona Matthewse, který před zápasem bojoval s nachlazením a teplotou, byla první branka po pěti zápasech.

Na konci šesté minuty Maple Leafs vedli 2-0. Dominic Moore zachytil ve středním pásmu vyhození domácích z obranného pásma a po samostatné akci se trefil téměř stejným způsobem a ze stejného místa jako před ním Matthews, 2-0 Leafs.

V polovině první třetiny předvedl domácí brankář fantastický zákrok proti šanci Patricka Marleaua, který se dostal s Kadrim do situace dvou na nikoho ale Laurent Brossoit dokázal vyrazit kotouč svým betonem.

Zákrok brankáře Brossoita domácí hráče povzbudil a krátce se dostal do brejku Leon Draisaitl, ale také Frederik Andersen byl pozorný a střelu vyrazil.

Sedm a půl minuty před první přestávkou domácí tým snížil na 1-2 brankou Marka Letestu, který si najel na přihrávku Jujhara Khairy zpoza branky.

Už za půl minuty ale Maple Leafs opět vedli o dvě branky. William Nylander obral domácí hráče o kotouč na jejich modré čáře a Matt Martin po spolupráci s Dominicem Moorem poslal kotouč za bezmocného Brossoita, 3-1 Maple Leafs.

Krátce před přestávkou ještě Matt Martin zkrotil Zacka Kassiana, který se u branky Maple Leafs postrkoval s Andreasem Borgmanem.

„Myslím si, že to je začátek, který potřebujete proti takovému týmu, protože oni dokážou velmi dobře bruslit a jsou velmi šikovní. Když je zatlačíte a hrajete v jejich obranném pásmu tak to je to, co chcete,“ řekl po zápase Auston Matthews.

Jenže Oilers se nevzdali a dvěma brankami ve druhé třetiny srovnali na 3-3. Trefil se nejprve Zack Kassian a dvě a půl minuty před druhou přestávkou Connor McDavid.

Těžký zápas hrál Roman Polák, který by ve druhé třetině ve dvou střídání proti McDavidovi dvakrát vyloučený za faul právě na kapitána Oilers. Naštěstí domácí tým ani jednu přesilovou hru nevyužil.

Naopak Maple Leafs využili obě dvě své přesilové hry. Minutu a půl před koncem druhé třetiny byl vyloučený domácí Eric Gryba za faul na Jamese van Riemsdyka. Už za sedm vteřin využil přesilovou hru parádní střelou William Nylander, který tak korunoval svůj nejlepší výkon v sezoně, 4-3 Maple Leafs.

Jenže už po třech minutách hry ve třetí třetiny srovnal Kris Russell střelou z vrcholu kruhu na 4-4 a zdálo se, že zápas nakonec dospěje až do prodloužení. Ale domácí obránce se kromě vyrovnání postaral také o vítěznou branku i když na opačné straně, než si myslel.

„Myslím, že zápas se musel fanouškům líbit, ale mě se příliš nelíbil. Na konci jsme našli způsob jak vyhrát a to je to, co musíte dělat v zápasech venku,“ řekl kouč Mike Babcock.

2 thoughts on “Divoká přestřelka v Edmontonu se šťastným koncem pro Leafs

1. Zápas pěknej,se šťastným koncem pro nás.CMD lítá po ledě jak kdyby mu hořelu u zadku,něco neuvěřitelného,ta jeho rychlost.
    Na kdyby se nehraje,ale případnej Marleauv gól na 3:0 by byl hřebíček a mohli jsme to dohrát úplně v klidu.
    M.

2. taky jsem si říkal, aby nás to nemrzela a ono skoro jo. Ale tak nějak jsem pořád věřil, že to vyhrajeme 🙂

Moc dobře se mi teď na Leafs kouká. Každý zápas je paráda. Snad to tak vydrží co nejdýl